Профільне навчання допоможе подолати бар’єр між середньою освітою та ЗНО, – Павло Хобзей

Учень має вибрати ті предмети і програми, які згодом буде здавати при вступі до університету. Такий перехід можна здійснити при умові оптимізації мережі шкіл в Україні

Профільне навчання допоможе подолати бар’єр між середньою освітою та ЗНО, – Павло Хобзей

Таку думку висловив Павло Хобзей, проректор з навчально-виховної роботи Українського католицького університету (УКУ), коментуючи питання реформи освітнього законодавства в Україні.

За словами Павла Хобзея, проблема сучасної школи в тому, що знання, які потрібні для вступу, учні часто отримують поза межами школи – у репетиторів.

"Єдиний плюс, що вчитель став затребуваним на ринку репетиторства. Бо раніше, для підготовки до вступних іспитів у виші, за репетиторів зазвичай брали університетських викладачів. Але через відсутність профільної старшої школи, учні 11-го класу, особливо у другому семестрі, відвідують репетиторів, замість того щоб ходити до школи", - вважає проректор УКУ.

Проректор УКУ також прокоментував спробу Міністерства освіти конвертувати оцінку шкільного атестата у двохсотбальну систему.

"Таким чином, міністерство нібито спонукає учнів вчити всі предмети. Однак, неможливо належно вивчити всі сімнадцять предметів шкільної програми. Більше того, в спеціалізованих школах вимоги до навчання вищі, а середня оцінка виходить нижчою, тоді як в слабших школах оцінки завищені. Внаслідок цього, відбувається девальвація оцінювання учнів, що погіршує загальну освітню ситуацію", – наголосив Павло Хобзей.

Освіта.ua
06.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Я как мать будущего 10 классника,полностью за. Ученик к старшей школе уже должен знать примерно на какую специальность он собирается,и какие предметы ему будут нужны.
Антон
Учні Києва за це нововведення. Шкільна программа переобтяжена, а скорочення предметів призведа до більш грунтовної підготовки до ЗНО
Olexandr
Профільна школа ІІІ ступеня в умовах невеликих за кількістю учнів класах сільських шкіл-нонсенс! Це зовсім закриє дорогу в вузи сільським дітям, яких і так там обмаль! Всі новації в освіті в нас розраховані виключно на величезні школи. Маленькі ж в при такому підході приречені на закриття. На них й так валиться достатньо інших проблем! Сільські діти в таких школах повинні вчитись за навчальним планом, який дасть можливість їм в майбутньому визначитись з майбутньою професією й вступити до вузу без репетиторства й додаткових витрат. А для цього треба видалити з навчального плану 10-11 класів такі екзотичні предмети як ОБЖ, військову підготовку(ЗВ)-хватить вже до війни з загарбниками готуватися...