![]() |
Підстави для звільнення Ігоря Лікарчука з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти – абсолютно надумані |
Експерти: Звільнення Лікарчука – це політичне рішення
Таку думку висловила голова правління громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, коментуючи причини кадрової перестановки у центрі тестування.
Нагадаємо, розпорядженням Кабміну місце Ігоря Лікарчука на початку року зайняла Ірина Зайцева, яка до того була заступником міністра освіти і науки.
"Якщо реагувати на закид про заскладне тестування з англійської мови, то Міносвіти саме затвердило ту програму, на основі якої розроблявся цей тест. Тобто відповідальність у такому випадку повинні нести обидві сторони, - зауважила Айвазовська. – Утім, на моє глибоке переконання, це політичне рішення, спрямоване на те, щоб збільшити кадрове представництво Міносвіти у всіх інституціях".
Ольга Айвазовська також підкреслила, що Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) створювався, як незалежна структура, яка за допомогою тестів мала оцінювати рівень знань випускників, а відтак – рівень навчання у вітчизняних школах. Іншими словами, моніторити діяльність міністерства освіти і науки, якому підпорядковуються освітянські заклади.
"Якщо керівником УЦОЯО призначається людина з міністерства, відповідно говорити про те, що колись за рахунок ЗНО буде здійснюватися контроль за якістю середньої та вищої освіти в Україні, немає жодного сенсу", – наголосила вона.
У свою чергу, експерт з освітніх реформ Інна Совсун зазначила, що була шокована звісткою про звільнення Ігоря Лікарчука.
"Я трохи знаю цю людину і команду, яку він зібрав, тому можу впевнено сказати, це були принципові люди, які робили все для того, аби тестування, якби його не критикували, було позбавлене корупційного елементу", – сказала вона.
Вона також додала, що не може знайти логічного пояснення рішенню Кабміну, мовляв, це можна пояснити лише особистими вподобаннями, адже до професійних здібностей Ігоря Лікарчука запитань ніколи не виникало.
"Відомо, що кадри вирішують усе, тому простіше було поміняти людину, яка відповідальна за тестування в країні, що так муляє очі, а не робити зайвих кроків і метушні із законами. Це типовий метод роботи команди, яка знаходиться зараз при владі і думаю, що для тестування і системи освіти загалом це звичайно дуже трагічна зміна", – підкреслила Інна Совсун.
УНІАН
11.01.2011