Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Відповідь на звернення учасників тестування з біології надійшла, але питання залишились
Відповідь на звернення учасників тестування з біології надійшла, але питання залишились

Український центр оцінювання якості освіти не зміг надати аргументованих відповідей щодо спірних завдань тесту з біології

Відповідь на звернення учасників тестування з біології надійшла, але питання залишились

Урешті-решт стало зрозумілим ‑ навіщо в державних установах створюються багаточисельні комітети, підкомітети, ради, комісії тощо. Задля того, аби уникнути персональної відповідальності за скоєні чи не скоєні дії посадовців.

Повною мірою прояснила ситуацію відповідь Українського центру оцінювання якості освіти на обурення випускників українських шкіл щодо завдань тесту із біології та правильних відповідей на них.

Так, у завданні № 58 згаданого тесту з біології негативну реакцію викликала відповідь щодо "послідовності дій під час надання першої допомоги людині з відкритим переломом гомілки".

Думки учасників тестування розділились: одні вважають за необхідне негайний "виклик швидкої", інші вважають за необхідне "зупинення кровотечі". Останні впевнені у своїй правоті, бо навчальні підручники з біології для загальноосвітньої школи наголошували на необхідності зупинення кровотечі, а вже потім доставляння постраждалого до лікарні самостійно чи викликом швидкої.

Відповідь поважної предметної фахової комісії з біології, до складу якої входять "науковці, викладачі профільних вищих навчальних закладів, учителі-методисти", уражає: "Виконання цього завдання передбачає встановлення послідовності дій у змодельованій "ідеальній" ситуації. Тобто є все необхідне для виконання усіх зазначених в умові дій".

Постає питання – якщо автори цього завдання передбачали ідеальність ситуації, то слід було б зазначити це в тексті самого завдання. А якщо це не так, то поясніть будь-якій людини із здоровим глуздом, як викликати швидку в ситуації, коли перелом, наприклад, трапився в лісі на відстані 100‑150 км від найближчого населеного пункту, де взагалі не існує швидкої.

Некоректність цього запитання тестового завдання здавалося б не потрібно доводити, але думка УЦОЯО є протилежною.

Цікава ситуація із завданням № 10, де потрібно було зазначити збудника вірусної хвороби, що "потрапляє в організм людини з продуктами харчування або водою". У завданні необхідно було обрати одну правильну відповідь з чотирьох: гепатит А, СНІД, поліомієліт та віспа.

УЦОЯО вважає, що такою вірусною хворобою може бути тільки гепатит А. Щоб підкріпити свою думку зазначається, що "це захворювання небезпідставно називають хворобою брудних рук".

Складається враження, що це ‑ єдина "хвороба брудних рук" у світі.

Далі фахова комісія розписує ‑ як передаються віруси інших хвороб: СНІДу, поліомієліту та віспи.

В якості пересічного громадянина, який має доступ і навчився користуватись Інтернетом, зайдіть на сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я (http://www.who.int/topics/poliomyelitis/ru/), де у статті про поліомієліт зазначено (цит. рос.): "Вирус передается через загрязненные пищевые продукты и воду, размножается в кишечнике и оттуда может проникать в нервную систему".

Напевно українські фахівці більш обізнані у шляхах передачі вірусних інфекцій. А якщо б увесь світ навчався за українськими підручниками з біології, то половина населення вже б пішла в інший, можливо кращій, світ.

Не все так просто й із завданням № 59, де потрібно "визначити систематичне положення (тип, клас, родина) зображеного на рисунку організму". Пояснюємо, що мова йде про дельфіна.

У правильній відповіді вказано тип Хордові, клас Ссавці, родина Китоподібні. Тільки у роз'ясненні УЦОЯО з’ясовується, що виникла "технічна помилка, що допущена в умові завдання (вказано слово "родина" замість слова "ряд"). А все інше цілком правильно!

У таких випадах, якщо помилка "технічна", за радянські часи провина покладалась на друкарку, яка друкувала текст, зараз у епоху комп’ютерних технологій – на "наборщика комп’ютерного набору".

Зауважимо, відповідь предметної фахової комісії з біології, що оприлюднена на сайті УЦОЯО, ніким із членів комісії не підписана, а їх прізвища залишились тайною...

Освіта.ua
17.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
Опаньки! А комментарии-то модерируют! Значит, в точку попал мой коммент про авторство как тестов, так и ответа на претензии абитуриентов семейных подрядов Коршевнюк с дочкой и Даниловой с сыном, раз его так живенько подчистили! Приятно чувствовать себя провидцем :) :) :)
Надія
хочу надати коментар до 58 завдання, працюючи геодезистом в тайзі за 90 км. від найближчого населеного пункту в якому є зв"язок робочий порушивши правила техніки безпеки переломав ногу. Найперше, що ми зробили наклали шину, щоб нога не рухалась, а потім з підручних матеріалів зробили носілки щоб винести цього пострадалого за 25 км до нашої машини. А в даній ситуації я думаю фахівці мали вказати в яких обставинах стався нещасний випадок, і спрямувати думку дітей, а то ми дійдемо до того, що люди будуть кров"ю стікати, а ми будемо шукати телефон , викликати швидку. А ще хотілося б почути спецалістів, які приймають екзамени по правилах техніки безпеки і надання першої медичної допомоги.
Анастасія
НАС ХОЧ ХТОСЬ ПОЧУЄ!!!!!!!!!!!! НАМ ПРОСТО ПОВИННІ ДОДАТИ БАЛИ! ПОТРІБНО ЩЕ ОДНУ ПЕТИЦІЮ ПИСАТИ І ЗІ СКАНАМИ КНИЖОК!!!!!!!!
Александр
Как видите вызов скорой помощи сам собой отошел на последнее место. И это не из-за незнания правил оказания доврачебной помощи, а из-за жизненых ситуаций, провереных временем.Поэтому я считаю что вопрос № 58 был поставлен некорректо, двусмысленно.
Александр
Мой сын, выпускник 11 класса, медалист, сейчас сдает ЗНО. Он оказался в ситуации когда получил травму и артериальная кровь просто била ключом. Первое, что предприняли, немедленно остановили тугой повязкой кровотечение. Второе- забинтовали рану.Третье- позвонили в службу скорой помощи 103.Вызов приняли, но на вызов «скорую» направить не могли, так как обе машины (это весь автопарк «скорой» районной больницы) уже находились на вызове. Да и если бы машины были на месте, вряд ли их направили на вызов. Наш населенный пункт находится на расстоянии 25 км от райцентра. Поэтому доставили сами пострадавшего в приемный покой больницы (что зачастую так и бывает). Как видите вызов скорой помощи сам собой отошел на последнее место. И это не из-за незнания правил оказания доврачебной помощи, а из-за жизненых ситуаций, провереных...
Оля
Я також не погоджуюсь із завданням про першу допомогу! У всіх книгах пише, що потрібно спочатку надати допомогу, а тим більше зупинити кровотечу! і тільки потім телефонувати до швидкої!!! в ідеалі звісно - одочасно це робити.. мама в мене лікар і теж вважає, що правильною є саме така послідовність дій
Nika
я звісно підтримую, але нічого вже нам не змінити...
Евгений
Они категорически не правы что дали такой ответ ...все учатся по школьным учебникам и если они нам доказывают что первая скорая вызывается то пускай откроют учебник 8/9 Біолгія людини на странице 54 и там чёно-по-белому русскими буквами ,, Передусім необхідно зупинити кровотечю , закрити рану повязкою ,а потім накласти шину.І викликати швидку допомогу,,
Віка
Вони якісь дивні!!!!мяко кажучи!!!Повністю підтримую Артема!!!!Втратила бали((
Артем
До речі, вони відносяться з нами як з непотрібом, то і ми будем з ними відповідно відноситись. Насправді ж, хто є непотрібом, так це теперішня влада! Шкода, що немає серед нас, смерних, такого безбожника, який міг би знешкодити цих виродків назавжди. Дійсно шкода..
Ни
И что,как ты думаешь,нам вернут баллы?
Артем
Для Ни: Хто їх знає.. Впринципі, по закону, вони повинні це зробити. Також, вони повинні зробити певний висновок. Але це лише по закону. Так як в нашій країні закон - пусті слова, а не дія (дивлячись, звісно, з різних сторін), то нічого путнього вони не зроблять. Це все алгоритм. Це все їхні схеми. А ми звичайні абітур'єнти, які хочуть лише справедливості.
Артем
Хоч це і ЗНО, де відокремлюють розумних від дурних (або ж тих, хто не хоче знати, але хоче жити), мажорів від простих смертних, але його можна вертіти та коригувати як вони того захочуть. Що вони й зараз роблять.
Коментувати
Артем
Хто вважає, що "вище" сидять неуки, той помиляється. СРСР свого повчила та закріпилась у "вищих" назавжди. Це все задовго вже придумано та відпрацьовано. Цей весь абсурд, тобто некоректність із завданнями - одне з продуманих їхніх "кроків до майбутнього"(їхнього майбутнього). Тобто, що я хочу донести, так це те, що вони навмисно це все спланували. Це все їхній алгоритм. На мою думку, хоч вона й нічим не підкріплюється та не затверджується, вони планують створити революцію, дії якої спричинять до відхилення ЗНО і поверненню до корупції. Тобто, всі ваші намагання вступної кампанії знову відберуть різні "дурбелики-мажори". Звісно, це все не закріплено нічим і правдою також не може бути, проте має право на існування. Якщо вже й робити революцію, то змінити непорозуміння на справделиві тести.
d
Для Настя: Нужно не только вызывать скорую,но и оказывать первую помощь....а не вызвать и забыть...вызвать скорую пол минуты ровно занимает.
Зайцеву геть!!!!!
Для іван: Та Зайцевій і Табачнику потрібно дати ці тести.Я впевнена,що вони і 30% не виконають.
ЗВІЛЬНИТИ УРОДІВ.ПОСТАВИТИ РОЗУМНИХ!!!!!!!!!!
У Львові в 2006-7 роках був такий випадок:у дитини на вулиці,внаслідок ДТП,була пошкоджена артерія.Викликали медичну допомогу.Стояла толпа.Ждали швидку допомогу.Вона приїжає через 6-10 хвилин.Дівчинка померла.За цей час вони б могли встигнути врятувати їй життя,продезенфікувавши руки і пережавши артерію рукою.А тепер скажіть,хто зі мною не погоджується,чому цього не зробили???Тому що,послухали таких придурків,які складають ці тести.Я маю на увазі,що люди зараз неспроможні врятувати людині життя,адже просто не знають,що робити.Звідси випливає,що питання,яке було в тестах НЕПРАВИЛЬНЕ.Воно двуяке.Вибачте,але все ж таким треба допомогти людині,а не визивати цю кончену швидку допомогу.Люди,наше суспільство повино хоча б орієнтуватися в тому,що треба робити в таких непередбачуваних випадках,звертатися до медичної...
Дима
Для ЗВІЛЬНИТИ УРОДІВ.ПОСТАВИТИ РОЗУМНИХ!!!!!!!!!!: Повністю з тобою згоден! Поки я буду викликати швидку, потерпілий ласти склеє! А головне, що по підручниках, які міністерство затверджувало, ми праві! Тупо і обідно!!!
arcanum
Для Дима: Найважливіше, аби той потерпілий не "склеїв ласти" від твоїх некваліфікованих дій, співчуваю: "покрутив, погадав і дистрактор не вгадав". Хлопче, настав час вилізти з печери. Нехай лікують професіонали, а такі як ти чимдуж тікають з місця пригоди, що тй відбувається насправді!
Олена
Для arcanum: Ви вважаєте, що краще чекати годину-півтори кваліфіковану допомогу, аніж намагатися зупинити кровотечу? Мені здається, що ви ніколи не потрапляли у таку ситуацію. От потрапите і зміните свою думку. До того ж сумніваюсь, що у вас є совість. Бо вона не дозволила б вам стояти і дивитись на потерпілого, не намагаючись нічого зробити і чекаючи швидку. А ви не думаєте, що доки швидка приїде, людина може померти??
Коментувати
ЗВІЛЬНИТИ УРОДІВ.ПОСТАВИТИ РОЗУМНИХ!!!!!!!!!!
Для іван: АБСОЛЮТНО ПОГОДЖУЮСЬ)))))))
Свша
Для іван: 100% ти правий!
Настя
Питання ЗНО: "Які найпростіші утворюють навколо своїх клітин панцир із кремнезему?" Офіційна версія УЦОЯО: "Скелет радіолярій утворений з кремнезему" , а підручник, на який вони посилаються, уточнює: "ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ СКЕЛЕТ" - це точно НЕ НАВКОЛО КЛІТИНИ ПАНЦИР. Далі, версія УЦОЯО: "Радіолярії беруть участь в утворенні кремнеземів". Підручник: "У форамініфер ЗОВНІ клітини черепашка із вапняку, піщинок (до речі, - це кремнезем). Радіолярії і ФОРАМІНІФЕРИ беруть участь в утворенні КРЕМНЕЗЕМІВ"
Андрій
А хто розумні на вашу думку?? Таке враження, що ви пишете, аби написати. Мабуть тільки ви розумні! Хотів би я вас побачити в момент, коли лежить людина з відкритим переломом..Зразу б побігли зупиняти кровотечу??А ви вмієте це робити? Про що ви взагалі говорите!!! Для ЗВІЛЬНИТИ УРОДІВ.ПОСТАВИТИ РОЗУМНИХ!!!!!!!!!!:
ЗВІЛЬНИТИ УРОДІВ.ПОСТАВИТИ РОЗУМНИХ!!!!!!!!!!
Для Андрій: У будь-якій медичній літературі написано,що перша допомога і полягає в тому,щоб для початку зупитинити кровотечу,а вже потім викликати швидку!Ви будете ТЕЛЕФОНУВАТИ ДО ШВИДКОЇ,А ЛЮДИНА КРОВ*Ю БУДЕ СТІКАТИ?????????Ви ЗНАЄТЕ,ЩО ЗАРАЗ ШВИДКІ ДУЖЕ ДОВГО ЇДУТЬ!!!!!!!!ДІЖДАТИСЯ ЇХ ПРОСТО НЕРЕАЛЬНО!!!В ЧОМУ Я НЕ ПРАВА???ЦЕ Ж ПРОСТО БЕЗГЛУЗДО!!!!А ВЗАГАЛІ,ТАМ БУЛО ЩЕ ПИТАННЯ ПРО ФОРАМІНІФЕРИ І РАДІОЛЯРІЇ.ЯКЩО ВИ ВВАЖАЄТЕ ЩО ВОНО ПРАВИЛЬНО СФОРМУЛЬОВАНЕ-ВАШЕ ПРАВО,ПРОТЕ ЦЕ БУДЕ НЕ ВІРНО)ВИХОДИТЬ,ЩО ВСЕ-ТАКИ ВИННЕ КЕРІВНИЦТВО І ПЕРСОНАЛ!?!ВОНИ ПОСТАВИЛИСЬ ДО ЦЬОГО БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО.
Коментувати
Дмитро
Шо за БРЄД!!! ТО РЕАЛЬНО ПОЗОР!!! ФАХОВА комісія АХАХАХ!!! ПОЗОР ВАМ! Ви навіть нічим не можете підтвердити свою відповідь!!! Якщо ваша "ФАХОВА КОМІСЯ" така безпорадна ! Що навіть боїться підписатися в документах то женіть ту комісію в "ШИЮ"

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!