Цьогоріч втричі більше абітурієнтів оскаржили результати зовнішнього тестування

До Українського центру оцінювання якості освіти надійшло 9783 апеляційні заяви від абітурієнтів, незгодних із результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Це втричі більше, ніж минулого, 2011 року

Цьогоріч втричі більше абітурієнтів оскаржили результати зовнішнього тестування

Як повідомила 10 липня директор Українського центру оцінювання Ірина Зайцева, це майже остаточний результат, хоча заяви продовжують надходити поштою - розгляд скарг триватиме до кінця тижня, коли кампанія ЗНО-2012 завершиться.

"Якщо апеляційна заява подана у визначені терміни - тобто, протягом трьох днів з моменту оголошення результату, то ми приймаємо і розглядаємо будь-які заяви", - повідомила Ірина Зайцева.

У 2011 році апеляційна комісія розглянула 3206 заяв.

Результатом розгляду скарги може бути збільшення кількості балів у документі, за яким абітурієнтів зараховуватимуть на навчання до вишу, або навпаки, зменшення, або ж їх можуть залишити без змін.

На засідання апеляційної комісії незгодний із результатом абітурієнт може прийти не один, а з вчителем, репетитором, чи батьками.

"До подачі апеляційної заяви з німецької мови в мене було 181,5, а після розгляду - 191,5!" - написала у відгук на сайті Українського центру оцінювання якості освіти користувач під іменем Марія.

Найбільше цього року абітурієнти оскаржують результати із української мови та літератури. Дуже багато запитань також, за словами Ірини Зайцевої, виникло щодо тестів з біології. Нині члени комісії зареєстрували 740 апеляційних заяв з приводу результатів з цього предмету, 694 вже розглянули, 691 результат залишили без змін, 3 підвищили.

Нульовий результат


Втім, абітурієнти стверджують, що домогтися розгляду скарги вдається не завжди.

"Я написав бланк В з української мови та літератури - тобто, власний роздум. Але за цей твір я отримав 0 балів із 24-ох можливих", - розповів ВВС Україна абітурієнт Валентин Корнієнко. Він стверджує, що роздум на тему "Підкорення природи" він написав обсягом не менше 100 слів, що, на його думку, не можна оцінити в 0 балів.

Згодом після того, як абітурієнт надіслав скаргу, на сайті центру оцінювання якості освіти він виявив, що його заяву не взяли до розгляду.

"Я досі не знаю, чому мені відмовили - буду з'ясовувати. Шкода тільки, що я витратив час, адже подача документів закінчується 17-го числа - я просто подав зі старими результатами", - розповів Валентин Корнієнко. У підсумку він має 139,5 за тест з української мови та літератури.

Хлопець планує вчитися на журналіста чи фахівця з реклами та комунікацій. Серед вишів, куди він подав документи на вступ, є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де прохідний бал за профільним предметом - 160. Отже, двері туди Валентинові Корнієнку тепер зачинені, а 24 бали за роздум могли б змінити ситуацію.

"Нуль балів за твір ставлять, швидше за все, у тому випадку, коли тема не розкрита абсолютно. Про критерії, на які повинен звернути увагу, абітурієнт може прочитати у своєму тестовому зошиті", - пояснила ВВС Україна Ірина Зайцева.

Математика - на висоті


Участь у цьогорічній кампанії із зовнішнього незалежного оцінювання, на яку з бюджету виділили 16 мільйонів гривень, взяли 328 910 абітурієнтів.

Попередньо 956 учасників тестування отримали максимальний можливий результат із різних предметів - 200 балів. Ірина Зайцева повідомила, що найбільше двохсотбальників з математики - 341, української мови та літератури - 179 та історії України - 134. Загалом, за її словами, їх кількість залишилася приблизно на тому ж рівні, що і в минулі роки.

Особливістю ЗНО-2012 було те, що максимальну кількість можливих тестових предметів на вибір скоротили із 5-ти до 4-ох. У центрі оцінювання якості освіти кажуть, що це нововведення вже принесло свої плоди - явка абітурієнтів на окремих тестах зросла на 10% порівняно з минулим роком.

Ще одним новим запровадженням цьогорічного тестування стало встановлення металодетекторів на входах до місць, де абітурієнти складали ЗНО. Пристрої встановлювали для того, аби виявити в учасників заборонені предмети - найперше, телефони та комунікатори.

Втім, за словами представників громадської мережі "Опора", які спостерігали за процесом тестування, ці прилади встановлювали без єдиної процедури - якщо, приміром, у Львові їх застосовували на майже кожному пункті тестування, в Івано-Франківську абітурієнтів перевіряли співробітники спецпідрозділу "Титан", то в Херсонській області їх використовували дуже рідко.

Загалом, за офіційною інформацією, в ході проведення цьогорічного тестування зафіксували майже 400 порушень. Проведення ЗНО не зірвали в жодному пункті.

Автор: Роман Лебедь, BBC Україна

BBC Ukraine
11.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
User_of_EDEBO
База ЄДЕБО дає таку можливість для шахрайства, як підміну володаря сертифікату ЗНО : людина здала ЗНО, отримала сертифікат, а в ЄДЕБО цей сертифікат можно присвоїти будь якому дев"ятикласнику, і він може поступити як на базі 11 класів. І виправити цю помилку досі не можуть, бо той, хто першим отримав сертифіката, той і виграв, і в нього НІХТО не зможе його видалити або змінити. Занотуйте, шановні!
марина
Для User_of_EDEBO:
Коментувати
Катерина
Чи можна відновити попередні результати ЗНО, які були перед апеляцією?
Кптфх
Иногда здавали тесты в таких обшарпаных зданиях что о металоискателях стыдно было спрашивать.
Катерина
у меня на вно по истории учителя помогали списывать 5-ым поступающим.... никаких проверок и металоискателей ни разу за все четыре раза не видела и близко!
Таня
Для Катерина: почему же Вы не заявили об нарушениях?
401
кстате да.почему тогда не пожаловались?или вы были в этой пятерке?
ната
ахахх),а потім жалкуємо ,що так погано живеться)
Коментувати