Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Більшість громадян підтримує вступ до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО
Більшість громадян підтримує вступ до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО

Результати соціологічних досліджень громадської думки свідчать про те, що ставлення до зовнішнього незалежного оцінювання щороку поліпшується

Більшість громадян підтримує вступ до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО

Вступ до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю українських громадян.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказала директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, посилаючись на результати проведених соціальних досліджень громадської думки.

"Ми проводили такі опитування кілька разів, і треба сказати, що ставлення до ЗНО з року в рік поліпшувалося. Я б сказала, що це, на мій погляд, може, навіть єдина успішна реформа в Україні, яка сприймається позитивно населенням і де зараз співпадають точки зору різних регіонів України", - зазначила експерт.

За її словами, це успішна реформа, що є однією з тих небагатьох, яка об’єднує суспільство.

Як зазначила Ірина Бекешкіна, дослідження показали, що кількість тих громадян, чиї діти вступили туди, куди планували, є приблизно однаковою серед україномовних і російськомовних громадян України.

"Нагадаю, що минулорічна вступна кампанія передбачала тестування українською мовою, але це не вплинуло на результат - діти вступили туди, куди хотіли... По регіонах теж особливої різниці немає", - пояснила вона.

Так, згідно з результатами опитування, що було проведене з 24 березня по 5 квітня цього року, ЗНО як основний критерій вступу до вищих навчальних закладів однозначно підтримують 17% опитаних загалом (у 2008 році - 14,6%), та 24,5% респондентів “цільової групи” (до цільових груп входять ті українці, чиї діти, діти родичів, близьких друзів чи вони самі вступали до ВНЗ за результатами ЗНО).

Скоріше підтримують зовнішнє оцінювання – 28,9% (у 2008 році - 27,3%) та 32,8%.

При цьому безумовно проти такої системи вступу до ВНЗ висловились, відповідно, 10,9% (у 2008 році - 16,8%) та 11,3% респондентів, а скоріше проти – 19,2% (у 2008 році - 17,3%) та 18,9%. Вагалися з відповіддю 24,1% (24,1% - у 2008 р.) опитаних громадян та 12,6% респондентів “цільової групи”.

За даними дослідження, з тим, що ЗНО ставить всіх абітурієнтів у рівні умови, згодні 54,2% респондентів (35,2% переважно згодні та 19% повністю згодні), а в "цільовій групі" – 63,9% (відповідно, 37,9% та 26%).

Не згодними виявились 25,8% (переважно не згоден – 14,7% та зовсім не згоден – 11,1%), в цільовій групі – 25,3% (13,7% та 11,6%). Не визначились з відповіддю 19,9% загалом опитаних та 10,8% в цільовій групі.

Крім того, про те, що ЗНО зменшило рівень корупції при вступі до вищого навчального закладу сказали 41,7% (цільова група – 47,9%). З цим не погодились 31,3% (30,6% цільова група). Сказали, що важко визначитись з відповіддю, – 27% (21,4%).

Як зазначила Ірина Бекешкіна, головним питанням вдосконалення системи вступу до ВНЗ за результатами ЗНО респонденти вважають необхідність кращої підготовки учнів до здачі тестів (51% населення та 55% цільова група).

Також важливим, на думку респондентів, є забезпечення вищими навчальними закладами публічності та зрозумілості системи зарахування абітурієнтів (35% і 41%) та завчасне інформування абітурієнтів про власні умови вступу (33% та 39%).

Опитування проводилось за підтримки Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI). Було опитано 1 тис. 800 респондентів з усіх регіонів України. Похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які вирішили стати студентами вищих закладів освіти, відбудеться із 2 до 24 червня 2011 року.

Під час зовнішнього оцінювання абітурієнти будуть складати тести з української мови та літератури (обов’язково), математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов. Уперше у 2011 році абітурієнти отримають можливість скласти тест із російської мови.

Докладніше про особливості проведення ЗНО-2011 читайте у розділі Консультації.

Освіта.ua
27.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абітурієнт_2011
Чому пункт 9.2 Правил Прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2011 році, оприлюднених на сайті КНУ, не відповідає вимогам пункту 12.2 Умов Прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 961 від 19 жовтня 2010 року? Так відповідно до УМОВ, Призерам IV етапу олімпіад та призерам III етапу МАН до конкурсного бала зараховується додатковий бал якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. Тобто Призери з Математики повинні мати додатковий бал в тому числі на всі економічні напрямки підготовки. Правила прийому в КНУ математикам дають додатковий бал тільки на "чисто" математичні напрямки.
К-124
"Як зазначила Ірина Бекешкіна, дослідження показали, що кількість тих громадян, чиї діти вступили туди, куди планували, є приблизно однаковою серед україномовних і російськомовних громадян України" - що правда, то правда. Я працюю в російськомовному регіоні, серед моїх учнів більшість складають етнічні росіяни. З повною відповідальністю стверджую: вони прекрасно сприймають українську й успішно конкурують з однолітками, для яких українська є рідною. Амбітні учні, які планують вступати до престижних вишів, учать українську мову й літературу цілком серйозно, тож під час ЗНО набирають доволі високі бали. Про якісь утиски російськомовних учнів, яких нібито хтось силоміць змушує вчити ненависну їм українську, волають проплачені політики та перелякані батьки :)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!