Гриневич вимагає пояснити зміни у програмі ЗНО з історії України

Голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич просить міністра пояснити причини вилучень історичних постатей у програмі ЗНО з історії та забезпечити внесення відповідних змін

Гриневич вимагає пояснити зміни у програмі ЗНО з історії України

Про це йдеться у депутатському зверненні голови освітнього комітету Лілії Гриневич до профільного міністра Дмитра Табачника.

У зверненні Гриневич зазначає, що педагогічна та наукова спільноти, а також експертне середовище украй стурбовані продовженням курсу теперішнього керівництва Міністерства освіти на денаціоналізацію змісту гуманітарних дисциплін в системі освіти.

"Черговим прикладом цьому є вилучення з програми з історії України для зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року, важливих подій та постатей української історії", - наголошує політик.

"У програмі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України на 2012 рік, яка, значною мірою, залишалася незмінною від початку впровадження ЗНО серед інших тем та питань передбачалося, що вступники мають знати дати утворення ОУН, мати знання про її діяльність; про утворення УПА; про боротьбу ОУН та УПА; про такі персоналії, як Д. Донцов, С. Бандера, А. Мельник, Р. Шухевич, О. Теліга, В. Липинський, А. Волошин та інших діячів національного руху", - зазначає Гриневич.

"Натомість в програмі з історії України для ЗНО на 2013 рік історичним постатям В. Тютюнника, Д. Донцова, С. Бандери, та Р. Шухевича місця вже не знайшлося. А разом з ними, й цілим сторінкам української історії. Це при тому, що від вступників, згідно з цією програмою, вимагається добре знати життєвий шлях та діяльність Г. П’ятакова, Х. Раковського, М. Щорса, Ю. Коцюбинського, П. Постишева, С. Косіора, Г. Петровського, Л. Кагановича, Й. Сталіна, М. Підгорного, П. Шелеста, М. Хрущова, В. Щербицького та інших одіозних діячів комуністичного режиму, причетних до злочинів проти Українського народу, до нищення української державності, переслідування діячів національного руху", - йдеться у зверненні.

На думку народного депутата такий тенденційний, всупереч принципу історизму, добір історичних персоналій та фактів свідчить про політичну умотивованість даного рішення, а також грубо порушує вимоги Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.

Вона наголошує, що державний стандарт встановлює, що визначальним для системи вітчизняної загальної середньої освіти є українознавче спрямування всіх освітніх галузей, а "метою навчання історії в загальноосвітній школі є формування в учнів ідентичності та почуття власної гідності у результаті осмислення соціального та морального досвіду минулих поколінь".

"Очевидно, що вилучення з програми ЗНО згадування ряду історичних постатей, наприклад, С. Бандери та Р. Шухевича, унеможливлює системний підхід до вивчення одного найбільш складних періодів української історії , спотворює історичні факти й шкодить освіті в цілому", - повідомила голова комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

"Прошу надати відповідь про причини вказаних вище вилучень з програми з історії України для зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року та забезпечити заходи щодо невідкладного внесення змін до цієї програми", - звернулася Лілія Гриневич до міністра освіти.

Освіта.ua
24.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Господи, скажіть за що???? Ми - абітурієнти й так днями й ночами готуємося до того клятого ЗНО, а ви на прикінці року хочете змінити програму??? Якого??? Коли ми все це вивчемо? Вночі???????!! Що це за політика така??? Невже ці зміни не можна запровадити з наступного року?! Вжестільки грошей та сил були втрачені на курси по підготовці до ЗНО, цілу купу репетиторів і книжки! Цінуйте батьківські гроші, а не думайте лише про себе!