Міністр не має права лобіювати свої ідеологічні позиції

Глава освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич, коментуючи скандал навколо ЗНО з історії, заявила, що міністр, як державник, не має права лобіювати свої ідеологічні позиції

Міністр не має права лобіювати свої ідеологічні позиції

Про це Лілія Гриневич заявила в коментарі Інтернет-виданню Новий погляд.

"Зловживання Міністерства освіти щодо зміни змісту програми ЗНО з історії – це одна, а питання відміни Зовнішнього незалежного оцінювання – це зовсім інша проблема", - зазначила Гриневич.

Вона заявила, що заклики до скасування ЗНО ініціюють деякі політики, керуючись при цьому насамперед інтересами повернення до системи зловживань під час вступної компанії.

"Коли запроваджувалося зовнішнє незалежне оцінювання як механізм прозорого оцінювання навчальних досягнень абітурієнтів, було підраховано, що оборот хабарів при вступі сягав до 2 мільярдів гривень. Тому від таких ініціатив повернення до вступних іспитів можна очікувати тільки одного – нових загроз зловживань під час вступної компанії".

Вона висловила переконання у необхідності розвивати систему ЗНО. "Навіть ті країни, де система зовнішніх екзаменів працює вже сотні років, постійно працюють над її удосконаленням. У світі розвиваються технології, зміст освіти, і треба навчитися перевіряти шляхом зовнішніх екзаменів не тільки знання, але й компетентності. Ось на це і має бути спрямований розвиток ЗНО".

Гриневич зазначила, що в Україні цілковито протилежна картина із розвитком незалежного оцінювання.

"Сьогодні ми маємо усе навпаки – економію видатків на ЗНО, вилучення з нього завдань з відкритими відповідями, при підготовці до яких, абітурієнти вчаться аргументувати свою думку, робити висновки, а не просто оперувати певною кількістю фактів. Очевидно, що ситуація, яка відбулася з програмою ЗНО з історії, зачіпає зовсім іншу проблему, а саме: як сьогодні усупереч будь-яким процедурам, без консультацій з науковцями Міністерство, користуючись своїм службовим становищем, вносить самостійно зміни до програми. Ситуація, що виникла навколо ЗНО з історії, демонструє, як при цьому взагалі ігнорується думка наукової спільноти, а лобіюються ідеологічні позиції міністра освіти, який насправді не мав би права, як державник, цього робити", – зазначила Гриневич.

Вона також не бачить підстав звинувачувати систему ЗНО у зниженні якості середньої освіти. "Якість освіти у нас стала нижчою. Але не тому, що запровадили зовнішнє незалежне оцінювання. ЗНО, яке насправді є тим єдиним механізмом у нашій державі, завдяки якому ми можемо відслідкувати якість освіти. Завдяки ЗНО є змога порівняти, як готують своїх випускників різні школи в Україні, і бачити ту жахливу різницю у якості освіти, яка призводить до того, що якість освіти залежить від школи, де навчається дитина. ЗНО, власне, оголює проблеми із якістю освіти", – підкреслила голова Комітету ВР з питань освіти та науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
14.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген
Держава, в особі міністра освіти, робить все, щоб знищити українську мову. ЗНО - це на даний час єдиний спосіб борьби з корупцією у вступній компанії
Ніка
Вона має рацію)))Міністр ---ідіот
оксана
Для Ніка: згодна на всі 100 %
Громадянин
Для Ніка: Міністр не ідіот! Він планомірно знищує освічених громадян країни, бо бидлом легше маніпулювати. (колись казали "дегше керувати", але, на мою думку, якраз керувати легше розумними та свідомоми)
Коментувати