В УЦОЯО поки не знають, як протидіяти списуванню під час ЗНО

Директор УЦОЯО констатувала вплив технічного прогресу на збільшення кількості порушень процедури ЗНО з боку абітурієнтів. У Міносвіти кажуть, що відпрацьовуватимуть заходи протидії

В УЦОЯО поки не знають, як протидіяти списуванню під час ЗНО

"Головна мета зовнішнього незалежного оцінювання, полягає в об’єктивному оцінюванні рівня знань абітурієнтів, які отримані у загальноосвітніх навчальних закладах, при обов’язковому створенні рівних умов під час проходження тестування для всіх учасників", - зазначила директор УЦОЯО Ірина Зайцева під час свого виступу на засіданні Колегії Міносвіти.

"На жаль, ми вимушені констатувати, що кількість виявлених порушень процедури тестування під час проходження абітурієнтами ЗНО щороку збільшується. Так, у 2012 році було анульовано 501 результат ЗНО, у тому числі 448 – через наявність у абітурієнта технічних засобів зв’язку, друкованих або рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування", - повідомила Зайцева.

Вона також нагадала, що у 2012 році під час проведення ЗНО були зафіксовані випадки розміщення в Інтернеті відповідей на тести.

"Слід зауважити, що технічний прогрес у цьому випадку також "грає на руку" тим учасникам ЗНО, які намагаються під час тестування створити для себе так би мовити більш сприятливі умови, простіше кажучи – скористатися при виконанні тесту додатковими матеріалами, що містяться або в Інтернеті, або на традиційних – паперових – шпаргалках. У 2012 році нам вже довелося мати справу з дійсно шпигунською технікою: окулярами та годинниками, у які вмонтовано фотоапарати тощо", – сказала Зайцева.

У Міністерстві освіти повідомили, що члени Колегії та представники міністерств та відомств обговорили питання щодо відпрацювання спільної протидії усіх зацікавлених структур порушенням процедури проходження ЗНО.

Як відомо, відсутність єдиної стратегії боротьби з використанням технічних засобів під час проведення ЗНО у 2012 році призвела до пошуку «креативних» шляхів реагування на проблему на місцях.

Регіональні центри оцінювання якості освіти під час ЗНО у 2012 році намагалися по-різному протидіяти передачі даних щодо змісту та відповідей на тестові завдання. Деякі центри застосовували практику розсилки SMS-повідомлень, що здійснювалася безпосередньо під час виконання учасниками тесту, а ті учасники, які мали при собі увімкнені мобільні телефони видалялися з пунктів тестування.

Інші, "сканували інтернет" та влаштовували обшуки учасників тестування за допомогою спецпідрозділів міліції під час виконання тестів, чим наводили жах не тільки на порушників процедури ЗНО, а й на звичайних абітурієнтів.

Освіта.ua
27.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон Хмелёв
аахахах, мені приходило смс "Ні мобілкам на ЗНО") пам'ятаю таке) Це коли я історію здавав)
Артем
Бідні діти.
Рина
Для Артем: и не говори((..издеваются как хотят
Коментувати