Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Профільне навчання допоможе подолати бар’єр між середньою освітою та ЗНО, – Павло Хобзей
Профільне навчання допоможе подолати бар’єр між середньою освітою та ЗНО, – Павло Хобзей

Учень має вибрати ті предмети і програми, які згодом буде здавати при вступі до університету. Такий перехід можна здійснити при умові оптимізації мережі шкіл в Україні

Профільне навчання допоможе подолати бар’єр між середньою освітою та ЗНО, – Павло Хобзей

Таку думку висловив Павло Хобзей, проректор з навчально-виховної роботи Українського католицького університету (УКУ), коментуючи питання реформи освітнього законодавства в Україні.

За словами Павла Хобзея, проблема сучасної школи в тому, що знання, які потрібні для вступу, учні часто отримують поза межами школи – у репетиторів.

"Єдиний плюс, що вчитель став затребуваним на ринку репетиторства. Бо раніше, для підготовки до вступних іспитів у виші, за репетиторів зазвичай брали університетських викладачів. Але через відсутність профільної старшої школи, учні 11-го класу, особливо у другому семестрі, відвідують репетиторів, замість того щоб ходити до школи", - вважає проректор УКУ.

Проректор УКУ також прокоментував спробу Міністерства освіти конвертувати оцінку шкільного атестата у двохсотбальну систему.

"Таким чином, міністерство нібито спонукає учнів вчити всі предмети. Однак, неможливо належно вивчити всі сімнадцять предметів шкільної програми. Більше того, в спеціалізованих школах вимоги до навчання вищі, а середня оцінка виходить нижчою, тоді як в слабших школах оцінки завищені. Внаслідок цього, відбувається девальвація оцінювання учнів, що погіршує загальну освітню ситуацію", – наголосив Павло Хобзей.

Освіта.ua
06.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Я как мать будущего 10 классника,полностью за. Ученик к старшей школе уже должен знать примерно на какую специальность он собирается,и какие предметы ему будут нужны.
Антон
Учні Києва за це нововведення. Шкільна программа переобтяжена, а скорочення предметів призведа до більш грунтовної підготовки до ЗНО
Olexandr
Профільна школа ІІІ ступеня в умовах невеликих за кількістю учнів класах сільських шкіл-нонсенс! Це зовсім закриє дорогу в вузи сільським дітям, яких і так там обмаль! Всі новації в освіті в нас розраховані виключно на величезні школи. Маленькі ж в при такому підході приречені на закриття. На них й так валиться достатньо інших проблем! Сільські діти в таких школах повинні вчитись за навчальним планом, який дасть можливість їм в майбутньому визначитись з майбутньою професією й вступити до вузу без репетиторства й додаткових витрат. А для цього треба видалити з навчального плану 10-11 класів такі екзотичні предмети як ОБЖ, військову підготовку(ЗВ)-хватить вже до війни з загарбниками готуватися...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!