Депутати хочуть знати, хто змінив програму ЗНО з історії

Кириленко звернувся до Азарова з проханням офіційно повідомити на підставі яких рішень було внесено зміни до програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України

Депутати хочуть знати, хто змінив програму ЗНО з історії

Про це йдеться у депутатському зверненні В’ячеслава Кириленко до прем’єра Миколи Азарова.

"Зміни, які було внесено обурили українську громадськість та наукову спільноту. Зокрема, з програми було вилучено такі знакові історичні постаті, як Дмитро Донцов, Степан Бандера, Роман Шухевич, Юрій Тютюнник", - зазначає Кириленко.

"Таким чином у 2013 році, знання про політичних і військових діячів, які відіграли вагому роль у боротьбі українського народу за незалежність тепер не будуть необхідні випускникам шкіл для успішного складання тестів, натомість вони повинні поглиблено вивчати діяльність та життєвий шлях персоналій, які боролися з національним визвольним рухом та були причетні до злочинів проти українського народу", - пише депутат.

За словами Кириленко, такий підхід спотворює історичну правду про Україну та суперечить Державному стандарту базової та повної середньої освіти.

"З огляду на це прошу вас офіційно повідомити на підставі яких рішень, висновків чи рекомендацій наукових установ, колективів чи окремих науковців було внесено зміни до програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України та вжити заходів для приведення зазначеної програми у відповідність Державному стандарту базової та повної середньої освіти", - зазначає В’ячеслав Кириленко у депутатському зверненні до прем’єра.

Як відомо, імена Степана Бандери, Романа Шухевича та деяких інших відомих історичних постатей не були включені до переліку персоналій програми ЗНО з історії України 2013 року.

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулася до міністра з вимогою пояснити причини вилучень історичних постатей у програмі ЗНО з історії та забезпечити внесення відповідних змін.

Освіта.ua
26.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
неравнодушная
Скільки " табачників " вже було в Україні, а історія , звичаї , традиції , національні герої живуть і будуть жити в серцях і душах справжніх українців !
Ярослава
Для неравнодушная: От тільки справжніх українців стає все мене і менше. і все через таких "табачників"...
Коментувати
прохожий
А я(и миллионы таких как я), НЕ желаем что бы НАШИ дети и внуки изучали бандеровско-фашистскую отрыжку в истории УКРАИНЫ!! Пусть кому надо, тот и копается в дерьме истории(и её отбросах), а детям они НЕ НУЖНЫ!!
Святослав
Для прохожий: Краще вчити ідеологію Леніна, та гуманність Сталіна ?
Сергій
Для прохожий: Вивчіть історію "я" . З фашистською німечиною співпрацювали ОУН(м) мельниківці, а не ОУН(б) бандерівці)
Марина
Поправка, нациською Німечиною
Коментувати
кто
Государство начинается с истории. Некоторые государства историю придумывают и переписывают в своих интересах(Россия). У нас есть своя история,которой можем гордиться ,а табачники и другие не смогут что-то уже изменить.Это смотрится как визгливое тявканье собачонки.
id
Для кто: Історією не потрібно "гордиться". Її треба знати. Саме спроби "гордиться" нашою історією і дали Табачні право вкотре її переписувати. Бо це не історія, а пропаганда. В найкращих кремлівських традиціях. А в цьому конкурувати із кремлддю в нас немає шансів, що й довів табачник...
Коментувати
кто
Мазепа строил Киево-печерскую Лавру для московских попов,которые его пркленают. Пипец!
СССР
а шо бандера уже не херой????
кто
Да,это эффективно и желательно так и сделать,но оппозиция черезчур интеллигентна. С хамом - по хамски!
Проти
Де Ви бачили інтелигентну опозицію? Приснилося ?!!
Коментувати
Правдовед
Кириленко глуп. Зачем слать запросы не нужные вовсе. Зажмите в двери обрезанный обрезанца. И спросите сек через 20. Он вам все как на духу выложит, покакой директиве хозяев из кремляди он это инициировал.
Андреевич
Да,яничаров запросами не напугаешь! Если такой запрос слать то уже с демонстрацией народа в как минимум в каждом обласном центре и не мение 500 тыс.человек! Но нация тупая,как и ее избранники,а киевляне вообще быдло и трусы! Воспитали таких козлов,как табачник и черновецкий и еще проголосовали за них! Надо срочно львовян переместить в Киев,а киевлян трусливых и туповатых выселить где-то на задворки востоко-дикой Украины,пусть там живущие янычары научат Родину любить!
русс
Для Правдовед:выродок хохляцкий, засунь себе в зад бандерика вонючего ,
Andrey Petrov
Для Правдовед: А можно было без фразы "Кириленко глуп"? Тем более, что Кириленко далеко не глуп. Не имея рычагов воздействия на власть, ему приходится использовать бессмысленные законные способы, чтобы хотя бы оповестить народ о промосковском антиукраинском правительстве. Ваше предложение вульгарно изложено, но смысл изложен правильно. Кремль привёл к власти сидящего на крючке "несудимости", Януковича, а теперь фактически управляет Украиной. Все члены правительства согласованы с Кремлём. А Москве нужна украинская история, которая вообще не затрагивает вопросы независимости её от России. И Мазепа снова враг Украины и предатель. И фактические предатели государственности Украины, снова герои.
Коментувати