Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Більшість українців підтримує зовнішнє оцінювання
Більшість українців підтримує зовнішнє оцінювання

За останні роки в Україні склалася стабільна громадська думка щодо підтримки зовнішнього незалежного оцінювання

Більшість українців підтримує зовнішнє оцінювання

Введена з 2008 року система вступу у вищі навчальні заклади за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає (у березні 2011 року ЗНО підтримували 46%, не підтримували 30%, а в жовтні 2012 року підтримували 49%, не підтримували 27%).

Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" проведеного у жовтні 2012 року, повідомляє ZN.UA.

Як відзначають соціологи, населення високо оцінює можливості ЗНО: з тим, що воно ставить всіх у рівні умови згодні 54% (не згодні - 25%), а в "цільовій" групі (ті респонденти, чиї діти, діти рідних і близьких або вони самі проходили зовнішнє незалежне оцінювання) - 66%.

Тільки 27% (а серед "цільової групи" - 24%) населення вважає більш об'єктивною колишню систему вступу до вищого навчального закладу за результатами іспитів, які проводили вищі навчальні заклади (у березні 2011 року таких було 29%, у вересні 2011 року - 26%).

При оцінці знань випускників шкіл, на думку респондентів, найбільше було корупції на вступних іспитах у навчальний заклад, де поширеною назвали корупцію 72% населення (а в "цільовій" групі - 75%), не поширеною - 11%.

Найменш поширеною, на думку населення, є корупція при ЗНО: 28% вважають, що вона там поширена, а 46% - що не поширена.

Серед тих, чиї діти, діти родичів і близьких друзів, чи вони самі проходили ЗНО, 64,5% були задоволені тим, як воно проводилося (21,5% - ні).

Серед вступників до вишу, а також тих, чиї діти або діти близьких вступали у вузи, 50% відповіли, що вступили саме туди, куди хотіли (у березні 2011 року - 43%, у вересні 2011 року - 52%), ще 38% - не зовсім туди, куди хотіли, але вважають варіант непоганим.

Більшість населення налаштована проти пропозиції, щоб при вступі у виші до результатів ЗНО і балу атестата додавався вступний іспит, який будуть проводити виші: 45% (52% в "цільовій" групі) вважають, що це призведе до корупції при вступі. Згодні на пропозицію ввести іспити у вищих навчальних закладах 27%.

Останнім часом у громадській думці істотно зросло розуміння суспільної важливості проблем вдосконалення якості вищої освіти. У жовтні 2012 року це питання відносили до завдань першорядної важливості 35%, в березні 2011 року - 32%.

У жовтні 2012 року 34% громадян також вважали, що в слухачів підготовчих курсів при вищому навчальному закладі повинні бути певні переваги при вступі, а 43% - ні. У березні 2011 року з цим погоджувалися 37%, проти - 39%), у вересні 2011 за надання переваг висловилися 31% населення (проти - 44%).

Останнє опитування населення України було проведене фондом "Демократичні ініціативи" у жовтні 2012 року. Всього за загальнонаціональною квотною вибіркою з 6 по 24 жовтня 2012 року було опитано 2613 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України. Вибірка - квотна, репрезентативна за статтю, віком, освітою, типом населеного пункту і областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,0%.

Освіта.ua
11.01.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Fluttershy
Ну наконец-то какая-то официальная статистика, а не тот бред, который был произнесен из уст Калетника.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!