Український центр оцінювання якості освіти це тягар, - Калєтнік

Віце-спікер Верховної Ради, комуніст Ігор Калєтнік заявив, що на ЗНО існують особливі кімнати для тестування особливих випускників

Український центр оцінювання якості освіти це тягар, - Калєтнік

Про це Калєтнік заявив в інтерв'ю газеті "Комсомольская правда в Украине", коментуючи існуючу систему тестування в Україні.

"Установа, де працюють понад тисяча співробітників, починає працювати "на себе". Для неї потрібні штати, керівники, заступники, регіональні центри зі своїми співробітниками і керівниками, приміщення, транспорт, зв'язок тощо. Словом, необхідно дуже значне фінансування, що лягає тягарем на державний бюджет. Як наслідок - установа створює собі власну внутрішню роботу, не потрібну для мети, заради якої вона створювалася", - заявив комуніст.

Говорячи про витрати бюджету на утримання Українського центру оцінювання якості освіти, Калєтнік зокрема підкреслив: "Там вже заявили, що через збільшення кількості випускників у 2013 році для проведення ЗНО не вистачає близько 40 мільйонів гривень - це на додаток до 113 мільйонів, що вже закладені до бюджету. До того ж ставиться питання про збільшення зарплати працівникам центру. А ще просять виділити 17,5 мільйонів на завершення будівництва окремого приміщення...".

"Продовжувати можна і далі: побудують будівлю - знадобиться новий штат робітників, штат допоміжного персоналу, транспорт, меблі, обладнання - сервери, комп'ютери, оргтехніка, витратні матеріали тощо", - сказав Калєтнік.

Він також підкреслив, що прихильники ідеї необхідності подібної установи знайдуть сотні причин, щоб довести свою користь: без них зупиниться освіта, все поглине корупція і так далі.

"Назвати оцінювання вільним від корупції, на жаль, не можна. Звідки беруться особливі кімнати для тестування в особливих випадках для особливих випускників? А лояльне ставлення інструкторів до зловживань учасників ЗНО? А те, що такі випадки не поодинокі, демонструють і соціологічні дані. Третина людей не впевнені, що тестування проходить чесно. Це - дані фонду "Демократичні ініціативи". Ще третина людей скаржаться на недосконалість питань у тестах. А майже 40 відсотків визнали, що випускники шкіл недостатньо підготовлені до ЗНО", - підкреслив віце-спікер українського парламенту, комуніст Ігор Калєтнік.

Освіта.ua
31.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МВМ
Поступав у ВУЗ (при СРСР - здавання екзаменів) сам і бачив як поступала моя дитина через ЗНО! ЗНО полегшує вступ тим хто хоче вчитись. Кажу з повною впевненістю: Якщо чесно не здав ЗНО, то й вступні іспити чесно здати практично неможливо (хіба надзвичайно повезе при умові, що серйозно готувався або був малий конкурс). Коли ж вести мову за престижні спеціальності, то туди чесно на екзаменах могли поступити тільки унікуми (всіх кого треба успішно "валили" невідомо як підібрані члени комісії). Чому хтось вирішив, що лідери по натурі та еліта повинні бути неуками? Ще скажіть, що їм вистачить курсів вищої партіної школи для створення чогось корисного для себе та суспільства. В 1917 владу взяли "лидеры по натуре", а що вийшло: десятки мільйонів непотрібних жертв і як наслідок 50-річне відставання від країн в яких не дали "розгулятися лидерам по натуре"!
Оля
Звичайно існуюча система тестування в Україні потребує удосконалення і таке удосконалення можливо здійснити лише через прийняття нового Законопроекту про освіту авторами якого являються Ківалов-Калетник-Сорока. Це просто необхідно для України замість застарілих освітніх тенденцій.
Сергій
Якщо ЗНО - це тягар, то що тоді ваша депутатська зарплата ?
Роман
Тут писаки собрались, в жизни ничего не понимают. Руководить должна елита и лидеры по натуре, а ни какие то заучки и ботаны. Хотите знать, что случилось в 1914 - наберите Википедию, там всё написано. Да, я не согласен с этим грёбаным ЗНО, мой сын его не сдал, но он лидер по натуре, все пацаны во дворе перед ним пресмыкаются и он на свою первую тачку заработал в 19, 3 месяца корячался на фабрике, думаете легко управлять колективом из 50 человек в таком возрасте. Пришлось уехать учится в Чехию, так кому от этого лучше, наш бюджет потерял. А не было бы ЗНО, всё порешали на местах. ЗНО надо отменять однозначно. А то некоторые возомнили из себя деятелей афигенных, поработали бы на стройках для начала.
DR
Для Роман: опыт доказывает — только такие люди могут занять ключевые посты в нашей стране! Только такие люди могут "делать" у нас бизнес! Долой ЗНО. ЗНО — для "лохов"
антироман
Тупий у тебе синочок, якщо не здав ЗНО. Тестування добре вже хоч тим, що принаймні таким як ти не вдається домовитися. А гордитися тим, що "все пацаны во дворе перед ним пресмыкаются" взагалі нема чого. Іноді це погано закінчується.
Сергій
Для Роман: Роман, ви мабуть не на той сайт зайшли...
Коментувати
вчитель
Це такі уроди як Калетнік, інші комуняки та їх найліпші друзі риганали лягли здоровенним тягарем на український народ.!!!
вчитель
А, уявляєте, яка була б економія, якщо піти ще далі, ніж пропонує Колеснік, і позакривати в Україні всі школи? Тоді ніхто не здавав би ЗНО, і проблема зникла б сама собою. Щодо особливих кімнат, то треба боротися з їх організаторами, а не займатися пустослів"ям. Якщо Калетнік знає конкретні факти, то у нього достатньо повноважень, щоб вивести махінаторів на чисту воду. То ж чому цього не робить?Біда в тому, що доступ до таких кімнат, якщо він є, лише у дітей чиновників. А зачіпати їх Калетніку ой як не хочеться. Щодо рівня знань, то він справді низький. Але ж не конче брати у вузи з 24 балами (і ще 100 прибріханими, щоб перед світом встидно не було). Підсумовуючи, скажу: не вірте, люди, крокодилячим сльозам Колесніка.
вчитель
Для вчитель: Вибачте, перепутав прізвище. Але суті це не міняє.
Коментувати
Линза
При такой власти Калетника возникают вопросы: 1. Если " особые комнаты" правда, то где фамилии уволенных и посаженных? 2. Почему, если все правда, вместо наведения порядка нужно разрушать работающую антикоррупционную систему? 3. Эта система тестирования сделала взятки при поступлении статистически незначимыми и социально безопасными. 3. Известны ли другие варианты экономии денег, кроме отстаивания системы взяток при поступлении? 4 Не хочет ли г. Калетник заняться проблемой соответствия квалификации выпускника ВУЗа тому, что написано в дипломе? Это было бы для страны полезней.
Егор
Усе вірно!Великий + коли відмінять це зно та відновлять ВСТУПНІ ІСПИТИ!!
ната
Для Егор: ну - ну ! І тоді у кожний інститут свої іспити. Там не має корупції, там усіх приймають чесно. Чи хочеш сьогодні дати взятку, іпоступить. Я ЗНО. Хоч трохи навчаються у школі. Думають, що не все можна списати
Роман
Для Егор. Молодец. Все подурели вокруг этого грёбаного ЗНО. Глупейшей системы и не придумаешь. Во всём мире высшее образование елитное дело и получать его должны достойные люди. А у нас детки любого БОМЖА сдав ЗНО могут учится в Вузе, а работать руками нет кому, быдло должно быть на стройках, а не за партами.
ІВАН
Рома. А хто буде вирішувати "елітна" людина си "бидло" і за якими критеріями?
Коментувати
Тетяна Коханевич
Панові Калетніку відповім так, щоб йому, з його типом мислення, було зрозуміло: КОМУНЯКУ НА ГІЛЯКУ.
Сергій
Депутат верховної ради Калєтнік і йому подібні - це реальний тягар! Система ЗНО - це невеличкий острівець свободи, який заважає здійснити тотальну корупцію в нашій країні. Давайте краще обговорювати вдосконалення діїючої системи ЗНО. Необхідно талановитим дітям відкривати дорогу до знань. Процитую мовою оригиналу : талантам надо помогать, а бездари пробьются сами.
Руслан
Для Сергій: +1 Калетник и ему подобные - баласт от которого надо избавляться!!!!
Коментувати
Bogdana Zasuha
Напевно вступні іспити у ВУЗах організовуються безкоштовно?
Vason
1. "все поглине корупція" - це правильно сказано. 2. Одна "третина людей", друга, третя - хто проводив таке опитування? 3. Сумно від таких горе-депутатів. Знання повинні відкривати двері до ВУЗів, а не гроші. Ганьба! А в скільки мільйонів-мільярдів обходиться державі утримання таких панів-депутатів та їх оточення - може пора вже підрахувати?!
Татьяна
Для Vason: Полностью с Вами согласна
D
Для Vason: "Одна "третина людей", друга, третя - хто проводив таке опитування?" Ты что читать не умеешь? "Це - дані фонду "Демократичні ініціативи"". Грустно от таких абитуриентов.
Bogdana Zasuha
Це дані фонду "Демократичні ініціативи" надані не самим фондом, а лише перекручені Калєтніком. Є трохи інша інформація - "ведена з 2008 року система вступу у вищі навчальні заклади за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає (у березні 2011 року ЗНО підтримували 46%, не підтримували 30%, а в жовтні 2012 року підтримували 49%, не підтримували 27%). Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" проведеного у жовтні 2012 року, повідомляє ZN.UA. "
Коментувати