Osvita.ua ЗНО Розрахунок бала ЗНО Результати ЗНО 2012: як порахувати бали отримані на ЗНО
Результати ЗНО 2012: як порахувати бали отримані на ЗНО

На кожному тесті зовнішнього незалежного оцінювання учасник ЗНО може отримати певну кількість балів, після чого вони перераховуються за 200 бальною шкалою і використовуються при вступі до вузу

Результати ЗНО 2012: як порахувати бали отримані на ЗНО

Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року визначаються у два етапи – спочатку визначається тестовий бал учасника ЗНО, а на підставі тестового балу визначається рейтинговий бал учасника з кожного предмета за 200-бальною шкалою.

Тестовий бал учасника ЗНО

Складаючи тести з різних предметів учасник ЗНО може набрати певну кількість балів за правильні відповіді на завдання та отримати так званий тестовий бал.

Тестовий бал учасника ЗНО обчислюється як арифметична сума усіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту з окремого предмета.

У 2012 році максимально можливий тестовий бал з окремих предметів складає:

  • англійська, німецька, іспанська, французька - 62;
  • біологія – 86;
  • Всесвітня історія – 89;
  • географія – 86;
  • історія України – 89;
  • математика – 52;
  • російська мова – 89;
  • українська мова і література – 111 балів;
  • фізика – 54;
  • хімія - 94.

Рейтинговий бал учасника ЗНО

Після визначення тестового бала визначається оцінка учасника ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів – рейтинговий бал. Цей бал використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Рейтинговий бал учасника ЗНО визначається за 100-бальною шкалою, а числа інтервалу складають від 100 до 200 балів з кроком у 0,5 балів. Тобто, мінімальний рейтинговий бал учасника ЗНО становить 100, а максимальний 200 (тому цю шкалу часто називають 200-бальною). Цей рейтинговий бал визначається на основі кількості тестових балів, що набрав учасник ЗНО за виконання завдань тесту з кожного предмета.

Рейтинговий бал учасника ЗНО за шкалою 100–200 балів визначається окремо з кожного предмета зовнішнього незалежного оцінювання, а також окремо для кожної сесії тестування (у 2012 році у дві сесії проходитиме тестування з української мови та літератури, математики та історії України).

При цьому визначення рейтингового балу кожного учасника відбувається на підставі спеціальної таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу (від 100 до 200 балів). Ця таблиця також складається на підставі отриманих результатів кожного учасника тесту ЗНО з кожного окремого предмета та кожної сесії тестування.

Тобто, наприклад, ця таблиця буде різною для учасників ЗНО з української мови та літератури, які будуть складати цей тест у першу сесію - 28 травня та другу сесію - 29 травня.

Приміром, у 2011 році ЗНО з української мови та літератури також відбувалось у дві сесії і учасник, який у першу сесію набрав, наприклад, 84 тестових бала отримав 183 рейтингові бали, а учасник другої сесії ЗНО з української мови та літератури, який також набрав 84 тестових бала отримав 178 рейтингових балів.

Також, таблиці переведення тестових балів у рейтингові бали з усіх предметів, будуть відрізнятись від аналогічних таблиць минулого року.

Це відбувається тому, що рейтингова оцінка кожного учасника зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів визначається в залежності від місця його результату (його власного рейтингу) серед результатів інших учасників, які складали той самий тест (Додатково див. порядок розрахунку рейтингової таблиці).

Відтак, таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів, кожного року оприлюднюються Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з кожного окремого предмета та кожної окремої сесії.

Зазвичай таблиці оприлюднюються протягом 10 – 20 днів після завершення тестування з кожного окремого предмета. Триваліше за всі інші тести перевіряються тести з української мови та літератури, оскільки вини мають завдання з розгорнутою відповіддю, що потребує більше часу для перевірки. Отже, якщо тестування з української мови та літератури цього року відбувається 28 та 29 травня, то публікації рейтингових таблиць слід очікувати після 15-го червня.

Розрахунки балів з окремих предметів дивіться у розділі "Розрахунок бала ЗНО".

Освіта.ua
01.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Пробне ЗНО-2018. Усі тести онлайн на Освіта.ua ЗНО онлайн презентує всі тести пробного ЗНО, що були запропоновані учасникам тестування
Завдання і відповіді пробного ЗНО 2018 року Майбутні абітурієнти, які не брали участь у пробному тестуванні з певних предметів, можуть ознайомитись із тестовими завданнями
Визначено результати другої сесії пробного ЗНО В особистих кабінетах учасників пробного тестування розміщені результати пробного ЗНО
Підготовка до тестування: тести ЗНО онлайн від Освіта.ua На платформі розміщені всі варіанти завдань основних та додаткових сесій 2009-2017 років
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!