Два завдання російськомовних зошитів з біології матимуть по дві правильні відповіді

Український центр оцінювання якості освіти прийняв рішення щодо оцінювання завдань тесту ЗНО з біології, у яких укладачі тесту допустилися помилок

Два завдання російськомовних зошитів з біології матимуть по дві правильні відповіді

Як повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти, фахова предметна комісія з біології 7 червня 2012 року розглянула зміст завдань, перекладених російською мовою, у яких було виявлено розбіжності з текстом завдань, укладених українською мовою.

Нагадаємо, у одному із завдань тесту з біології було неправильно перекладено умову завдання. Зокрема, в україномовному тестовому зошиті умова одного із завдань була викладена наступним чином: "Якими кровоносними судинами венозна кров рухається від серця", натомість у російськомовному зошиті умова цього завдання містила протилежний смисл, оскільки в абітурієнтів запитали, яким чином рухається кров до серця.

У результаті предметною фаховою комісією прийнято рішення для абітурієнтів, які складали зовнішнє незалежне оцінювання з біології 2012 року, використовуючи зошити, перекладені російською мовою, уважати у цьому завданні правильними два варіанти відповіді: "легеневими артеріями" та "полым венам".

Крім того, в одному із завдань російськомовного тестового зошита з біології було неправильно перекладено один із варіантів відповідей. Зокрема, в україномовному зошиті один з варіантів відповіді був викладений як "підвищується зсідання крові", а в російськомовному ‑ "понижается свертываемость крови". Через це завдання російськомовного зошиту мало дві правильні відповіді: "повышается хрупкость костей" і "понижается свертываемость крови".

Враховуючи це, предметною фаховою комісією прийнято рішення про те, що якщо в бланку відповідей абітурієнтів, які складали зовнішнє незалежне оцінювання з біології 2012 року, використовуючи зошити, перекладені російською мовою, до цього завдання буде позначено одну або обидві наведені вище відповіді, завдання вважатиметься виконаним правильно.

Освіта.ua
09.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Денис
А как же всё остальное? Неужели, вы, не видите ошибок? Неужели, вам, наплевать на будущее страны? Испортить жизни детям. Это так подло....
Українська мова - вічна і найкраща !!!!!!
ДЛЯ Александр: Чому людина, яка живе в Україні, розмовляє українською є псевдо-патріотом?? Це раз. Друге – чому так злитися, коли вам кажуть, щоб йшли жити в росію?? Правильно - російська мова - в росії, Українська - в Україні!!!!! Це логічно, це розумно, це правильно, це взагалі не може піддаватись ніяким сумнівам. У вас що у паспорті написано - яка національність??? якщо українець - то мова у нас українська, прошу згадати, якщо росіянин - то будь ласка, додому!!!!!! Чомусь всі зросійщені позабували, що росія пішла від України і що вона насправді історично молодша, і що Україна - окрема держава, з куди більш героїчним і славним минулим. Так що не смійте образливо відгукуватись про українську мову на українській землі!!!!!!!!!!!!!!!!!!! СЛАВА УКРАЇНІ !!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!!
Назар
Чудово. В тестових зошитах пише: ''Лише одна правильна відповідь'', а тут їх виявляється дві! Вибирай, яка сподобається! Що ж, у половини абітурієнтів було ВДВІЧІ більше шансів ВГАДАТИ правильну відповідь. Цікаво, а УЦОЯО важко пояснити, як це там цілий рік так уміло готували завдання? P. S. Тут на сайті непрвильно вказано. Лише в одному завданні приймають 2 відповіді, в іншому - одну, просто вона різна на інших мовах.
Сфінкс
Поясніть ЧОМУ у запитанні про судини ( у російскому варіанті) будуть зараховуватися ОБИДВІ відповіді?! Адже у тому формулюванні повинна бути одна: полая вена, а ніяк не легочная артерия. Чому їм буде зараховуватися і неправильна для їхнього формулювання відповідь?! Забагато україномовних студентів в східних вишах?
Александр
Уже задолбили эти псевдо-патриоты... В восточной Украине большинство людей говорит на русском , и как бы вы не рвали задницы со своей любимой мовой , родным для нас был ,есть и будит русский язык. А для тех , кто предлагает нам уехать в Россию скажу: с какого чёрта я должен уезжать со своей земли ? Я не виноват , что родился на территории этого убогого государства Украина , и мне приходится жить в одной стране с националистами , бандерами и фашистами... Это наша земля и мы любим её , так что лучше вы , україномовні , валите на правый берег Днепра , и оставьте нас в покое ! Русский язык - это мой выбор , это язык моих предков , и никакая кучка псевдо-патриотов этото выбор у меня не отберёт!
Наташа
Для Александр: Ты умник сначала писать на своем родном языке без ошибок научись, а потом спитчи толкать будЕш! Валить никому не надо, всем рады, но язык учи, думаю в матушке России таких "патриотов" со стороны особо не ждут, Удачи тебе, доброты и трудолюбия!
саша
Для Александр: хочу пожелать тебе говорить и думать только и только по русски, а то если вдруг подумаешь по английски(как любой нормальный, цивилизованный землянин) то попадешь в англицкий мир.
саша
хочу пожелать тебе и твоим потомкам думать и говорить только по русски, а то если вдруг скажеш слово на ином языке то попадешь в англицкий мир, будь бдителен и осторожен, а администратору красная карточка за удаление предыдущего моего коментария , имей остатки совести Для Александр:
Коментувати
Жужа
Между прочем в переводе на венгерский язык тоже была ошибка, только это никто не берет во вниманте. 4 раза задавала вопрос на тестпортале ответа нет.Куда обращатся?
Оксанка
Розкажіть, як правильно має бути оплачена робота інструктора на ЗНО? Якщо це робочий день вчителя, чи отримує він додаткову плату за ЗНО?
л...
це взагалі абсурд...а тим хто писав державною мовою що взагалі ніяких пільг не буде!!? ТАК НЕ СПРАВЕДЛИВО! Я ОБУРЕНА !!!!
Любов
Для л...: , а вам за що пільги?
Коментувати
Аксютіна Владислава Вікторівна
результати зно
Андрей22222222222222222
Ребята дождитесь официальных результатов потом будете принимать какие либо решения, бо потом будет вам такая петиция что вы не будете рады что её подали.других тестов уже никто не будет составлять,а если дадут переписать то будет ещё сложнее!
777
http://www.onlinepetition.ru/biologia/petition.html петиция
Олег
Афигеть!!! Сначала даем тупые задания, а после решаем " а как же их оценивать?"! УКРАIНО, Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ =)
alie
Класс! Больше ничего они не могли придумать? Неужели так сложно было подготовить тетради с нормальным переводом и без ошибок? Получается, те, у кого русскоязычная тетрадь, имели больше шансов поставить правильный ответ. Как всегда, справедливо!
Микола
А хто відповість за тупий переклад? Може час уже навчитися здавати тести державною мовою? А не здатний вивчити, то йди підмітати тротуари.
Настя
почему должны засчитывать 2 ответа??как вопрос поставлен,так пусть и ответ на него будет, тот который ему соответствует ,это уже не от перевода зависит
марина
Для Настя: а вопрос поставлен не правильно!!!! как на него ответить??? вот мне наверное повезло что я слишком спешила и поставила не тот ответ но по официальным ответам он оказался правильным....
Коментувати
Настя
народ!!! кто не согласен! все сюда! ПОДПИШИСЬ ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!!! http://www.onlinepetition.ru/biologia/petition.html
Влад
Люди! в вопросе с поперечным срезом листка ОШИБКА В ОТВЕТАХ. Официальный ответ: фотосинтез, а смотрите что утверждают википедия и другие сайты: http://i056.radikal.ru/1206/aa/9cbb86d5ca6a.png http://s019.radikal.ru/i632/1206/03/0a4b770818ba.png http://s017.radikal.ru/i429/1206/87/b95ad39f9716.png http://s019.radikal.ru/i630/1206/12/93c0f530f58b.jpg + тоже самое говорится в учебнике: Соболь В. І. Біологія: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. - К.: Грамота, 2007. (на стр.61-62)
Влад
Ой ну хватит уже! Все исправили, все должны быть довольны. Уже на пустом месте ищут причины, чтобы придраться.
fhjsdhfjk
Для Влад: Судячи по тому, що ти пишеш російською мовою,мабуть, ти і переклад вибрав російський. В такому випадку звичайно "всі" будуть задоволені, окрім тих хто писав без перекладу.
Андрей
Для fhjsdhfjk: Это точно , я писал на украинском языке и теперь что ??? Им засчитали ( два правильных варианта ) , а нам что ?
Влад
Для fhjsdhfjk: Вообще-то я писал на украинском языке.(Не зря все-таки в украинской гимназии учился)Просто, то все были рады, что писали на украинском-без погрешностей в переводе, то недовольны, что теперь у тех преимущество.ТА ТОТ КТО ЗНАЛ ПРАВИЛЬНЫЙ ОТВЕТ ТОТ ОТВЕТИЛ ПРАВИЛЬНО.И абитуриенты, которые выбрали русский язык получили решение этой проблемы с переводом.А выходит, что и то не так,и это не так.Андрей, если ты также писал на украинском, то какие у тебя могут быть претензии?У тебя же не было ошибок в тесте.
Коментувати
fhjsdhfjk
Значить виходить, що якби я вибрав переклад російською мовою в мене було б більше шансів вгадати та написати правильно завдання,адж тоді шанси 50/50, проти 25/75???
gdfgdf
яснопонятно