Завдання двох сесій ЗНО з математики були однакові за складністю, - міністр освіти

Дмитро Табачник висловив свою думку про складність і підбір завдань для проведення тестування з математики, назвавши домислами припущення про ідентичність завдань двох сесій

Завдання двох сесій ЗНО з математики були однакові за складністю, - міністр освіти

Про це міністр освіти сказав, відповідаючи на запитання читачів, під час проведення прямої лінії в редакції газети "Известия в Украине".

Зокрема, відповідаючи на запитання абітурієнтів, про те, що завдання другої сесії з математики були менш складними, ніж завдання першої сесії, а також багато завдань були ідентичними, у зв'язку з чим ті абітурієнти, хто здавав пізніше, могли краще підготуватися, міністр підкреслив: "Це все домисли, тому що абсолютно всі запитання комплектував комп'ютер. І в першій сесії, і в другій комплектація завдань відбувалася методом підбору випадкових цифр".

Він також зазначив, що, за відгуками фахівців, завдання з математики були абсолютно однакові за складністю, що на першій сесії, що на другий.

"Більше того, я не розумію, як можна підготуватися до другої сесії за день. Перша сесія з математики пройшла 21 травня, а друга - 22 травня. Є така приказка: поганому студенту не вистачає для підготовки трьох днів. Так от, тут взагалі один день був. Він точно нікого б не врятував", - зазначив міністр.

Він висловив думку, що абітурієнти, які хочуть мати серйозні результати, готуються як мінімум протягом всього останнього випускного року.

Кажучи про необхідність проведення двох сесій тестування, міністр висловив думку, що ніякого подвійного сенсу у двох сесіях немає. "Дві сесії проходять з математики та з української мови і літератури з однієї простої причини: дуже велика кількість зареєстрованих на ці предмети. І для того, щоб дати можливість тим, хто їх здає, відпочити і підготуватися до інших предметів, сесії з математики, української мови і літератури, проходили максимально щільно".

Він також нагадав ситуацію з проведенням тестування з англійської мови в позаминулому році, коли були нарікання абітурієнтів на значну складність тестових завдань. "В минулому або позаминулому році частина абітурієнтів говорила, що дуже складні тести з англійської мови. Тим не менш, це нікому не завадило вступити. Тому що система оцінювання базується не на абсолютних балах, а на рейтингових. Тобто якщо завдання складні, то однаковий ступінь складності мають всі учасники цього тестування. Тому складність або простота завдання ні в якому разі не знижує набраних балів. Це важливо розуміти".

Освіта.ua
30.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вика
не подскажите где можно узнать результат ЗНО по математике? заранее спасибо)
Вика
не подскажите где можно узнать результаты ЗНО по математике?, говорят уже появились, только я не пойму где смотреть) заранее спасибо)
Марк
Действительно, с трудом верится, что компьютер выбрал для двух сессий абсолютно идентичные задания. Скорее всего, кто-то из тех, кто имеет отношение к выбору вариантов заданий подсуетился для своих. Абсолютно понятно, что сыграно все не чисто. А что касается заданий из пробного тестирования, которые попали в зно - это вообще НОНСЕНС! Ложь, одна ложь и нечистые игры людей из Министерства образования. Видно, для своих дебилов старались.
Анатолій
Та шо він несе?)) звісно що завдання були однакової складності, адже вони були ідентичні, прото числа другі....) торба.......)) і хай не розказує мені, я сам особисто передивлявся зошит і першої і другої сесії.....) 20 з гаком однотипних завдань знайшов....) ну як таке можна робити????)
Светлана
Щось я не зрозуміла, так однакові за складністю завдання чирізні, на нас не вгодишь. Нам і так погано і так, можливо тому, що ми самі не розуміємо як для нас краще в нашій країні такий безлад
Анатолій
Для Светлана: однакові завдання, що ж там розуміти?)
Виталина
ребята,вы такие странные!!! возмущаються походу те кто был в первой.были бы вы во второй все бы дружно молчали. у нас например многие вопросы с истории были сложнее(не спорю что были и очень легкие,но..и у вас они были),так что мне теперь тоже тут кипиш поднимать????...
Коментувати
zevas
да ви бачили останнє завдання 2 сесії?????? там можна було усно зробити його...
аноним
Для zevas: да ты просто гений...интересно, на сколько ты сдал?наверное баллов на 100=ъ....раз теперь такой самоуверенный!!!=ъ
zevas
Для аноним: 195 за 2011 рік) але все-рівно останне було легке...
Коментувати
Анна
"...якщо завдання складні, то однаковий ступінь складності мають всі учасники цього тестування. Тому складність або простота завдання ні в якому разі не знижує набраних балів. Це важливо розуміти..." Якщо завдання будуть складними навіть для розумніх абітурієнтів, то вони теж будуть з кількох варіантів вибирати правильний. І так до "е-не-бе-не...". Тоді вся надія тільки на долю випадку. А тепер уявіть собі: повний "дуб", зовсім не готувавши, складає тести краще дійсно розумної дитини, яка ночами не спала і все зубрила. І це не враховуючи хвилювання останніх, бо страшно осоромити себе, батьків, вчителів.
Ольга
Для Анна: Хвилювання зіграло свою роль у низькому рівні здачі ЗНО, це правда
Коментувати
Олександр
Много вопросов возникает, когда сдаешь зто ЗНО Почему сдают в две сессии( места не хватает, т.е школ или что......) Почему таблицы, по которым надо оценивать дают за прошлый год Когда есть такая скрытность- є підозри( І Вони хочуть, щоб ми повірили у правдивість та прозорість. Сколько уже можно за баранов держать
Ольга
Пане Міністре, коли робите такі висновки, треба не слухати відгуки фахівців, а самому порівняти ці завдання і дати правдиву оцінку. Будьте чесними хоч перед богом, якщо не перед людьми.
N
Для Ольга: *Богом
Коментувати
Сорока Летняя
Я писала во вторую сессию и согласна, да, у нас были лучшие условия, мне очень жаль многих моих знакомых, так как они учили всё и писали в 1 сессии, а я учила всё но ещё прорешала задания 1 сессии. Кстати благодаря этому я поняла как решать задание с интегралом и окружностью и поэтому решила аналогичное своё!
Татьяна
Для Сорока Летняя: Задания с интегралом и окружностью не откровение первой сессии этого года, подобные задания были а прошлые года. Тесты прошлых лет до сих пор можно найти в интернете... Кто готовился, тот их мог легко решить и в 1-й сессии.
Александрова
Для Татьяна: Первая сессия шла на ЗНО и не знала, какие будут задания, вспоминала всё, что учила за последнии года, ребята сидели и повторяла все-все-все формулы. А абитуриенты, которые сдавали во вторую сессию и прорешали тетрадку первой - шли на ЗНО и уже знали какого типа будут задания, они повторили конкретно те темы, задания по которым были представлены в тестах и благополучно сдали.
Рики
Для Александрова: Не говорите глупостей. Большинство ожидало других заданий и зубрило тригонометрию
Коментувати
Справедливость
Мне чисто так интересно: а кто ещё ржал, когда на тестах зачитывали, что нас проверят металоискателем и видеокамиры в аудитории
Справедливость
Та что вы спорите между собой. Просто министерству плевать на нас со своими тестами. Они их провели, а дальше вы хоть раком перед ними станьте: им пофиг
Фанатка Шахтера
Все супер но за пол дня можно сесть и посмотреть задания 1й сессии 3й части, которве дают всё таки 16 баллов(!) Иони были идентичнымы по алгоритму. И это несправедливо! почему !я сессия должна готовить ВСЁ а 2я просто повторить алгоритмы решения, что были на 1й сессии
Bogdana
Для Фанатка Шахтера: Я хоть и во вторую сдавала, но вполне с тобой согласна.
Катя
Для Фанатка Шахтера: алгоритм последнего задания у нас не совпадал, стереометрическая задача была чуть похожа, но всё же сложнее, геометрическая вообще другая и сложнее...в остальном может и были сходства, но лёгкость одних заданий компенсировалась сложностью других.
Лариса
Для Катя: что значит просто повторить? Они знали, какие будут задания? Они тоже готовили все... И не надо еще вам из пустого в порожнее переливать?
Коментувати
Надежда
Для Изяслав!: Если учили-страдать не должно,пожинать плоды учений нужно.
Надежда
Таблицы точно будут разные и зависят они от того,как справился народ с заданиями.Чем сложнее задания,тем лучше таблица.
hhh
Для Надежда: А как уравновешиваются 190 баллов первой и второй сессий? В первой, н-р, 190 баллов за 50 тестових, а во второй 190 - за 46??? Равные права в целом?
Коментувати
Человек
Глупости это всё. Тест по математике как был рассчитан на дебилов с самого его основания, так и остался, постепенно снижая свою сложность. И тут совсем не важно, на какой сессии вы сдавали, задания на обоих - примитивны.
Сергей
Для Человек: ну может и ты такой умный, но матиматика это дополнительный предмет для поступления на разные специальности, так что какого чёрта этим ученикам повышать уровень сложности) они же не на физ-мат поступают, матиматика как таковая им и не нужна)))
микола
Для Сергей: А може ти за 11 років хоч слово "математика" навчився б писати без помилки?
Сергей
Для микола: ну це чисто механічна помилка) а з українською мовою у мене проблем немає, зно це підтверджує)
Коментувати
Алексей
Ребята, на ваш взгляд,какая тяжелее сессия? Первая или вторая? Я сдавал первую.
Bogdana
Для Алексей: Вторая.
Bogdana
Для Евгений: Да не фига! Во второй было сложное сочинение!!! И при чем тут зошит первой сессии??!!! Все равно задания были совсем разные!!
Коментувати
K-124
Для 11: Табачник спить і бачить, щоб ЗНО скасувати. Чим більше скарг, тим більше в нього підстав для того, щоб власну кричущу непрофесійність списати на нібито недосконалий механізм проведення ЗНО. Дійсно, багато де допускались порушення правил (користування телефоном тощо). Але абітурієнти повинні були не боятися робити зауваження іншим.
Андреё
Таблицы первой и второй сесии по математики будут разные? Если разные - вопросов нет!
Влад
Для Андреё: разные по-любому. у второй обычно хуже...
Коментувати
momo
Тема нашего сочинения была не легче вашей. Если ты внимательно не прочитала задание, то это твои проблемы!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Для лили
momo
Анна. Если написала ЗНо хорошо, то зачем пишешь здесь. Ты считаешь себя слишком умной. Если бы вы не плакали дайте задания , то никто вам б их недавал. Небось ервая искала задания первой сессии.