В УЦОЯО вирішили стати на захист ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти закликали представників чинної влади не критикувати, а допомогти розбудові громадянського суспільства

В УЦОЯО вирішили стати на захист ЗНО

Про це йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою Українського центру оцінювання якості освіти у відповідь на критику роботи установи та діючої системи зовнішнього незалежного оцінювання, висловлену першим віце-спікером українського парламенту Ігорем Калєтніком.

Як відомо, Калєтнік заявив, що фінансування центру лягає тягарем на державний бюджет і висловив сумнів у відсутності корупційної складової ЗНО.

У Центрі повідомили, що загальна кількість штатних працівників Українського й регіональних центрів оцінювання якості освіти становить лише 307 осіб.

"Зважаючи на підвищену цікавість громадськості до питання оплати праці штатним працівникам Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, маємо для прикладу зазначити, що посадовий оклад методиста регіонального центру оцінювання якості освіти становить на сьогодні лише 1330 гривень, у той час коли розмір мінімальної заробітної плати складає 1147 гривень", - наголошують в УЦОЯО.

"При цьому Український центр оцінювання якості освіти, штат якого налічує 112 посад, попри необхідність постійної взаємодії розташовується у чотирьох дистанційованих приміщеннях, частина з яких є орендованими. Загальної площі зазначених приміщень вкрай недостатньо для здійснення Центром своїх функцій, враховуючи те, що подекуди за одним робочим місцем закріплено по кілька працівників", - зазначають у Центрі.

В Українському центрі оцінювання якості освіти також повідомили, що не володіють інформацією про "особливі кімнати для особливих абітурієнтів", практика використання яких, за словами Колетніка, не дає можливості назвати ЗНО вільним від корупції.

"Зважаючи на те, що Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні підрозділи жодного разу не чули про особливі кімнати для особливих абітурієнтів, будемо дуже вдячні за надання інформації про підтвердження фактів їхнього існування з метою прийняття управлінських рішень", - ідеться в реакції Центру.

"Не коректним вбачається й намагання перекласти на систему ЗНО страхи батьків випускників щодо підготовки до ЗНО, а також їхні намагання через гроші заручитися підтримкою під час вступу до ВНЗ. Сподіваємося, що представники чинної влади замість того, щоб знаходити віртуальних "винуватців", допоможуть у розбудові громадянського суспільства, пояснюючи громадськості, що досягти мети можна лише чесно та власними зусиллями", - наголошується коментарі Українського центру оцінювання якості освіти.

У Центрі також повідомили, що питання законодавчого закріплення статусу ЗНО є вкрай необхідним, проте не зважаючи на відсутність відповідного закону, про перебування ЗНО поза законодавчим полем говорити некоректно.

"Усі нормативні документи, які встановлюють порядок проведення ЗНО у певному році, видані МОНмолодьспортом та зареєстровані у Міністерстві юстиції України", - зазначають в УЦОЯО.

Освіта.ua
31.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Святослав
Його зарплата - це тягар для бюджету.
Светлана Бойко Зинченко
Чому один чиновник від політики, який абсолютно є далеким від освітніх процесів, ставить питання на кшталт: "КАЗНИТЬ НАЛЬЗЯ ПОМИЛОВАТЬ"? Брала участь в організації ЗНО на місцях та перевірці завдань з відкритою відповіддю, спілкувалась із працівниками УЦОЯО, готувала своїх учнів до ЗНО. Зрештою, мої учні і моя сестричка (з сільських шкіл, без додаткових репетиторських напучавань) достойно складали тести і отримували запрошення з провідних вишів країни. Чому це не влаштовує громадянина комуніста?
DR
Але якось нерішуче захищають. (ніби овечки перед вовками)
Марина
Для DR: Як на мене, то не "нерішуче", а корректно, і не "захищаються", а відповідають. І то вірно молодці, а то перекладати з хворої голови на здорову у нас завжди всі люблять і скинути вину на когось, щоб за переполохом собі спокійненько відсидітись...
Владислав
Як на мою думку особливі кімнати всеж таки існують, томущо є такі учні які нічого протягом всіх 11 класів не вчили а ЗНО здали успішно і поступили у ВНЗ, тоді питається навіщо це ЗНО якщо все в нашій країні можливо купити за гроші, корупція та й годі. Навіщо вчитися учням якщо ти заплатиш гроші і на цьому все.
Ярема Бачинський
Владиславу: А Ви наведіть ДОКАЗИ. Бо кожен може думати але без доказів думки залишатимуться думками. Правда, в Міністерстві є мінімум 1-2 промоуторів повернення корупційних внутрішніх іспитів поголовно. Такі собі друзі Трьох ректорів-лірників Ківалова-Калєтніка-Сороки. Дехто НЕ МОЖЕ без пристійних хабарів уявити собі вступ у ВНЗ. Найбільший ворог рівного доступу до вищої освіти також робить багато, щоб саботувати гарні законодавчі ініціативи як законопроект "Групи Згуровського", розроблений на доручення Азарова але потім кинутий ним же на призволяще... невідомо чому... такі ж добрі люди роблять все можливе й неможливе, щоб вкоротити й так незадовільне фінансування УЦОЯО та ЗНО. Ну а про Червоного екс-Митника синка Калєтніка - то хай він не заікається про "дороговизну ЗНО" адже йому та таким як він суми без мінімум 7 нулів - це не гроші. Хай краще цей Калєтнік продасть пару дач у Кончій Заспі чи віддасть пар десяток мільйонів гривень з бюджету нардепів і ВР на добру справу - розвиток системи...
Коментувати