Абітурієнти скаржаться на різну складність тестів з української мови

Цьогорічні абітурієнти, які складали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, вважають ЗНО несправедливим

Абітурієнти скаржаться на різну складність тестів з української мови

Про це йдеться у відкритому листі цьогорічних випускників шкіл до міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, в якому, зокрема, зазначається, що абітурієнти, які складали ЗНО з української мови і літератури 2 червня, дуже незадоволені тим, що абітурієнти ІІ сесії (3 червня 2011 р.) отримали, по-перше, легші завдання, а, по-друге, деякі з них збігалися з завданнями тестів 2 червня, повідомляє УНІАН.

“Ми вимагаємо хоча б адекватної шкали переведення тестових балів, адже для нашої - першої сесії, вона повинна бути вища, аніж для другої”, – йдеться у листі.

Якщо у міністерстві не дослухаються до скарг абітурієнтів, молодь обіцяє вдатися до мітингів і страйків. Наразі під петицією, що розміщено на безкоштовному Інтернет-ресурсі, зібрано близько 1300 он-лайн підписів.

Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти, екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук теж вважає, що завдання з української літератури 2 та 3 червня були різного рівня складності.

     

“Якщо учням так здалося – це вже дуже тривожний сигнал, – зазначає І. Лікарчук. – На перший погляд, завдання з української мови не викликають особливих проблем. Найбільш проблемними виявилися завдання з української літератури. На мою думку, завдання в тесті, які були 2 червня і завдання, які були 3 червня, різного рівня складності. Саме з української літератури. В одному випадку вони вимагають просто зв’язку якихось історичних фактів із творчістю того чи іншого письменника, а в іншому – глибокого знання змісту твору. Звичайно, таких речей треба було б уникнути. Крім того, що це викликає роздратування, це дійсно ставить учасників ЗНО в нерівні умови”.

За словами Лікарчука, це провина укладачів тесту і тих, хто відбирав цей тест із кількох варіантів для друку.

“Ми завжди були абсолютно відкриті. І якщо ми отримували інформацію про якісь проблеми, ми негайно давали на нашому сайті ґрунтовне компетентне роз’яснення. І шукали варіанти, як з цієї ситуації вийти, – зазначає екс-директор УЦОЯО. – Є механізм, як зробити так, щоб ці результати не викликали нарікань – просто потрібно провести оцінювання по першому варіанту і по другому, і ні в якому випадку їх не порівнювати”.

Ігор Лікарчук також повідомив, що фахівці Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти зроблять ґрунтовний аналіз тестів і з української мови, і з літератури, і з інших предметів.

УНІАН також звернувся за коментарем з приводу нарікання абітурієнтів на різний рівень складності тестів до директора УЦОЯО Ірини Зайцевої. Але у прес-службі повідомили, що відповідатимуть на офіційний запит не раніше завтрашнього дня.

Обговорення в Вконтакті: http://vkontakte.ru/abitura_vstup

Освіта.ua
06.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жанна
я так розумію, що в першій сесії важких питань, крім"яскраво-ядучого" і про Половців небуло, бо чомусь кіпіш піднявся із-за них, але ж і в другій сесії були спірні питання, це і вчителі визнали, і тема була більш філософська, а не конкретна, але, постраждали діти другої сесії, де за однакову кількість вірних відповідей з першої сесії вони отримали набагато менше балів, розрив навіть більший ніж торік, не 2-3 бали, а всі 6-7.балів. Хіба вони винні в тому, що писали на другий день. Можливо комусь в перший день література видалась тяжкою, але в другій сесіїї мова була теж достатьо важка, набагато важча і крім того, ще й спірна.
O
що це за колір такий "ядучий"?! це завдання особисто мене обурило найбільше. адже ядучим може бути будь-який яскравий колір!
Лукаш
Як ви можете навчатися у вишах, коли не розумієте елементарних речей. Рейтингові таблиці будуть абсолютно незалежні одна від одної!
Той що пише ЗНО
Було б справедливо щоб рейтингова таблиця була розрахована на складність завдання 1 сесії,
Лукаш
Новела "Подвійне коло" - це виключно твір братів Половців. Уривки з тексту подані у тій послідовності, в якій розгортаються події!!! Тут також треба думати! Чи міг офіцер Добровольчої армії називатися інакше, ніж Андрій?! А червоний командир міг бути Оверком чи Панасом? Ні, тільки Іваном (Ванєй, бо він ще й шахтар). Думаю, якщо б ви читали цю новелу на кілька сторінок (!!!), то звернули би увагу, що найменший Сашко міг бути лише з махновцями (свобода, анархія), а не в регулярних арміях. І міг бути лише з Панасом! Усі ці персонажі - головні!!! Другорядний тут лише комісар Гердт. Зверніть увагу - не українець!!! Так що у Яновського все логічно й переконливо.
Лукаш
Усі тести з літератури насправді дуже легкі. Але ви звикли або не читати художні твори, або ж вивчати їх за скороченими варіантами (насправді ж програма з літератури дуже куца й обрізана). Так само ви звикли звертати увагу лише на так звані другорядні персонажі. Отже, вивчивши з усієї програми 10-15 головних персонажів, уже вважаєте героями. У "Лісовій пісні" другорядними персонажами є Куць, Потерчата, Злидні, Доля. Всі інші поруч із Мавкою й Лукашем - рівноцінні! Як не можна розрізнити молодого хлопця Того, що греблі рве (з"являється на початку твору - цілий пролог, 6-7 сторінок!) від Водяника, древнього, сивого діда в баговинні й у шатах із мулу! Або Лісовика (центральний персонаж, господар лісу!) "в брунатному вбранні барви кори" від молодого коханця Мавки Перелесника, огнистого хлопця, всього в червоному - антипода...
Ольга
Для Лукаш: Я з Вами погоджуюсь, але суть питання не в цьому. Завдання повинні були бути рівноцінними, як з мови, наприклад. Хоча у 1 сесії визначення "яскраво-ядучий - відтінок кольору", теж, погодьтесь, суперечливе (про це говорять усі мої колеги - вчителі-філологи). Співвіднести автора і назву і визначити персонажа (другорядного) - це несправедливо нерівносильні завдання, особливо для учнів тих класів, де літ-ра вивчалася у кількості 1-1,5 год. на тиждень (спрортивні, технологічні, математичні профілі).
Коментувати
Лукаш
Любі друзі! Ви отримали атестат зрілості, але не розумієте елементарних речей. В обох сесіях буде приблизно однакова кількість людей, хто отримає 200 балів. Тільки в І сесії 200 балів можуть отримати ті, набрав від 95 до 111 тестових балів, а в ІІ сесії - ті, хто має 105-111 балів. Така ж сама ситуація буде в наступних категоріях: 190-199, 189-180, 179-170 і т.д. Чим складніша сесія, тим вона краще розставляє усіх за рейтингом. Повторюю, у кожній сесії буде окремий рейтинг!!! Тепер для прихильників легких завдань. Хіба це справедливо, що всі, хто добре вчився і хто вчився погано, отримають однакову кількість балів лише тому, що тести були легкі???
Антон
УЖЕ 3700 ПОДПИСЕЙ!!!
Леонід
Я не можу не відмітити, що тести першої і другої сесії були в межах шкільної програми, але питання першої сесії, дійсно, були більш поглиблені і деталізовані, вимагали глибших знань. Питання першої сесії № 4 (яскраво-ядучими), яке, власне, є некоректним і цьому питанню мають дати оцінку експерти і мовознавці . Яскравий колір є відтінком любого кольору, а підсилено цей відтінок синонімом ядучий. Синоніми - це слова, які мають близьке, або тотожне значення. Слова яскравий і ядучий мають близьке значення: 1) різкий колір,2)колір, що б»є в очі; і тому однозначної відповіді на цей тест бути не може, варто зарахувати вірними дві відповіді. Я надіюсь, що в нашій країні є високоваліфіковані спеціалісти і вони дадуть справедливу оцінку при встановленні таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу 2011 року по...
Ольга
Для Леонід: Я з Вами повністю погоджуюсь. Працюючи вчителем української мови,не можу, на жаль, пояснити дітям, чому у даному питанні відповідь - відтінок кольору. Жоден посібник не класифікує її як правильну. Де ж наші експерти?
Фанатка української!
Для Леонід: підтримую на 110%
Юлія
то взагалі синоніми!!!
Коментувати
віталік
вот бачите ми тут сперечаємося!!!!! бо кожний з нас переживає за свої результат і хочемо щоб ту сесію котру ми писали оцінювалася вище!!!!! та сперечатися можна до тих пір копивсі випусники і абітурієнби нескажуть свою думку!!!!! Я важаю що ми займаємося даремною справою!!! краще підіть підгутуйтеся до наступних тестів а ніж сидіти за компютером і жалітися міністерсву!!!!! На мою думку ті хто писав 2 і 1 сесію немають ніяких переваг!!!!!!!
Олександр
Годі свритися! Хто хоче бастувать - хай бастує. Але пам*ятайте: хто сіє вітер, пожне бурю... Вважаю, що більшою проблемою є порушення процедури з вини інструкторів. Вже пройшов 2 тести: інструктори НЕ забирали мобільні телефони і НЕ супроводжували абітурієнта, що виходить, а це є порушенням! І кожен такий "Дзвінок другу" різко знижує Ваші з нами шанси на вступ... Нещодавно знайома хвалилась, що допомагала своєму хлопцеві на тесті з укрмови: він присилав їй фото завдань по телефону. Це ж куди дивилися інструктори!!! Чув від багатьох, що інструктори не досить відповідально ставляться до своїх обов*язків: розмовляють, заважають і не відслідковують хто списує.
даня
посмотрите внимательно на сайте зно написано что вам нифига не прибавят)))и удачи в забастовках митингах и тд....меньше конкуренции больше нервов)))Удачи всем)))
Юлия
Ааххаах вторая сессия...если бы вы писали первую ,то возмущались бы не меньше.Уже тошнит от ваших"надо было учить" и "у нас язык был очень сложный"...А мы думали,что тестирование это так развлекаловка...Даже если учителя в один голос говорят,что первая сессия и близко не стоит со второй.О чем вы говорите?
Катя
Для Марина: а Вы, как я вижу, даже не можете представить себя на месте других... Вы проходили эту первую сессию? Вы бы решили все эти вопросы по литературе правильно? Будь вы на месте тех, кому не повезло, вряд ли бы Вы говорили так же... Просто тихонько радуйтесь, что вам повезло попасть на 2 сессию! Господи, да почему же все, кто писал эту 2 сессию, не могут просто жить и радоваться.... нет, их просто давит жаба, что вдруг у кого-то будет шкала выше, и им нужно вставить свое "фе"....
Тетяна
писала ЗНО з мови 2-го червня. подивились би на вас, учасники другої сесії, якби писали ви в першій. Ця петиція вас (2 сесія) не торкнеться просто не справедливо, коли все вчиш, а на зно приходиш-і цитати тобі по другорядних героях спробували б ви, не знаючи завдання про Половців, правильно написати його
ірина
Думаю, що така позиція не додає честі панові Лікарчуку, який має знати, що обидві сесії з української мови і літератури були підготовлені виключно в межах програми і відповідно до трьох рівнів складності завдань. Прикро, що власні образи він використовує для ганебної справи дискредитації тестування.
Валерій
Задовбали вже ви боротися, всі новини заспамили ! Спочатку дочекайтеся результатів. Хоч би пошуком навчились користуватись, такі ситуації виникали, і вирішили їх без вас. Наприклад фізика пару років назад була складною, так шкала виявилась такою, що зробивши на 20 балів з 53 отримували 180.
Той, що греблі рве
Для Валерій: Та ладно! сподіваюсь цього року суб'єктивно зроблять шкалу переводу балів.
Валерій
Для Той, що греблі рве: Ви хотіли сказати об"єктиво. Я не сподіваюсь я знаю, подивіться на минулі роки. Оцінка завжди об"єктивна.
Коментувати
влад
"Сама писала 1 сесію. Так, було складно, але в літ-рі зробила 1 помилку." бач Лана, ти зробила 1 помилку і оцінювати будуть відносно тебе, а отже оцінки невисокі будуть, тобто такі тяжкі тести вигідні тупим, які вгадали, або дууже розумним які знали, але прості, не супер умні і не тупі получать тупі бали, хоть якби писали 3 ого то зробили б в рази менше помилок!! особисто я за те щоб ПРОСТО ЗНЯТИ ЗАВДАННЯ-ВІДПОВІДНОСТІ З ЛІТЕРАТУРИ В 1-ШІЙ СЕСІЇ!!!
Валерій
Для влад: Почитай спочатку як оцінюють а потім пиши.
Коментувати
Денис
АХХАХАХАХАХАХ) На основі чого твір важчий? більше букв у назві????
Денис
АХХАХАХАХАХАХ) На основі чого твір важчий? більше букв у назві????