ОПОРА позитивно оцінює перший день проведення ЗНО

Громадські спостерігачі констатують високий рівень організації та проведення першого дня зовнішнього незалежного оцінювання, типові порушення абітурієнтів - наявність мобільних пристроїв

ОПОРА позитивно оцінює перший день проведення ЗНО

15 травня, тестуванням з хімії розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року. Представники Громадянської мережі ОПОРА спостерігали за дотриманням процедур ЗНО у 50% пунктах тестування у 16 регіонах України.

У Громадянській мережі повідомили, що спостерігачі позитивно оцінили організацію процесу тестування, а також роботу персоналу, який забезпечує проведення ЗНО.

"Спостерігачі не зафіксували жодного випадку завчасного розкриття контейнерів з тестовими завданнями, що унеможливило витік інформації про зміст тестів до моменту роботи над ними", - йдеться в релізі Громадянської мережі.

Серед порушень, що були зафіксовані на декількох пунктах тестування зі боку персоналу пунктів тестування, є неправильне запакування та кодування сек’юр-паків із бланками відповідей, а також випадки, коли через неуважність інструкторів невикористані тестові зошити та бланки відповідей не були вкладені до пакетів.

Окремо спостерігачі звернули увагу на розмови інструкторів між собою, використання мобільного телефону та відсутність відмітки в сертифікаті про проходження тестування в одного з абітурієнтів, яку забула поставити уповноважена від УЦОЯО. У всіх випадках недоліки були виправлені.

У ОПОРІ зазначають, що попри виконання більшості процедур ЗНО є випадки із наполегливими проханнями персоналу пунктів тестування не вносити жодних зауважень до Протоколу про завершення процедури ЗНО.

Однак у громадянській мережі зазначають, що значно більше порушень процедур та порядку проходження ЗНО представники ОПОРИ зафіксували з боку учасників тестування.

"Через запізнення не були допущені до тестування абітурієнти в Алчевську, Вінниці та Харкові. Поодинокі, проте все ж таки зафіксовані випадки відсутності в абітурієнтів одного з необхідних документів, через що вони теж не були допущенні до пунктів тестування", - зазначають громадські спостерігачі.

Деякі абітурієнти замість паспорта, за яким вони реєструвалися, приносили свідоцтво про народження, або ксерокопію одного з документів – у таких випадках їх не допускали до роботи над тестами.

В ОПОРІ повідомляють, що в перший день тестування найбільші проблеми в абітурієнтів виникали через власні мобільні телефони, які заборонено мати при собі протягом часу, відведеного на роботу із тестовими завданнями. Також учасники позбавлялися права подальшого проходження ЗНО і через більш традиційні допоміжні засоби – шпаргалки.

Громадське спостереження також засвідчило за наявність та використання металодетекторів у пунктах тестування, що було широко анонсоване напередодні ЗНО, скоріше є засобами психологічного впливу на учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

"Металодетектори мали б допомагати у виявленні технічних допоміжних засобів, таких як мобільні телефони, комунікатори, фотоапарати та інші пристрої фіксації та перенесення інформації у абітурієнтів під час тестування. Однак, перше тестування показало відсутність єдиних підходів та порядку застосування металодетекторів у тих пунктах тестування, де вони справді були", - підкреслили в ОПОРІ.

Жодного такого пристрою не було зафіксовано у тих пунктах тестування, де були спостерігачі ОПОРИ, а це 50%, у Луганській області, Івано-Франківській, Закарпатській, Херсонській, Миколаївській, Чернівецькій, частково у Харківській та АРК.

У Громадянській мережі зазначили, що у Рівненській та Донецькій областях, навіть у тих пунктах тестування, де охоронці мали металодетектори, їхнє застосування зафіксувати не вдалося. "У тих пунктах тестування, де детектори все ж таки знайшли своє застосування, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА не побачили такої доцільності, бо це відбувалося здебільшого на вході у пункт тестування. Оскільки на вході в пункт тестування пристрій реагував на всі металеві предмети, які були в абітурієнтів (ключі, телефони, застібки, годинники), то виявити мобільні телефони в такій ситуації було неможливо, а тому усі учасники проходили у пункт тестування з особистими речима".

"Єдиним ефектом від наявності такого пристрою є психологічний вплив на абітурієнтів, які б мали боятися використовувати мобільний телефон надалі", - підкреслюють спостерігачі.

Випадки, коли абітурієнта позбавляли права проходити ЗНО через наявність мобільного телефону, виявленого з допомогою металодетектора спостерігачам виявити не вдалося.

Що стосується камер відеоспостережень, то їх не встановлювали спеціально на час організації процесу перевірки знань. Відеоспостреження велося на тих пунктах, де камери були встановлені раніше за кошт навчальних закладів. Окрім цього, на багатьох пунктах тестування, попри відсутність автоматизованого відеонагляду, спостерігачі виявили попереджувальні таблички про те, що таке спостереження таки ведеться.

У громадянській мережі ОПОРА зазначили, що суттєвих зауважень стосовно матеріально-технічного та організаційного забезпечення процесу ЗНО спостерігачі не мають.

"Громадянська мережа ОПОРА констатує високий рівень організації та проведення першого тестування в рамках зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році", - йдеться у звіті організації за підсумками спостереження у перший день проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році.

"Висловлюємо сподівання, що Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти, а також відповідальним за пункти тестування вдасться втримати вдалий старт на таких масових тестуваннях, як українська мова й література, математика та історія України", - зазначили в ОПОРІ.

Освіта.ua
16.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів