Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО ОПОРА оприлюднила проміжний звіт громадського спостереження за ЗНО 2011
ОПОРА оприлюднила проміжний звіт громадського спостереження за ЗНО 2011

Громадянська мережа ОПОРА, що реалізовує кампанію моніторингу за зовнішнім незалежним оцінюванням, оприлюднила проміжний звіт за результатами громадського спостереження під час ЗНО 2011

ОПОРА оприлюднила проміжний звіт громадського спостереження за ЗНО 2011

Громадянська мережа ОПОРА цього року реалізовує кампанію моніторингу зовнішнього незалежного оцінювання у 12 регіонах України. Всього організацією зареєстровано 463 спостерігачі.

Загалом проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов та математики, за висновками Громадянської мережі, відбулося на доброму організаційному рівні, що пов’язано з отриманим досвідом роботи працівників пунктів тестування під час організації ЗНО попередніх років.

Втім, варто відзначити, що тестування 2011 року, вже на проміжному етапі виявило ряд організаційних недоліків, які вимагають якнайшвидшого усунення.

Зокрема, у Громадянській мережі ОПОРА, зазначають на відсутності широкомасштабної інформаційної кампанії щодо інновацій в організації ЗНО, що призвело до втрати окремими абітурієнтами можливості взяти участь у вступній кампанії.

Проблема виникла у тих учасників, які не були ознайомлені з переліком документів, що обов’язково потрібно мати при собі на пункті тестування. На жаль, не всі достатньо добре розуміли різницю між сертифікатом та запрошенням-перепусткою, які надсилалися поштою у різний час, що додатково плутало абітурієнтів, зазначили організатори моніторингу.

Крім того, повноцінне інформування щодо нововведень потребувало б широкого залучення ЗМІ, чого не було зроблено.

Незважаючи на те, що в пам’ятці абітурієнта була інформація щодо необхідного переліку документів для допуску на пункти тестування, брак живої комунікації поглибив проблему нерозуміння з боку учасників тестування жорстких процедурних вимог, повідомляють фахівці Громадянської мережі ОПОРА.

Учасники громадського спостереження за проведенням тестування також звернули увагу на проблеми доставки сертифікатів ЗНО абітурієнтам. Учасники тестування повідомляли, що їм не були доставлені сертифікати Укрпоштою, а через незнання своїх прав, вони не розуміли, яким чином можна отримати дублікат документа.

Громадянською мережею ОПОРА також виявлено 63 випадки використання мобільних телефонів з боку персоналу пунктів тестування.

Представниками громадянської мережі ОПОРА було висловлено думку стосовно дискусійності питань щодо різної складності тестів з української мови та літератури під час проведення ЗНО 2 і 3 червня.

Варто відзначити, що щороку подібні питання виникають щодо різних предметів, але дискусія згасає після перевірки робіт та оприлюднення оцінок учасників тестування. Втім, організаційним недоліком роботи УЦОЯО є відсутність вчасних роз’яснень щодо актуального питання, в результаті чого може бути сформовано недовіру загалом до ЗНО, вважають представники громадського моніторингу.

Серед інших питань на яких зосередили увагу спостерігачі, є випадки запізнення абітурієнтів на пункти тестування та спроби надати чи отримати допомогу від інших учасників, що відповідно до процедури проведення ЗНО є порушеннями, які стають причиною позбавлення права учасників пройти тестування.

За результатами проміжного етапу спостереження, Громадянською мережею ОПОРА надані відповідні рекомендації Українському центру оцінювання якості освіти та Міністерству освіти і науки, молоді та спорту щодо вдосконалення процедури проведення ЗНО у майбутньому.

Повну версію проміжного звіту громадського спостереження за ЗНО 2011, підготовленого громадянською мережею ОПОРА див. на сайті організації.

Освіта.ua
14.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Не знаю як в інших школах, але у нас, вибачьте,тільки дурень не почув або не зрозумів інформації стосовно переліку документів. Майже щодня з моменту реєстрації про це їм казали класні керівники, вчитель, що відповідаю за профорієнтацію учнів у школі, завуч, кожен вчитель, з предмету якого діти здають ЗНО. І не тільки дітям. Кожні батьківські збори починалися з цього, найголовнішого питання, були загальні батьківські збори, де розклали чітко все по полицях. А ті, хто говорить, що була слабка інформаційна кампанія, це тільки для того, щоб якось виправдати себе. А таких, що дійсно непроінформовані - одиниці.
вова
Для Олена: це говориться про людей які не навчаються в школі,а давно її закінчили мені так здається
Коментувати
ваня
мда .... как человек путающий сертификат и приглашение, незнающий какие документы брать на зно должен стать студентом????если он даже не прочитал буклетик.Поступление нужно ученику а не тем кто проводит зно. и воопше все знают что и как а остальные включили дурака-- сами неместные помогите кто чем может, как говоритца эсли человек дебил это надолго

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!