Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Владі вдалося маргіналізувати ЗНО
Владі вдалося маргіналізувати ЗНО

Директор Центру тестових технологій Ігор Лікарчук вважає, що ситуація з незалежним оцінюванням, доведена до абсурду, а УЦОЯО навіть не вистачає кількості завдань, щоб включати їх в тести

Владі вдалося маргіналізувати ЗНО

Про це Лікарчук заявив під час проведення прес-конференції, повідомляє УНН.

Він нагадав, що нещодавно було заявлено про те, що кількість завдань в тестах з історії України та фізики у 2013 році буде скорочено.

"Я пояснюю це тим, що УЦОЯО підійшов до ситуації, коли немає достатньої кількості завдань, щоб їх включати в тести. Тобто те, що було напрацьовано в базі банку тестових завдань вичерпано, а нових надходжень до банку не було. І цим пояснюється те, що у 2012 році в тестах були завдання взяті з попередніх років, з пробного тестування", - сказав він.

Фахівець також висловив думку, що ЗНО втратило свою значущість, оскільки вже третій рік поспіль результати зовнішнього оцінювання не є єдиним чинником, що враховується під час вступної кампанії.

"Зовнішнє оцінювання може не складати ціла категорія абітурієнтів і вони можуть стати студентами. Ті, хто складав ЗНО в попередні роки, цього року його також можуть не складати, а це є нерівні умови", - зазначив Лікарчук.

"Плюс та система, коли абітурієнт навчається на підготовчих курсах і за це йому дораховується 20 балів. А що таке 20 балів під час ЗНО? Це потрібно додатково відповісти на 20 питань. А тут заплатив гроші, понавчався на підготовчих курсах і отримав 20 балів", - сказав фахівець.

Він також наголосив, що свою роль у вступній кампанії ЗНО вже не відіграє, нагадавши, що свого часу нинішній міністр освіти, висловлював думку, що "ЗНО – це гра в хрестики нулики і її потрібно ліквідувати".

"Ліквідувати не вдалось, але вдалось її маргіналізувати. І я прогнозую, що у 2013 році ця маргіналізація досягне свого апогею. Тоді постане питання – кому воно потрібне", - резюмував Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Нагадаємо, під час нещодавньої наради партнерів Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, перший заступник міністра Євген Суліма заявив, що перед Українським центром оцінювання якості освіти поставлено завдання забезпечення якості тестів.

"На сьогодні в суспільстві актуальним питанням є якість тестів. Тому ці завдання ми ставимо і перед Українським центром оцінювання якості освіти. Міністерство обов’язково реагуватиме на запити громадськості щодо підвищення якості тестових завдань", - запевнив заступник міністра.

Варто зазначити, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання з деяких предметів у 2012 році, запам’яталося багатьом його учасникам граматичними і технічними помилками в змісті тестових завдань, а також включенням до тестів завдань, що були використані раніше.

Освіта.ua
27.12.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майбутній спудей
Я за ЗНО! Оскільки я з бідної сім'ї, їхати у ВУЗ на іспити та давати хабар я не в змозі (погодьтеся, що якщо знов уведуть вступні іспити то так і буде). ЗНО- це реальний спосіб поступити на бюджет!
Володимир Грисюк
Чесно, мені не подобається, що є абітурієнти, що набирають загальний бал за 3 предмети і атестат 840 б. Бо це вже "синдром вундерківізму", коли все максимум ідеально. Вибудовуються якісь схеми, додаткові бали при університетах та олімпіадах. Якщо вже є ЗНО, то має бути ЗНО і все!
Андрей Ходырев
Мягко говоря, интересно... И допустим я учусь в техникуме, но решаю сдать - эту ужасную ошибку министерства образования, под названием ЗНО. То те люди которые походили (пускай это будет 2 месяца) на дополнительные занятия и заплатили за это деньги, они получат больше шансов на поступления, чем человек который уж больше них понимает в том куда он идет и это тестирование для него только глупое забивание мозга... Вот и мне нужно будет сдавать - этот ужас. И скажу так что посмотрев вопросы за 2012 год, был удивлен, школьный курс, да легкий, но все же - это как уже сказали игра в "крестики-нолики" кому то повезет, а кому то нет. Знакомый в 2012 сдавал тесты, математику он сдал на 164 бала, при том условии что он математику знает на уровне 6 классов и то не факт... Как это называется, я не знаю... Уж лучше были бы экзамены в самих университетах... В общем я высказался... Аж в душе легче стало...)
Володимир Бугров
Щоб отримати 20 балів на ЗНО не обов"язково відповісти на 20 питань. Ігор Леонідович забув, що ЗНО є рейтинговим, а не критеріальним оцінюванням
aladdin85
20 балів отримують ЛИШЕ ТІ, хто здав випускні екзамени підготовчих курсів НА ВІДМІННО. Тому такі студенти і ЗНО складуть добре...
Oleksandr Rak
Для aladdin85: від 14 до 20 балів отримують випускники підготовчих курсів, це ж не від 0 до 20.
Vk Com
тобто як не здавай випускні екзамени на курсах , - менше 14 не отримуєш ???
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!