Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Учасники ЗНО з біології невдоволені некоректністю деяких завдань тесту
Учасники ЗНО з біології невдоволені некоректністю деяких завдань тесту

Правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з біології, що були оприлюднені Українським центром оцінювання якості освіти, викликали неоднозначну реакцію учасників тестування

Учасники ЗНО з біології невдоволені некоректністю деяких завдань тесту

На думку учасників зовнішнього незалежного оцінювання з біології, відповідь на одне з завдань тесту, для правильного виконання якого учасникам необхідно було визначити правильну послідовність подій містить помилку.

Отже, під час проведення тестування, учасникам було запропоновано завдання під номером 58, що вимагало встановити відповідність дій із запропонованого переліку.

Завдання тесту з біології під номером 58 було сформульовано таким чином: "Установіть послідовність дій під час надання першої домедичної допомоги людині з відкритим переломом гомілки".

Правильна відповідь на завдання тесту, опублікована Українським центром оцінювання якості освіти, встановлює наступну послідовність дій: виклик швидкої допомогизупинка кровотечіантисептична обробка ранинакладання шини.

Учасники ЗНО з біології вважають, що відповідь на це запитання тесту є некоректною, оскільки виклик швидкої допомоги може і не бути першочерговим завданням у такому випадку. Вони також приводять витяг із рекомендованого підручника для підготовки до ЗНО (Шабатура М. Н., Матяш Н. Ю., Мотузний В. О. Біологія людини: підручник для 8 кл. загальноосвітніх навчальних закладів −К.: Генеза), в якому зокрема зазначено:

"При відкритих переломах гострі кінці зламаної кістки розривають м`язи, кровоносні судини, нервові волокна, шкіру. Виникають кровотечі. Передусім необхідно зупинити кровотечу, закрити рану чистою пов’язкою, а потім вже накладати шину. Негайно відправити потерпілого до лікарні".

Той же підручник, що має гриф Міністерства освіти і науки зазначає, що негайно викликати швидку допомогу необхідно при переломах черепа та хребта.

Слід зазначити, що теорія тестування наголошує, що в разі наявності дискусійності щодо відповіді на запитання тесту, таке завдання не слід використовувати при оцінюванні навчальних досягнень.

Учасники ЗНО з біології вже склали інтернет-звернення до міністра освіти і науки та директора Українського центру оцінювання якості освіти з проханням особисто вивчити викладені питання та повернути недоотримані бали тим учасникам, які надали невірну відповідь на вказане запитання тесту.

Нагадаємо, що це не перший прецедент щодо змісту тестів у 2011 році. Через помилку в змісті одного з завдань тесту з англійської мови всім учасникам тестування з англійської, за рішенням предметної комісії УЦОЯО, буде нараховано додатковий бал.

Освіта.ua
15.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Неувязочка выходит.При проведении Государственной итоговой аттестации для уч.9 классов на вопрос о последовательности действий при открытом переломе правильным считался ответ в котором предлагалось в первую очередь остановить кровотечение.
Студент
Дорогие абитуриенты. Данный вопрос абсолютно корректен. Объясню почему. Ситуация в вопросе 58 является форс- мажорной, открытый перелом, задумайтесь. Не каждый способен оценить тяжесть пострадавшего, в любом случаи время деньги, я согласен хоть в Украине скорая помощь оставляет желать лучшего, однако и она спасает человеческие жизни. Есть еще сотрудники, преданные клятве Гиппократа. К чему я веду. При виде крови и увечьевых ранений человек теряется и пока он сообразит как перевязывать и обезараживать не исключено, что скорая приедет быстрее. И еще, данный пункт предполагает знание логических приемов, конечно же интуиции, оказался резонанс. И наконец, хочу сказать, удачи Вам господа абитуриенты, стать побыстрее студентами!
Віталій
Для Студент: Если ты учишся в медицинском, то мне жаль твоих пациэнтов в будущем.
Demiurg
Для Студент: В сформулированном виде вопрос 58 лишен логической связности (в отличие от учебника Шабатура и Со). Если вы ожидаете прибытия бригады СП, зачем накладывать на ногу шину? Санитары однозначно сделают это лучше, верно? В учебнике шина необходима, чтобы "негайно відправити потерпілого до лікарні". Необязательно скорой - можно на носилках, можно на машине и т.д. Без шины на ноге потерпевший нетранспортабелен. Предложенная УЦОЯО последовательность действий бессмысленна. На мой взгляд, здесь налицо либо некомпетентность руководства Центра, либо провокация от господ Табачника и Зайцевой.
Студент
Для Віталій: Увы Виталий, учусь в НУ ОЮА, юрист. Хотя коллеги отмечают, что почерк таки да как у врача.
Коментувати
ЫыЫ
"так в учебниках сказано"... а мозги свои врубить никак нельзя? В 1-ую очередь-вызов скорой
.....
ті,хто здавали біологію і не задоволені, давайте всі завтра будемо дзвонити по "гарячій лінії" ( 0445033793 )....може так до нас прислухаються,адже вони реагують на дзвінки,якщо дивитись на початок їхньої статті на тестпорталі..
d
Странные какие-то вы все...вместо того чтобы учить и смириться с неправильностью своих ответов,пытаетесь в своем незнании обвинить других.А насчет скорой помощи-была в такой ситуации,когда была травма и артериальная кровь просто била ключом,все-равно сначала звонила в скорую,а потом уже останавливала кровотечение.Учитывая как ездит наша скорая,ее нужно вызывать в первую очередь,как раз к приезду успеете оказать первую помощь.
Ангеліна
полностью согласна))) все такие недовольные....... Для d:
d
Для Ангеліна: Я просто понять не могу,неужели все настолько деревянные,что им нужно разжевать все по слогам?Или все академики что в каждом задании находят ошибки? Нужно радоваться что тесты были именно по биологии,а не как в прошлом году, на общие знания непонятно каких предметов.
Яна
Для d: Ну в книжкахі які рекоминдують, пишуть що швидку в останю чергу. Одже ми вчимо не правильну інформацію?( Тай в шеолы так говорили(Сама в аналогічній ситуації не була).
Коментувати
Віталік
ХТО ЩО ДУМАЄ ПРО М'ЯЗ?
Дмитро
Шановні друзі, я думаю, що необхідно приймати якісь дії. Це дуже нагло зі сторони УЦОЯО не визнавати абсолютно явні помилки. Якщо Ви будете сидіти вдома і нічого не робити, то балів Вам нізто не додасть. Тому треба діяти і дуже радикально (звернутися до журналістів і привернути увагу громадськості)! Тільки так Ви зможете домогтися своє мети. А просто балачками, мі нічого не зробимо.
Настя
Для Дмитро: Прочитай текст, там є фото з двох шкільних підручників різних авторів за 8 клас!!! ЗДИВУЄШСЯ ще раз відповідям центру
Коментувати
Віталік
В ЗАВДАННІ, ДЕ НАМАЛЬОВАНО М'ЯЗ: ТЕ, ЩО ВІДГОРНУТО ПРОДОВЖУЄТЬСЯ І ПРИКРІПЛЮЄТЬСЯ ДО КІСТКИ - ЦЕ СУХОЖИЛОК. ДО ТОГО Ж, ОБОЛОНКА ВКРИВАЄ ВЕСЬ М'ЯЗ, А НЕ ЧАСТИНУ, ЯК ПОКАЗАНО НА МАЛЮНКУ
sad
мене на мед. підготовці вчили спочатку викликати швидку, а потім надавати першу допомогу!!! На питання відповів правильно... навіть не задумувався над відповіддю!!
Коментувати
Свша
У мене мама лікар. Вона каже що спочатку потрібно викликати швидку. Також запитувала у колег на роботі. Вони з нею згодні...хоча я зробив це завдання неправильно...
Святослав
У мене взагалі тато лікар і він то певно, що краще знає ніж ці псевдо фахівці!
Ольожик
народ, як з одного бластомера може утворитися здоровий організм??????? якщо логічно подумати, половини клітин не буде з загиблого другого бластомера....
Яна
Для Ольожик: Це те саме, що утворення однояйцевих близнят, просто один загинув.
Ольожик
Для Яна: порівняла!!!!однояйцеві близнята і бластомери!!!! це ж зовсім різне!!!
Яна
Для Ольожик: А... значить я не вїхала, вибачаюсь. я на ЗНО про це подумала і дала правильну відповідь.(жіноча логіка))
Коментувати
Яна
В деяких підручниках пишуть, що швидку викликають під-час! краще питаня виключить і табличку переведення у 200 балів зробити з максимум набору 81 балом!
Юля
Я повністю згодна з абітурієнтами,щодо питання про медичну допомогу,я думаю вам варто задуматись фахівці щодо цього питання,адже не один абітурієнт,вважає ,що так надавати домедичну допомогу неправильно,для того,щоб зупинити кровотечу потрібно 25 секунд,а викликати швидку займе,як мінімум хвилину або дві і виходить,що потерпілий повинен цю хвилину,чи дві стікати кров'ю!Невже це правильно!!!????????Задумайтесь,адже це дісно не правильно і ми -абітурієнти це не видумали,а проходили на уроках медицини і біології.І взагалі логічно,по іншому не може бути!Для підтвердження цього питання я проконсультувалась у вчителя з біології,після отримання результатів,тому маю повне право відстоювати свою думку!!!!!!
Віталік
У мене є зауваження до ще одного завдання з біології. Завдання звучить так:"Які найпростіші утворюють навколо своїх клітин панцир з кремнезему?" По-перше, найпростіші - це одноклітинні, а в завданнеі є слово "клітин", тобто їх багато. По-друге, правильною відповіддю УЦОЯО вказав радіолярію, але у рекомендованому підручнику написано, що радіолярії мають внутрішньоклітинний скелет, а не "утворюють його навколо своїх клітин". Мені здається, що тут явна невідповідність і питання є НЕКОРЕКТНИМ.
Олег
УЦОЯО вказує, що правильна відповідь - радіолярії, але замовчує про їх внутрішній скелет та не згадує про зовнішній панцир, зазначений у тестах. Це окозамилювання, неспроможність визнати, що питання було сформульовано неправильно!!! Стосовно швидкої допомоги, то алгоритм дій відповідно до підручника, на який посилається УЦОЯО, - зовсім в іншому порядку. Вихопили фрагмент тексту із параграфа в якості аргументів, а того, що зазначено кількома рядками вище - пропустили. Навіщо ці маніпуляції?
Олег
За кого вони нас усіх мають ці "СПЕЦІАЛІСТИ"? На протязі цілого року в усіх ЗМІ кричали, що для підготовки до ЗНО треба використовувати шкільні підручники. Я дістав і готувався по всіх, які були зазначені у переліку УЦОЯО. Немає жодного не прочитаного мною параграфа...Коли побачив запитання на ЗНО про зовнішній кремнеземовий панцир, одразу подумав про діатомові водорості і здивувався, що у пропонованих відповідях їх не знайшов. Перечитав запитання ще раз - мова іде про найпростіших. У радіолярій скелет із кремнезему, але ж він внутрішній і це не зовнішній панцир. У форамініфер скелет зовнішній вапняковий, ніде не зустрічав щодо них терміну "панцир", хіба що йшлося про прилипання піщинок (а це кремнезем) чи діатомових водоростей. В результаті обрав у відповідях форамініфер - це найлогічніше. І що? УЦОЯО наголошує...
Яна
Якщо вони говорять що до швидкої допомоги додзвонишся без проблем, то виходить що й домедичну допомогу ти також вмієш надати. У мене у всих конспектах по МСП написано, що швидка після! Тоді хай і вчетилів наших переучюють!
Свєта
А ось на 58 запитання розписали як будь-який абітурієнт, тупо домисли, ніяких посилань на літературу! А запитання про вірусне захворювання? ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Про гепатит А вони написали: "Вірус гепатиту А потрапляє до організму виключно зі забрудненими продуктами харчування та водою" а про поліомієліт пишуть: "шлях передачі цього захворювання - по вітряно-крапельний та аліментарний " АЛІМЕНТАРНИЙ спосіб зараження - з їжею та водою, через рот. З якого щастя вони гепатит розписали а поліомієліт скоротили маловідомим словом?
Юля
Для Саша: Але він наявний при вас частіше ніж антисептичні засоби...
Ксюшка
Дізнатися б прізвища цих "фахівців" з комісії,що відповіді давали......

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!