Тест загальної навчальної компетентності апробовано в університеті Шевченка

Київський національний університет відгукнувся на пропозицію УЦОЯО щодо проведення експерименту із запровадження тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК)

Тест загальної навчальної компетентності апробовано в університеті Шевченка

З 14 по 16 вересня в Київському національному університеті було проведене експериментальне тестування першокурсників з метою вдосконалення системи вступу до вищих навчальних закладів.

"Існуюча система вступу на навчання за предметними тестами, безумовно, зробила величезний крок вперед в плані забезпечення прозорості вступної кампанії", - зазначили в університеті.

"Водночас, як і вступні іспити, система відбору за предметними тестами не найкращим чином вирішує завдання забезпечення принципу справедливості - рівень навчальних досягнень, що демонструють абітурієнти значною мірою залежить від можливостей доступу до якісної середньої освіти", - повідомили в прес-службі КНУ.

Ще більшою проблемою є недостатній, на думку представників багатьох ВНЗ, рівень ефективності системи відбору за предметними тестами.

В КНУ підкреслили, що результати локальних моніторингів успішності студентів, які поступали на навчання за сертифікатами ЗНО з предметних тестів, свідчать про відверто низький рівень кореляції балів сертифікатів із здатністю молодих людей опановувати програму підготовки.

"Саме це є основною причиною постійного вдосконалення умов вступу на навчання - збільшення кількості предметних сертифікатів, врахування середнього бала атестата, преференції переможцям олімпіад тощо", - зауважили в університеті.

У вузі висловили впевненість, що забезпечення ефективного, справедливого та прозорого процесу відбору на навчання у ВНЗ можливе за допомогою тестів на загальну навчальну компетентність (ТЗНК).

Практика застосування таких тестів пройшла успішне випробовування часом у США (SAT), Великобританії, Австралії, Швеції тощо, повідомляє прес-служба університету.

Таким чином, Київський національний університет ім. Шевченка відгукнувся на пропозицію УЦОЯО щодо проведення педагогічного експерименту із запровадження тесту загальної навчальної компетентності, який був розроблений робочою групою Міністерства освіти і науки.

Науково-методичним центром організації навчального процесу було організовано тестування 450 першокурсників з усіх напрямів, за якими здійснюється підготовка в університеті.

Тестування було спрямоване на оцінку рівня комунікації рідною та іноземною мовою; математичної грамотності; базової предметної компетентності у природничих науках; навчальної компетентності; інформатичної, міжособистісної, підприємницької і культурної компетентності.

В КНУ висловили сподівання, що результати педагогічного експерименту, який проводиться УЦОЯО на загальнодержавному рівні, дозволять вдосконалити процес відбору на навчання і сформувати по-справжньому справедливу, прозору і ефективну систему вступу до ВНЗ.

Як повідомлялося раніше, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева повідомила, що тест загальної навчальної компетенції (ТЗНК) є пілотним проектом та впроваджуватиметься протягом трьох років. Цього року має відбутися апробація проекту в вузах України.

Від отриманих результатів залежатиме, чи буде цей інноваційний досвід впроваджено на всеукраїнському рівні.

Освіта.ua
16.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Разные вузы предъявляют разные требования к "обучательным" способностям студентов. Поскольку общество предъявляет различные требования к специалистам. Все это разнообразие требований невозможно учесть в одном тесте. Если тест будет хорошим для КНУ, то он окажется плохим для Белоцерковского аграрного, Дрогобычского педагогического университетов и подобных им вузов.
вася
апробовано)) в університеті ім. Шевченко
Яна
тестирование обязательно проходить?или по желанию студента?
Олександра
хочу проверить знания
Ваня
тоже хотел бы пройти этот тест, так просто для понимания уровня знаний, может не набрал бы 195,5 как на зно но примерно 170 получил бы, я даже очень надеюсь что эти тесты будут обезательны, что бы их привязали к зно или уже к сесии, что бы мы тогда реально увидили кто что знает а кто купил атестат
Леся
Цікаво подивитися на питання...
Студент-історик
я під столом,проводять експеримент в одному з найкорумпованіших вузів України. Краще б провели його в Могилянці або хоча б в тому самому КПІ!
irra
Для Студент-історик: и там тоже будут проводить...... КНУненавистник))))))))))))))))
Коментувати
Дима
Тест как тест. немного туповат но всеже было весело его решать) мы с ребятами конкретно прогнали. нас не сганяли ни под какими угрозами, просто было желательно пойти, темболее что от пар освободили приказом ректора. началось все в 3, закончилось в 6. незнаю где Ваш ребенок пропадал. это у него спросите сами. про какие эксперименты может идти речь? у вас же не отбирают руку на анализы! о каких мучениях идет речь? этот тест можно назвать простым мониторингом!
неравнодушный
Для Дима: если Вы учитесь во вторую смену и по жизни пофи..ст + писали Вы тест не в пятницу после пар или живёте в Киеве, то Вам было весело, не спорю. А мне нет. Про мучения в посте слова нет, есть про отношение к детям. Не знаю сколько лет Вам, а моей исполнилось только 16 и она поверила в байку про отчисление.....
Коментувати
неравнодушный
у меня ребёнок, из-за Вашего бл..н теста, домой только к полночи доехал! Вы нормальные, делать такое в пятницу вечером? ДЕТЕЙ СОГНАЛИ ПОД СТРАХОМ ОТЧИСЛЕНИЯ! Дети иногородние в основном, билеты пропали у многих. Мало что студенческих ещё не дали, так ещё экспериментируют!!! Над своими детьми эксперименты проводите! Какая-то сво..чь диссертацию защищает, а мы инфаркты получать должны и деньги тратить!!!!! И это хвалёный КНУ шевченко((
June
Мало им было экспериментов над одиннадцатиклассниками и абитуриентами. Теперь еще за первые курсы взялись, сволочи. Будто с бедных только что зачисленных ребят еще не хватит мучений.