Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО 10 червня відбудеться тест ЗНО з російської мови
10 червня відбудеться тест ЗНО з російської мови

Тест з російської мови, як предмет зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться вперше за історію проведення тестування в Україні

10 червня відбудеться тест ЗНО з російської мови

У п’ятницю пункти тестування відвідають ті абітурієнти, хто одним з необхідних предметів для вступу до вищих навчальних закладів обрав російську мову.

Тест складається з 51 завдання, в т.ч. одного завдання з розгорнутою відповіддю - створення власного висловлювання на дискусійну тему. На виконання завдань тесту абітурієнтам буде відведено 150 хвилин.

Рішення про проведення незалежного оцінювання з російської мови було прийняте у вересні 2010 року, коли набрав чинності наказ міністерства освіти, яким врегульовано проведення ЗНО у 2011 році.

Ініціатива впровадження тесту належала нинішньому міністру освіти Дмитру Табачнику. Коментуючи впровадження тесту міністр освіти зазначав, що в країні функціонує 1800 державних російськомовних шкіл і держава має надати можливість їх випускникам продемонструвати свої знання з російської мови.

Статистичні дані Українського центру оцінювання якості освіти свідчать про те, що 10 червня пункти тестування мають відвідати 5450 учасників.

Відносна мала чисельність бажаючих пройти тестування з російської мови пояснюється передусім тим, що сертифікат з російської мови мало затребуваний вищими навчальними закладами країни. Наявність сертифіката ЗНО з російської мови буде враховуватися вищими навчальними закладами при вступі на російську філологію та на спеціальності, що поєднують в собі російську та іноземну філологію.

За даними інформаційної системи "Конкурс", підготовку фахівців з російської філології цілеспрямовано проводять близько 40 українських вищих навчальний закладів. Ліцензований набір абітурієнтів з російської філології у минулому році склав близько 1700 місць, в т.ч. за державним замовленням - близько 600, а фактично вступили на денну форму навчання трохи більше 800 абітурієнтів.

В нещодавньому коментарі з приводу малої затребуваності тесту з російської мови, директор УЦОЯО Ірина Зайцева зазначила, що тестування з російської мови дуже корисно пройти кожному, хто хоче грамотно говорити і писати російською.

"Я сподіваюся, що наступного року ситуація зміниться. Наприклад, майбутнім журналістам - з урахуванням того, яка кількість ЗМІ в країні виходять російською - було б дуже доцільно складати під час вступу до ВНЗ тест з російської мови", - зазначила директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Освіта.ua бажає успіхів учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови.

Освіта.ua
09.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Русланка
Привітики! Хто писав сьогодні російську? Як враження? Щось не бачу ажіотажу:( Діліться враженнями і правельними відповідями:)
Юличка=)
Для Русланка: ажиотажа нет потому что нас очень мало писало тесты по русскому...мне нормально 11 вариант попался...тема сочинения галимая..а так вроде хорошо..а там посмотрим на результат....а тебе как?
Русланка
Для Юличка=): Мені теж здається непогано... Творча робота дійсно трохи підкачала... До речі писала 8-й варіант...Не розумію чому всі так гонять на російську? Самі не розуміють що до чого і чому, а туди ж до гнівних коментарів!
Юличка=)
Для Русланка: Ты проверяла тесты?=)
Коментувати
Gector
где найти таблицу перевода тестовых баллов в баллы зно
Юличка=)
Для Gector: сама пытаюсь найти..сегодня сдавала=)
Маша
Для Gector: Отличный тест был,не очень сложно) идентично как по укр.мове) Тема срчинения хорошая)
Коментувати
Ленин
Да будь я и негром преклонных годов, И то без унынья и лени. Я русский бы выучил только за то, Что иврит намного сложнее...
мяу
Для Свша: А если бы китайский или японский сдавали, как тогда ты бы обзывался? У тебя словарный запас очень ограниченный,кроме как заезженное"москили" сказать нечего )))))) А ребятам желаю удачи ,это такой же полноценный тест !
Роксолана
Навіщо та пародія взагалі потрібна? просто,щоб Табачнику було добре?!
интересно
Для Роксолана: какое тебе дело, сдают люди английский или русский ?
училка
Для интересно: Я думаю, что если "сдают люди английский или русский ", как Вы говорите, без разницы, то зачем было выделять в отдельную сессию??? Пока русский - это иностранный язык на Украине и отношение должно быть как ко всем иностранным! Зачем лишние вопросы и неприязни в обществе по этому поводу? Язык - он и есть язык: украинский, русский, китайский...., а у нас даже на тестах его как политическую карту разыгрывают......
Міша
+100500. Це забаганка нашої влади.Для училка:
Коментувати
Яна
мда.сама незнаю зачем его сдаю...ну посмотрим что будет дальше.
мяу
филологи, удачи и с почином вас, вы первые, а значит все будет хорошо !!!!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!