Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Центр оцінювання не отримав жодного аргументованого звернення щодо складності тестів
Центр оцінювання не отримав жодного аргументованого звернення щодо складності тестів

До Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) досі ніхто не звертався з приводу різної складності тестів з української мови та літератури, незважаючи на усні заяви учасників тестування

Центр оцінювання не отримав жодного аргументованого звернення щодо складності тестів

Про це повідомила директор УЦОЯО Ірина Зайцева в інтерв'ю "Аргументи і факти".

Відповідаючи на запитання, чому завдання у тестах з української мови та літератури на першій сесії тестування (2 червня) відрізнялися за рівнем складності від завдань на другій сесії (3 червня), Ірина Зайцева зазначила, що "така думка базується лише на емоціях й ані науково, ані методично не підтверджена".

Що ж стосується подібності завдань, то, за словами директора УЦОЯО, дійсно, у двох тестових варіантах є ряд завдань, аналогічних за типом, але саме за типом, а не за конкретним наповненням.

Наприклад, потрібно було вибрати із запропонованих варіантів правильну граматичну форму слова, але з різного лексичного матеріалу.

"Абсолютно співпадаючих завдань в тестових варіантах першої та другої сесії з української мови і літератури немає, - сказала Зайцева. - Я можу зрозуміти абітурієнтів, які з якимось із завдань не впоралися і тепер саме його вважають більш складним, ніж будь-яке виконане. Проте жодного аргументованого звернення з цього приводу (від вчителів, репетиторів, батьків) на сьогодні в Центрі оцінювання не зареєстровано".

Освіта.ua
10.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Цілком згідна з Вами Анастасія,що йде НЕОБ'ЄКТИВНЕ оцінювання знань учнів і несправедливо, що ЗНО двох сесій у 2011 році схожі. Навіть,якщо оцінювати іх за різними таблицями, то, всерівно, ті що складали в другій сесії отримають набагато кращі результати, бо вже знали якого типу будуть завдання.Тому, якщо з тим, щоб додати бали за першу сесію ЗНО, не згідні, думаю, якраз ті, кому поталанило складати у другу, або ті, хто завідомо створив подібну ситуацію й не хоче соєї вини визнавати, тоді потрібно взагалі визнати результати ЗНО 2011 року з української мови та літератури НЕДІЙСНИМИ.
anonim
Припустимо, що тести і справді різної складності(я не бачив тестів 1 сесії). Але додавати бали (як за правильні відповіді) ВСІМ учасникам за ці тести не можна, адже далеко не всі відповіли б правильно на тести якогось іншого типу. Також не можна додавати бали тільки деяким абітурієнтам. Я думаю, що просто потрібно оцінювати абітурієнтів 1 сесії за іншою таблицею, яка б відповідала рівню складності цих тестів, от і все.
Ольга
У меня сложилось стойкое ощущение, что нашему государству не нужны студенты. Я сама сдавала в 1-ю сессию- вопросы и правда сложные. Собственно есть один вопрос: а не желает ли г-жа Зайцева и сами работники УЦОЯО пройти данный тест? Главное, что-бы результат опубликовали в СМИ. По-моему, так будет справедливо
Оксана
Як і більшість вважаю, що тести 1 сесії ЗНО з української мови та літератури були набагато складнішими. Можна було дати їх в другу сесію, а не у першу, коли і так зрозуміло, що набагато важче буде першими складати ЗНО ніж вже другого дня. Це несправедливо по віднощенню до абітурієнтів.Вони ніяк не знаходились в ріних умовах. Тому вважаю, що справедливим буде,якщо оцінювати результати першої сесії будуть з врахуванням іх більшої складності, десь на 15-20 більше балів за відповіді, ніж у другій сесії.
відповідь
Для Оксана: а якщо я, наприклад, відповіла на всі запитання першої сесії, отримаю свої законні 200 балів, а ти з 15-20 помилками хочеш зрівнятися з моїм результатом? не знаходиш, що такий шлях ставить у нерівні умови навіть учасників однієї сесії?
Анастасія
Для відповідь: Щось Ви занадто самовпевнені, як на мене, розумна людина завжди коректна і толерантна. Те, що ви відповіли на всі запитання - то добре, але необхідно рахуватися і з іншими, бо Ваше висловлювання - взірець егоїзму, нетерпимості і дуже цікавого (на жаль, українського) відношення до життя. А з Вами, Оксано, погоджуюсь 100 %. Хай не 15-20 балів, але 7-8 точно.
відповідь
Для Анастасія: по-перше, я сказала "наприклад", що натякає на те, що я можливо і не абітурієнт, а наводжу контраргумент щодо висловлювання Оксани, так би мовити цілком можливу ситуацію. не бачу в цьому образливості для Оксани, мені просто цікаво, який вихід ви запропонуєте в такій ситуації? Адже знайдуться і такі, які вважатимуть нечесною "рівнялівку" своїх високих результатів підготовки з тими, хто перечитав лише критичні статті щодо творів.
Коментувати
Петро
Великі суперечки викликало питання 1 сесії № 4 (яскраво-ядучими), яке, власне, є некоректним і цьому питанню мають дати оцінку експерти і мовознавці. Який то колір веселки є яскравий, щоб мав відтінок ядучий? Вони є синоніми, мають близьке значення: 1) різкий колір,2)колір, що б»є в очі, і тому однозначної відповіді на цей тест бути не може, варто зарахувати вірними дві відповіді. Я , як українець, ядучого відтінку кольору веселки не уявляю !!!
Леонід
Діти і батьки звертались до УЦОЯО письмово усно, телефонували, писали петиції. Пані Зайцева, не бачить і не чує те, що не хоче чути, уявне видає за дійсність. Всі особи, що здають ЗНО 2011, мають бути в рівних умовах. По волі «мужів» від освіти абітурієнти 2011 на ЗНО з української мови і літератури, опинились не в рівних умовах. Питання другої сісії ЗНО з української літератури можна було відповісти просто, тоді як питання першої сісії вимагали деталізовані і більш глибокі знання, крім того питання першої сісії тупо було повторені на другій сісії , тільки з заміною нумерації відповідей.
Галина
Я просто в шоке!!!! Ещё нельзя не заметить,что задания по укр. яз. были одинаковыми!!!! Только бы идиот не додумался повторить те же "типи речення" или "види підрядних речень" , а за литературу я вобще молчу... Ну проще заданий придумать не могли!!!!
невідомо
нехай пані Зайцева сама напише тести 1 сесії, і в мене питання чи читала вельможна пані сама ці твори в оригіналі і не скорочений варіант, таку відповідь офіційну могла дати людина далека від освіти і реального життя, яка не знає, що таке реальна школа і діти на уроці,не знає програмних вимог
Олена
з мови 1 сесії можна навести безліч аргументів але просто й на небо глянути ніколи а після історії стану грудьми і хай доводять де кращий фразеологізм я навела
Сергій
Я розумію, що зараз всі такі розумні з приводу аргументів, але ,вибачте , зараз наше завдання пройти ЗНО з інших предметів якнайкраще, а не надавати вам якісь докази... Якщо ви хочете "аргументів", то одразу після 20-го червня, коли закінчиться ЗНО з фізики, я без проблем вам їх надам... У мене немає претензій до мови, хоч я там і зробив кілька помилок, але в цьому звинувачую тільки себе... Та є великі сумніви в справедливості проведення ЗНО щодо завдань з літератури... Друга частина тестового зошита вимагає глибоких знань з укр. літератури тоді, коли в 2-й сесії можна було обійтися елементарним знанням головних героїв.Завдання з іниших предметів не є легшими, але ж там принаймні одна сесія, і тому умови для всіх рівні... Чому просто не можна було зробити ЗНО з мови в одну сесію О_о???
Саня
Для Сергій: Поддержую тебя !
невідомо
підтримую!!! А "вчителі" ,які ніколи не бачили програми школи і взялись складати тести, можуть в своє виправдання заявляти , що завгодно .І це мав бути тест не для поступлення на філфак.....а пані Зайцева чи відповість хоч на третину питань? Для Сергій:
Крістіна
Для Сергій: згодна з тобою!
Коментувати
Ы
Абсолютно співпадаючих завдань в тестових варіантах першої та другої сесії з української мови і літератури немає, - сказала Зайцева Не хватало чтоб ещё и одинаковые были!вы в своих офисах совсем подурели!пойдите пройдитесь подышите свежим воздухом!(от чистого сердца) а то что литература в первый день сложнее была,то это даже тушканчик подтвердить сможет))
Галина
Я считаю, что надо считать отдельно балл 1 и 2!!! Мне кажется ,что это было бы справедливо.А сложность задания.. Ну это всё зависит от людей... Например, то что мне легко кому-то покажется сложным и наоборот...
Рrisoner of Ukraine
Власть наперсточников и катал: шарик налево- шарик направо, кручу- верчу, и т.д. Какая власть, такие у нее и тесты. В Японии хотят 100 процентам выпускников дать высш.обр., а у нас президент озадачен нехваткой ПТУ для отсталых технически заводов и шахт Ахметова. Детей нужно учить в Ерропе, любой ценой. Бтдущего здесь у них нет. Украина- это сатрапия Табачников и их партии. Для Катя:
училка
Скажу сразу - Табачника надо гнать поганой метлой и не допускать к образованию на 100 км близко, по национальности я -русская, но...... Для Рrisoner of Ukraine: какие по Вашему "хорошие" тесты должны быть? Чтобы у всех было по 200 баллов (как тут одна недоросль предложила добавить, для справедливости, всем , писавшим 1-ю сессию, по 20 баллов) без всяких усилий??? Чтобы дети ничего не учили? Ну, да я не в восторге от украинской литературы, но я живу пока на Украине, де державною є українська мова. И пока альтернативы нет. Или Вы хотите, чтобы наши дети говорили на Великом азаровском языке? Тесты есть. Не доскональные, но есть! Это единственная возможность на справедливость в наше стране для умных, но не можорных детей. Или Вы хотите чтобы тесты отменили? Тогда будет справедливо? Просто дискуссия "1-я сессия тяжелее 2-й или 2-я тяжелее 1-й "...
Prisoner of Ukraine
Для училка: По- моему, заслуги Табачника в том, что Украина перешла на систему тестирования, нет никакой вообще. Вспомните, как несколько лет назад регионалы с комуняками защищали «проверенную годами систему вступительных экзаменов». Ректоры в припадке бились... Как же, мимо кассы бабло плывет. Эта лошадь, Табачник, уже успела «усовершенствовать» тестирование аттестациями и всякой похабщиной, только отдалившей процедуру тестирования и приема от здравого смысла... Тестированию альтернативы нет, однозначно. Умные, целеустремленные дети получили шанс вырваться в лучшие вузы, независимо от обнищавших родителей, в большие города, где можно и учиться и подработать одновременно. Согласен, также, что не может быть у всех по 200 баллов (добавлять всем по 20 баллов тоже нельзя...), но и ставить тысячи детей в...
Коментувати
Аня
вмикайте мізки - бали рейтингові. зрівняєтеся з другою сесією навіть зі своїми 20 помилками. а коментарі типу "добавить первой сессиии 20 баллов,так как там действительно были сложные вопросы" просто вражають своєю тупістю та нелогічністю.
Валерій
Дістали ви вже. Чого ви добиваєтесь своїми коментарями до всіх новин? Ви хоча б зачекали результатів. Я впевнений що результат буде об"єктивним, як і було минулі роки. Почитайте як розраховують бал, вмикніть хоч якусь логіку.
Катя
Долой Зайцеву с нагретого места!!!! Таким людям, которые не хотят признавать свои ошибки, не место на таких высоких должностях! Чтоб ее дети решали это ЗНО!! Наверно, только тогда дошло бы хоть что-то! Все преподаватели в шоке от цитат, ведь это даже не есть показателем знаний! Это задания, на которых мог выплыть двоечник, по чистому везению опережая того, кто готовился по ночам! И все эти возражения про то, что нужно было лучше подготовиться - это бред... Лично перечитывала Яновского за три дня до теста... даже не думала, что стоит запоминать деталь, от которой вообще НЕ ЗАВИСИТ ИДЕЯ И РАЗВИТИЕ СЮЖЕТА ПРОИЗВЕДЕНИЯ! Поменяй мы имена героев местами - ничего бы не изменилось!
невідомо
нехай пані Зайцева сама напише тести 1 сесії, і в мене питання чи читала вельможна пані самі ці твори в оригіналі і не скорочений варіант Для Катя:
невідомо
нехай пані Зайцева сама напише тести 1 сесії, і в мене питання чи читала вельможна пані сама ці твори в оригіналі і не скорочений варіант, таку відповідь офіційну могла дати людина далека від освіти і реального життя, яка не знає, що таке реальна школа і діти на уроці,не знає програмних вимог
Коментувати
Єгор
Почему мы должны страдать из-за вашей тупости?
Prisoner of Ukraine
Якщо Ірина Зайцева вважае, що "така думка базується лише на емоціях", нехай задля спокою тисяч дiтей та батькiв залишить свою роботу та займаеться бiльш доступною для своiх здiбностей працею разом з украiнофобом- мiнiстром, що допустив таке знущання над учнями. На цей сайт пишуть не тихi трiйочники, не якiсь нетямущi учнi або iх батьки (тим нiчого не потрiбно). Це дописи тих людей, якi дiйсно поважають освiту, розумiють ii цiннiсть та намагаються добитися рiвних (справедливих) умов. На фонi того, що ваша бездарна i огидна влада зробила iз державою за рiк з лишнiм, «внесок» Зайцевоi- лише крапля.
Таня
Для Prisoner of Ukraine: Повністю згідна...
Коментувати
я
я поражаюсь нашему мин.образования и глупости зно по укр.лит. Лучше б дети так углубленно изучали всемирно известных авторов, таких как Дюма, Толстой, Хэмингуэй, Диккенс, Экзюпери. Крупная часть абитуриентов не знает кто такой граф Пьер Безухов, зато они обязаны знать что Той що греблі рве має плавкі руки. Что школьная програма по укр.лит може дать нашим детям(особенно такие произведения как Кайдашева семья, Каменный крест, Институтка и т.п.)? Мне жаль наше будущее?Почему система образования не прививает детям интерес и любовь к мировому исскуству? Простите что немного не по теме, просто меня возмутили задания по укр.лит
поклонник таланта
Для я: Правильно! Еще более КРУПНАЯ ЧАСТЬ населения страны знает, що таке "плавкі РУХИ"!!! Умница!!! Так держать!!!
Коментувати
наблюдатель
Странно читать возмущения про разные сессии. А почему никто не возмущается возможности подавать сертификаты прошлых лет. Ведь те задания тоже не равноценные с заданиями этого года. Более того если человек имел шанс и проучившись пол года вылетел из вуза, почему ему предоставляется второй шанс с оценками прошлых лет. Ведь за год его знания точно изменились и не факт что в лучшую сторону. почему это никого не возмущает?
Просто Лёшка
Для наблюдатель: какое провокационное сообщение , но речь идёт за оценивание 1 сесии этого года
наблюдатель
Для Просто Лёшка: В чем же оно провокационное? Просто рассуждаю логично и объективно
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!