ЗНО-2022: як розрахувати бали національного мультитесту (НМТ)

Тестові бали мультитесту обчислюють окремо за блоки з української мови, математики й історії

ЗНО-2022: як розрахувати бали національного мультитесту (НМТ)

Визначення результатів національного мультипредметного тесту ЗНО здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника НМТ по кожному з трьох предметних блоків: українська мова (максимум 35 балів), математика (максимум 30 балів), історія України (максимум 35 балів).

На другому етапі на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника мультитесту за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

ЯК РОЗРАХУВАТИ ТЕСТОВИЙ БАЛ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох або п'яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь.

Блок мультитесту з української мови містить 15 завдань цієї форми (№1–15), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці відповідей.

Блок з української мови містить 5 завдань цієї форми (№16–20), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання блоку з української мови, – 35.

ЯК РОЗРАХУВАТИ ТЕСТОВИЙ БАЛ З МАТЕМАТИКИ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та п'яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь.

Блок мультитесту з математики містить 14 завдань цієї форми (№1–14), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 3) і колонок (букви від А до Д) в таблиці відповідей.

Блок з математики містить 4 завдання цієї форми (№15–18), що будуть оцінені в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Неструктуроване завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Воно вважається виконаним, якщо учасник мультитесту, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь.

Тест містить 2 завдання такої форми (№19–20), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання блоку з математики, – 30.

ЯК РОЗРАХУВАТИ ТЕСТОВИЙ БАЛ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь.

Блок мультитесту з історії України містить 15 завдань цієї форми (№1–15), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці відповідей.

Блок з історії України містить 5 завдань цієї форми (№16–20), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання блоку з історії України, – 35.

ЯК РОЗРАХУВАТИ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника національного мультипредметного тесту за 200-бальною шкалою використовуються Таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднені у Додатку 6 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році окремо для кожного предмета.

Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату особи серед результатів інших учасників національного мультипредметного тесту.

Для отримання результату за шкалою 100–200 учаснику НМТ достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал з кожного предмета.

Учасники національного мультипредметного тесту, які набрали однаковий тестовий бал, отримують однакову рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

У такому випадку важливим компонентом конкурсу буде мотиваційний лист, який дозволить приймальній комісії закладу освіти обрати серед кількох абітурієнтів з однаковим конкурсним балом найбільш мотивованого вступника.

 

РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА БЛОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ МУЛЬТИТЕСТУ 2022 РОКУ

Для отримання значення власного рейтингового бала за шкалою 100–200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 35 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА БЛОК З МАТЕМАТИКИ МУЛЬТИТЕСТУ 2022 РОКУ

Для отримання значення власного рейтингового бала за шкалою 100–200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 30 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА БЛОК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ МУЛЬТИТЕСТУ 2022 РОКУ

Для отримання значення власного рейтингового бала за шкалою 100–200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 35 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
02.05.2022

Популярні новини
Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест Інформаційні матеріали для підготовки до національного мультипредметного тесту
Учасники ЗНО отримали дані для входу до е-кабінетів Учасники ЗНО отримали SMS з даними для входу на свою Інформаційну сторінку
Тривалість мультитесту ЗНО буде продовжена до 120 хвилин На вимогу освітян і батьків випускників тривалість мультимедійного тесту продовжена до 120 хвилин
Оприлюднено демонстраційний мультитест ЗНО Демонстраційний варіант містить завдання з української мови, математики та історії України
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів