Ігоря Лікарчука звільнено з посади директора Українського центру оцінювання

Кабінет Міністрів звільнив Ігоря Лікарчука з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти і призначив на цю посаду Ірину Зайцеву

Ігоря Лікарчука звільнено з посади директора Українського центру оцінювання

Відповідне розпорядження уряду від 5 січня 2011 року, оприлюднено на сайті уряду.

Він обіймав цю посаду з самого моменту створення Українського центру оцінювання якості освіти.

У коментарі "Дзеркалу тижня" Лікарчук розповів, що хоча в останні місяці ходили чутки про можливе звільнення з посади, йому стало відомо про дане розпорядження влади зі ЗМІ.

"Офіційну інформацію про те, що мене звільнили з посади директора Українського центру я дізнався з Інтернету. Хоча протягом останніх місяців ходили чутки про те, що подібне рішення готується", — сказав чиновник.

Лікарчук також підкреслив, що не писав заяви про звільнення, а сам центр оцінювання якості освіти не реорганізовувався.

"Заяви про звільнення за власним бажанням я не писав, Український центр не реорганізовувався, він не потрапляє під дію відомих указів президента про адміністративну реформу", — зазначив звільнений голова центру.

На його думку, основна причина такого рішення в тому, що працюючи директором центру він, "не виконував замовлення дуже великої кількості людей, в тому числі і тих, які сьогодні при владі, на підвищення або штучне виставлення результатів зовнішнього оцінювання їх протеже".

Окрім того, Ігор Лікарчук зауважив, що йому не один раз погрожували звільненням із займаної посади.

Український центр оцінювання якості освіти займається розробкою тестових завдань для абітурієнтів та організацією зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
09.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Усе, скінчилися щасливі для мене як учительки дні, я так раділа, що старшокласники врешті-решт учитися почали, телефони поховали, найрозумніші, але малозабезпечені не працювати, а вчитися йшли на престижні спеціальності. Тепер знову - не наука, а мука
Оксана
Якби не тести, моя б розумна дитина і не мріяла б про столицю.А так навчається в самому престижному вузі і отримує стипендію.Дякую богу, що встиг поступити, бо грошей чесною працею в нашій державі не заробиш на навчання дітей, ледве на харчі вистачає.
Читач
Для Севастополь,Вера. Майте совість! Можливо, нинішня історія недоскональна, але дякувати Богу з неї не викреслені події, які стосуються національної свідомості народу, державності нашої Батьківщини! Взагалі, про яку справжню історію ви говорите? Про ту в якій не було місця українській державі? І ще одне: раджу вам вже відвикати від думки, що кожен хто любить свою країну є націоналіст. Така людина, шановна, називається патріотом!
Лариса
Ця влада переконана, що все може. Якщо Лікарчук не вирішував питання високих балів для дітей за списком - знайдуть ту людину (вже знайшли!) яка буде це робити.Тести треба віддати на рецензію...щоб знати зміст?Про які РІВНІ УМОВИ ДЛЯ ВСІХ можна далі говорити? Яка мотивація в навчаннІ? Батьки - на заробітки, готуйте конверти! Ці мажори навіть з репетиторами не можуть здати добре ЗНО, щоб поступити на державну форму, а на комерційну- не хочуть платити. Державі не потрібна якісна освіта й освічені люди. Не можуть по людськи виступи президенту підготувати - це ті, які отримали дипломи за гроші. Вміють думати тільки про особисті прибутки... А ЗНО справді дало можливість мудрим дітям поступити на престижні факультети завдяки своїй праці. Дякую, що це було в житті нашої сім*і і шкода випускників. Чому державна справа, яку...
Рома
Для Лариса: Кто-нибудь слышал за последние годы о детях депутатов, министров, ректоров вузов, президентов банков и т.п., которые не сдали тестов или не поступили, куда хотели? Если бы такие были, так Ликарчук первым бы кричал о таких примерах на всю Украину. Но нет, не было их.
Коментувати
Севастополь,Вера
В Севастополе люди вот так считают. Настоящую историю в Крыму не забывают. Оранжевая власть историю менять посмела. И до всех граждан не было ей вовсе дела. Министр образования Табачник классный. Злитесь граждане в Украине понапрасну. До этого был министр образования урод. Возмущался в Крыму всегда честной народ. Фашисты и нацисты на Западе в почёте. Мне надоело вы бесконечно людям врёте. Пария «Свобода» это националисты. Лучшие друзья были для них всегда нацисты.
люба
Для Севастополь,Вера:
666
Для Севастополь,Вера: Золотая Вы наша, забыли, как ТАТАР из ИХ КРЫМА ВЫВОЗИЛИ - в Сибирь,на Урал,между прочим, не на курорты. А на курорты ПРИВЕЗЛИ ВАС, теперь ВЫ поёте дефирамбы тем, кто ТОЧНАЯ КОПИЯ НАЦИСТОВ,но с ДРУГОЙ стороны. ЖАЛЬ. НЕ НАУЧИЛИ ВАС УЧИТЕЛЯ ДУМАТЬ!!!
читачка
Для Севастополь,Вера: Страшні слова страшної людини! Мої знайомі в Севастополі налякані тим, як влада виконує свої обіцянки. Роботи немає, єдиний заробіток - виїхати з квартири на літо для здачі квартири відпочивальникам, підвищення коміналки відразу після "харківських угод", студенти Таврійського університету першими вийшли на протест проти платних послуг та ще багато іншого. Проспіться після свят, а то городите всяку ахінею...
Коментувати
Ивась
Тесты и раньше продавались. Также, как и заказы на их разработку. Не секрет, что некоторые тесты разрабатывали близкие родственники Ликарчука. Причем разрабатывали не качественно.
Fedd
Для Ивась: тесты продавались? и сейчас полная Петровка. А "боевые тесты" не продавались - найдите хоть один задокументированный случай утечки содержания тестов в интернете. И какие заказы на разработку продавались? тесты разрабатываются внутри УЦОЯО штатными сотрудниками :) да, жена Ликарчука разрабатывала - и вот как раз на её предмет как-то жалоб за все годы не было
666
Для Ивась: Тоже как-то НЕ СЛЫШАЛОСЬ о продаже тестов.ТО, что тесты по математике - это таблица умножения, это точно,а в тестах по литературе ответы ЗНАЮЩИЕ ДЕТИШКИ находили на другом листке с вопросами-это нормально,поскольку выискивались ЗНАЮЩИЕ,ДУМАЮЩИЕ ДЕТКИ. ТО , что ПОПАСТЬ в ВУЗ,на бюджет, можна было, НЕ ПОДАВ ВОВРЕМЯ (2010год)документы-родители учеников ХВАСТАЛИСЬ. Не за красивые глазки!Но о том,что тесты МОЖНО БЫЛО КУПИТЬ - никто не информировал. А ведь - похвалиться ТАКИМ - этим родителям ОЙ КАК НЕ ТЕРПИТСЯ!!
Рома
Для Fedd: Как же не было. Как раз на тесты по химии нареканий было очень много. Другое дело, что химию мало кто сдавал. Поэтому на слуху больше была история.
Коментувати
фІУК
Прощай ЗНО, Дивуюсь,як вони терпіли Лікарчука так довго. Він єдиний,хто чинив спротив навалі донєцкіх. Тепер і тут гаплик. Тести продаватимуться як звичайні граблі.Вже з весни цього року...
111
Цього можна було чекати. Єдине досягнення в освіті - ЗНО, буде знищене. Корупціонери і бандити не потерплять, щоб їх діти стояли на одному рівні з простим народом
Рабинович
Його не тошо звільнять - Його туди й близько не можна підпускать!
Сільський директор
Для Рабинович: Ага, тільки ви з мішками грошей там і повинні бути
Коментувати
Azarov
Призначити Зайцеву Ірину Павлівну директором Українського центру оцінювання якості освіти.
Helen
Для Azarov: Повірте, вона там посидить недовго: або сама втіче, або розвалить все, бо ж розібратися в основах тестології для неї буде дуже важко... Ну що з всі зводять діяльність Лікарчука до продажу тестів!!!
Коментувати