Владі вдалося маргіналізувати ЗНО

Директор Центру тестових технологій Ігор Лікарчук вважає, що ситуація з незалежним оцінюванням, доведена до абсурду, а УЦОЯО навіть не вистачає кількості завдань, щоб включати їх в тести

Владі вдалося маргіналізувати ЗНО

Про це Лікарчук заявив під час проведення прес-конференції, повідомляє УНН.

Він нагадав, що нещодавно було заявлено про те, що кількість завдань в тестах з історії України та фізики у 2013 році буде скорочено.

"Я пояснюю це тим, що УЦОЯО підійшов до ситуації, коли немає достатньої кількості завдань, щоб їх включати в тести. Тобто те, що було напрацьовано в базі банку тестових завдань вичерпано, а нових надходжень до банку не було. І цим пояснюється те, що у 2012 році в тестах були завдання взяті з попередніх років, з пробного тестування", - сказав він.

Фахівець також висловив думку, що ЗНО втратило свою значущість, оскільки вже третій рік поспіль результати зовнішнього оцінювання не є єдиним чинником, що враховується під час вступної кампанії.

"Зовнішнє оцінювання може не складати ціла категорія абітурієнтів і вони можуть стати студентами. Ті, хто складав ЗНО в попередні роки, цього року його також можуть не складати, а це є нерівні умови", - зазначив Лікарчук.

"Плюс та система, коли абітурієнт навчається на підготовчих курсах і за це йому дораховується 20 балів. А що таке 20 балів під час ЗНО? Це потрібно додатково відповісти на 20 питань. А тут заплатив гроші, понавчався на підготовчих курсах і отримав 20 балів", - сказав фахівець.

Він також наголосив, що свою роль у вступній кампанії ЗНО вже не відіграє, нагадавши, що свого часу нинішній міністр освіти, висловлював думку, що "ЗНО – це гра в хрестики нулики і її потрібно ліквідувати".

"Ліквідувати не вдалось, але вдалось її маргіналізувати. І я прогнозую, що у 2013 році ця маргіналізація досягне свого апогею. Тоді постане питання – кому воно потрібне", - резюмував Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Нагадаємо, під час нещодавньої наради партнерів Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, перший заступник міністра Євген Суліма заявив, що перед Українським центром оцінювання якості освіти поставлено завдання забезпечення якості тестів.

"На сьогодні в суспільстві актуальним питанням є якість тестів. Тому ці завдання ми ставимо і перед Українським центром оцінювання якості освіти. Міністерство обов’язково реагуватиме на запити громадськості щодо підвищення якості тестових завдань", - запевнив заступник міністра.

Варто зазначити, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання з деяких предметів у 2012 році, запам’яталося багатьом його учасникам граматичними і технічними помилками в змісті тестових завдань, а також включенням до тестів завдань, що були використані раніше.

Освіта.ua
27.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майбутній спудей
Я за ЗНО! Оскільки я з бідної сім'ї, їхати у ВУЗ на іспити та давати хабар я не в змозі (погодьтеся, що якщо знов уведуть вступні іспити то так і буде). ЗНО- це реальний спосіб поступити на бюджет!
Володимир Грисюк
Чесно, мені не подобається, що є абітурієнти, що набирають загальний бал за 3 предмети і атестат 840 б. Бо це вже "синдром вундерківізму", коли все максимум ідеально. Вибудовуються якісь схеми, додаткові бали при університетах та олімпіадах. Якщо вже є ЗНО, то має бути ЗНО і все!
Андрей Ходырев
Мягко говоря, интересно... И допустим я учусь в техникуме, но решаю сдать - эту ужасную ошибку министерства образования, под названием ЗНО. То те люди которые походили (пускай это будет 2 месяца) на дополнительные занятия и заплатили за это деньги, они получат больше шансов на поступления, чем человек который уж больше них понимает в том куда он идет и это тестирование для него только глупое забивание мозга... Вот и мне нужно будет сдавать - этот ужас. И скажу так что посмотрев вопросы за 2012 год, был удивлен, школьный курс, да легкий, но все же - это как уже сказали игра в "крестики-нолики" кому то повезет, а кому то нет. Знакомый в 2012 сдавал тесты, математику он сдал на 164 бала, при том условии что он математику знает на уровне 6 классов и то не факт... Как это называется, я не знаю... Уж лучше были бы экзамены в самих университетах... В общем я высказался... Аж в душе легче стало...)
Володимир Бугров
Щоб отримати 20 балів на ЗНО не обов"язково відповісти на 20 питань. Ігор Леонідович забув, що ЗНО є рейтинговим, а не критеріальним оцінюванням
aladdin85
20 балів отримують ЛИШЕ ТІ, хто здав випускні екзамени підготовчих курсів НА ВІДМІННО. Тому такі студенти і ЗНО складуть добре...
Oleksandr Rak
Для aladdin85: від 14 до 20 балів отримують випускники підготовчих курсів, це ж не від 0 до 20.
Vk Com
тобто як не здавай випускні екзамени на курсах , - менше 14 не отримуєш ???
Коментувати