Такого ЗНО, яке було у 2008-2009 роках вже не буде, - І.Лікарчук

Якщо повністю спрацює система прийому до ВНЗ так, як вона передбачена сьогодні, то ЗНО стане профанацією

Такого ЗНО, яке було у 2008-2009 роках вже не буде, - І.Лікарчук

Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, в інтерв’ю УНІАН, поділився власним баченням розвитку системи тестування та окреслив перспективи ЗНО.

Коментуючи питання про своє звільнення він зазначив, що не бачить політичної складової у своєму звільнені.

"Це швидше, з одного боку, реалізація планів на ліквідацію незалежності ЗНО, а з іншого боку – власні амбіції окремих нинішніх керівників Міністерства освіти, в яких є помста за те, що було раніше", - зазначив Лікарчук.

"Мова йде про те, щоб ЗНО зробити залежним. І біда в тому, що не від міністерства, а від однієї конкретної людини у міністерстві. І постать цієї людини дуже чітко вгадується", - підкреслив Лікарчук.

Він також зауважив, що девальвація системи ЗНО розпочалася у квітні 2010 року, коли були внесені зміни до Умов прийому до ВНЗ, якими запроваджувався середній бал атестату, надавалося право випускникам попередніх років не складати тести, урівняли сертифікати, видані у різні роки.

"Я писав не одну доповідну міністру, намагався довести, що це непрофесійно, це неправильно. Але мої докази не були почуті", - зазначив Лікарчук.

Коментуючи майбутнє системи зовнішнього оцінювання, Лікарчук зокрема зазначив, що якщо повністю спрацює система прийому до ВНЗ так, як вона передбачена сьогодні, то ЗНО стане профанацією.

"Що таке додати 20 балів за навчання на підготовчих курсах? Той, хто може заплатити гроші – той отримує ці 20 балів. Хто не може заплатити гроші – вже виявляється не в рівних умовах з рештою", - заявив Лікарчук.

Він також жорстко розкритикував урахування певної кількості балів при вступі до ВНЗ за участь у Малій академії наук та предметних олімпіадах. "Ми знаємо, що таке предметні олімпіади навіть IV рівня, прекрасно знаємо, як купуються і продаються ці перші, другі, треті місця. Це не є ні для кого секретом", - зауважив експерт.

На переконання Лікарчука, практика урівняння сертифікатів випускників попередніх років є неправильною. "Навіть програма ЗНО 2011 року відрізняється від програми 2010 року. Ці сертифікати вже не можна порівнювати", - зазначив він.

"Такого ЗНО, яке було у 2008-2009 роках, коли воно мало дуже високий рейтинг громадської підтримки, не зважаючи на те, подобалося воно деяким політикам чи не подобалося, такого ЗНО вже не буде", - підсумував експерт.

Див. також: Повна версія інтерв’ю Ігоря Лікарчука

Освіта.ua
12.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
зно дает возможность поступить всем .А с экзаменами .-лучше тем кто хочет дать взятку там неверно проще .Скоро отменят зно и увидите кто будет там студентом -заможние дети..ТАК что отстаивайте зно а не боритесь против него..
WW
ЗНО--это класс Все чесно .Унас все хорошо было никто не списывал и педагоги сидящие в классах вели себя нормально никто не выходил никаких телефонов ..На зно думаешь над заданиями а не над тем как и что списать ..Если все это выполнять то даже мало зная можна написать на 140-150б. А если серьезно .--готовясь то все 185б -200б.А не поступают в основном сынки которые не могут быть без мам ..
ь
зно-это хорошо .все кто готовился поступил .А то что у нас полно :отличников-левых всем известно Сейчас у нас в вузе они сидят с хвостами А вы говорите лидер Для вас он лидер а на зно --другое дело .С зно поступили именно умные а не те что с родителями приходили документы здавать и создавали очередя . А сейчас эти родители в вузе появляются не могут ихние детки без мамы обходиться..
Франчук
Я за отмену независимого тестирования. И это оправдано жизнью. Мой пример. В 2009 году сын поступал на международные отношения в КНУ но с дебильным тестированием набрал только 150 балов, хотя сам по натуре лидер, все пацаны перед ним пресмыкаються, просят покатать на Лексусе, бегают когда погудеть хочиться за бабками и хотя он их сам пока не заработал но думаю передать когда то фирму ему, а дешёвые всезнайки которые думают что взяли 200 балов и будут управлять государством на шару ошибаються. Пускай ваши родаки поднимут задници и зарабатывают бабло.
За ЗНО
Для Франчук:[Вот таким, как вы (намеренно с мб) никогда не понять, что такое фактическое и качественное высшее образование. "Бабло" урывать научились, мозгов не прибавилось. Поэтому и ценят наши мозги везде в мире, и уплывают они за границу, а у нас учатся и "косят бабло" франчуки, неспособные граммотно двух слов связать, зато понтыыыыы))))
Vika
Для Франчук: Слышишь, ты, навороченный, новый украинец. Научись писать без ошибок, а потом страной управляй!
Коментувати
небайдужа
а у нас діти розповідали, що під час тестування деякі діти ( один телефон залишали на столику в аудиторії ), а з другого телефонували з туалету вчителям, чекали розв'язки, а потім повернувшись в класи - старанно записували відповіді в бланк!!!!!!!!!!!!!! Ось так..... Коментувати треба ?????????????????? Чи й так все зрозуміло???????????????
Ja
Для небайдужа: ВТАКОМ СЛУЧАЕ УСТНЫЙ ЭКЗАМЕН - ЭТО ВЫХОД??? Тестирование в НаУКМА , без права нахождения в туалете самостоятельно более 5-10минут в кабинке(при прочих нармальных условиях), ВОТ ПРИМЕР НОРМАЛЬНОГО ОТНОШЕНИЯ К ТОМУ, ЧТО ТРЕБУЕТСЯ НА ВХОДЕ.
Коментувати
Вчитель
Моя дитина також здавала ЗНО-2010, вчила, хвилювалась, нервувала... Але все це варте того, щоб навчатись на бюджеті 4-5 років. З іншого боку ЗНО заставить учнів 11-х класів хоч якось вчитись, а якщо його відмінити, то навіщо вчитись ????????????????????? У кого є гроші - вчитись не буде, а в кого їх менше або зовсім мало - вчитись гарно теж немає смислу........................ Я ЗА ЗНО ОБОМА РУКАМИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ірина
Система, яку ми отримали в якості ЗНО пройшла апрбацію в європкйських країнах та США. А народ в нас, на жаль такий, що з будь-якої прекрасної ідеї познущається. Завдяки ЗНО мій син вступив на бюджет, мені як учителю стало набагато легше і цікавіше працювати. Принаймні я відчуваю, що комусь робота потрібна. Та що підтримую ЗНО.
Таня
для 64/65: Моя мама навчила мене вчитися,я складала ЗНО без підручних засобів."Красти" походить від "крадькома", а, якщо ІНСТРУКТОР каже:"Користуйтесь телефонами,але не галасуйте",то це не крадіжка,а користання наданими можливостями. Для Леся: Область не назву,бо так було не в усіх пунктах тестування.Я не хочу наражати на перевірки порядних людей.Адже не знайдуть винних,а каратимуть усіх.Але так само було принаймні ще в трьох областях. Друзі хвалилися. Для 64/65: Для гуманитария,а я таковым являюсь, устный экзамен всегда легче теста.Поэтому я бы поступила и таким способом. Спасибо всем за внимание!Извините,что побеспокоила вас своим присутствием. У вас свой взгляд.У меня-другой.Просто я считаю,что нет будущего у системы,которая так далека от совершенства.
64\65
Для Таня: "Для гуманитария,а я таковым являюсь, устный экзамен всегда легче теста.Поэтому я бы поступила и таким способом"-имено УСТНЫЙ экзамен это отличная возможность ПОКАЗАТЬ даже знающему абитуриенту, что он знает очень мало. Нужным абитуриентам можно поставить балл несколько ВЫШЕ того, кторый ставится остальным. И ЭТО- РЕАЛЬНОСТЬ!
03
Для Таня: " моїй мамі (вона вчитель української) надзвонювали діти,не виходячи з аудіторій...:мій однокласник грав у карти на тесті,доки я,сидячи вдома,йому математику розв'язувала" - гарна фраза! Мені сподобалась. То виходить так, поки крадій стане лізти до сусідського приміщення, то йому ПОТРІБНО ДОПОМОГТИ? Логіка дій саме така!
Міла
Для Таня: Ваша мама-вчитель української, а Ви пишете аудІторія?????? Мда, що могла підказати мама по телефону своїм учням...)))
Коментувати
Артур
Если не учитывать аттестат вообще - начиная с 9-го класса люди начнут конкретно забивать на все предметы, кроме 2-3. Это может закончится плачевно, и именно для них. Прибавлять баллы за курсы - да, бред. Но разумных целиком решений никогда и не было. А вот насчёт олимпиад - с новыми правилами согласен. Господа, вы на них хоть раз были? Вы знаете, сколько на это надо положить нервов и времени? Все поголовно орут "места куплены!" А пофамильно назовёте, кто купил? И какой тогда смысл будет во всех этих олимпиадах, если не будет никакого поощрения со стороны государства? И мне было очень грустно, когда мой одноклассник, неоднократный призёр всеукра, не смог поступить на профильную по диплому, и его отправили на другую специальность.
Таня
Закінчу думку:я б не хотіла,щоб моя дитина пройшла через процедуру ЗНО!
Прихильник ЗНО
Для Таня: Ідеального немає нічого. Але процедура проведення ЗНО удосконалюється щороку. Помилки враховуються і виправляються. Шкільна оцінка не є об'єктивною. Міністерські критерії оцінювання знань єдині, а реальні вимоги вчителів - ні. А ЗНО рівняє всіх, поставивши в одинакові умови.
Леся
Для Прихильник ЗНО: Повністю підтримую. Всі опиняються в ріних умовах. А це дуже важливо. Усно - це ти сподобався викладачу або його дратує твій одяг, твій погляд... А теперішні викладачі вузів - це не ті, що були колись. Колись "честь мундира" існувало поняття. Тепер друть гроші направо і наліво.Тому ЗНО - це спасіння.
Леся
Для Таня: Я була інструктором на тестуванні. Нічого подібного в нас не відбувалося. Цікаво, в якій області такі попались безвідповідальні і аморальні вчителі, як у вас. У наших аудиторіях стояла тиша і діти старанно писали, навіть в туалет ніхто не вийшов. Терору не було, був лише спокій. Далі все залежало від тих, хто займався перевіркою бланків.І по наших учнях було все, як в аптеці - кожен одержав ті балми, які заслуговував. Не було жалісливх сліз мами - моя дитина найкраща, тому поставте їй 10. Не було зайвої претензійності до дітей. Так що крах ЗНО - це крах справедливості в УКРАЇНІ,
Коментувати
Таня
Я вступила на бюджет,тому маю бути задоволеною.Проте від ЗНО маю гнітюче враження.І 2008,і 2009 моїй мамі (вона вчитель української) надзвонювали діти,не виходячи з аудіторій.2010 пункти тестування перенесли далі,ми 3 години до них добиралися,але це не змінило системи.Просто де в яких аудиторіях був терор:на географії в нас 5! разів документи перевіряли,а в інших-безлад:мій однокласник грав у карти на тесті,доки я,сидячи вдома,йому математику розв'язувала. І я в свої 16 до 3НО ставлюся погано.Тим паче,що цей рейтинг є сумнівним:мій результат з англійської не підтвердив моєї золотої медалі,коли б правила 2009 діяли,то я б мала срібло,проте на факультеті англійської мови я маю відмінні оцінки з дисципліни,а ті ,в кого 180-190,-трійки! То що об'єктивніше:тест чи шкільна оцінка? Я розумію,що людей з моєю позицією меншість,але я б не...
64\65
Для Таня: Детка! Если бы тебе, в твои 16 пришлось на УСТНОМ экзамене получить вместо тех 10-12, которые поставили в школе 5-6 со словами:»Ставлю 5/6, чтобы Вы попробовали принять участие в конкурсе, а следовало бы поставить 0», ты не была против ЗНО.
64\65
Для Таня: " моїй мамі (вона вчитель української) надзвонювали діти,не виходячи з аудіторій...:мій однокласник грав у карти на тесті,доки я,сидячи вдома,йому математику розв'язувала" - следущее-тебя ТВОЯ мама НАУЧИЛА КРАСТЬ, как и того своего ученика, которому ПО ТЕЛЕФОНУ диктовала правильные ответы. Поскольку такие действия ЕСТЬ КРАЖА. Соответственно и судьба страны от таких учителей ИМЕЕТ ТАКУЮ ИСТОРИЮ!
Коментувати
03
Писати! Кричати! В УСІ МОЖЛИВІ ЗМІ, які надрукують... Батьків до розмови задіювати, учнів - ось де хист МАЙБУТНІХ ЖУРНАЛІСТІВ бачити будуть...
Світлана
Шкода ЗНО. Погоджуюсь, що тільки молодь зрозуміла, що чогось варта, як знов її направили по курсу: гроші зможуть все...Може це не назавжди? Але не можна мовчати, потрібно говорити, пояснювати, непогоджуватись.
Леся
Певно, Той Рома ні грама не розумний. А нашому міністру хоч г... на голову вилий, він своє робить. Вже би хоч справді це хтось зробив. Чого мовчить народ? Зневірився так до ручки?! Тільки діти поступали по людськи, на тобі ---- вмішалися чорні сили.
Рома
И слава Богу, если Такого ЗНО не будет.
Fongo
Повністю підтримую, особливо про олімпіади та МАН.
Name
Для Fongo: Щодо МАН погоджуюсь. Процедура проведення не дає можливості встановити особистий вклад абітурієнта. Щож до Олімпіад, то в попеедніх правилах прийому переможці мали навіть більше пільг, оскільки зараховувались поза конкурсом
Fongo
Для Name: я погоджуюсь щодо їх тотальної корумпованості. Мені здається, що немає смислу розділяти ці "конкурси", суть у них однакова. Гроші - місце.
Name
Для Fongo: Я не знаю як "купуються і продаються ці перші, другі, треті місця" на олімпіадах IV рівня. Я знаю, що роботи шифруються і перевіряются членами жюрі без знання імен виконавців. І результати встатновлюются до розшифрування. Як тут можна щось купить або продать не уявляю.
Коментувати
03
Страну жалко. Стыдно ЗА НАШИХ перед миром будет.
03
"Якщо повністю спрацює система прийому до ВНЗ так, як вона передбачена сьогодні, то ЗНО стане профанацією"разве не к этому СТРЕМЯТСЯ ?