Популярні новини
Якими будуть тести НМТ у 2023 році Вступна кампанія буде проведена за результатами національного мультитесту
До яких іспитів готуватися вступникам 2023 року Перелік предметів зовнішнього оцінювання буде визначено в Порядку прийому до закладів вищої освіти
В УЦОЯО пропонують розширити НМТ Вступні комп’ютерні тести мають бути поширені на всі традиційні тести ЗНО
МОН готується до вступної кампанії за результатами НМТ МОН готує два варіанти проведення вступної кампанії та конкурсного відбору вступників
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Просто наведу ще один доказ некомпетентності наших укладачів тестів, які не зрозуміло для чого переписують підручники . Підручник Гісем та Мартинюк (2008р) Ст.184. У 1699 р. Річ Посполита й Османська імперія підписали Карловицьке перемир’я . Цього ж року Сейм ухвалив рішення про ліквідацію козацького війська на Правобережжі. Гетьману Самусю та полковникам наказали розпустити полки.... Ст187 там же. У1712р польський Сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі... Шановні поясніть мені як мають зрозуміти учні ці твердження історика..
Galyna
Я переглянула пропоновану програму 2020 року, затверджену МОН. В темі 10 "Українські землі наприкінці 18 - в першій половині 19 ст.подається тільки основна дата 1713 - ліквідація козацтва на територїї Прравобережної України. Тобто, діти знову будуть орієнтуватися тільки так, як вимагає програма. Питання № 58, некоректне! Діти пишіть на сайти регіональні, на український сайт якості освіти свої вимоги. Цього року, як ніколи, тест з історії України викликав велике обурення в мене, як у учителя. Не мовчіть!!!!
Maria17
Для Galyna: куди писати ці вимоги? Невже потрібно буде чекати оприлюднення офіційних результатів щоб подати апеляцію
Випускник 2019
Шановні випускники та їх батьки! Питання 58 дійсно некоректне, підтвердження цьому - і програма ЗНО з історії України (стор.9 - дата 1713 р. - ліквідація козацтва на Правобережній Україні), і підручник "Історія України 8 клас" (2008), автори Гісем та Мартинюк, стор.187 " У 1712 році польський Сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі". Пропоную об’єднати зусилля і писати до УЦОЯО, а також підтримати петицію https://petition.president.gov.ua/petition/60248
Коментувати
Віталій
УЦОЯО просто зобов’язаний зарахувати усім 58 завдання. Загляньте в історичні джерела. Козацькі полки були ліквідовані польським сеймом саме 1713 року!
Віка
А як вам карта, де потрібно визначити територію автономії? Так, видно, що частина заходу не входить у склад, та це видно, коли ти вже вдома роздивляєшся уважно зошит. А на ЗНО, коли хвилюється і бачиш карту України, читаєш українська СРР, кидаються в очі заштриховані частини, і немає дати, що це раніше 1954 року, ти просто не можеш відповісти не Крим, трясця вашій матері. А якщо ще й трохи недобачаєш, тоді й погоді
Галина
У підручнику, автори Гісем О. В., Мартинюк О. О., на сторінці176 вказано, що у1699 рРіч Посполита й Османська імперія підписали Карловицьке перемир’я і цього ж року Сейм ухвалив рішення про ліквідацію козацького війська на Правобережжі. Скажіть, де твердження про скасування козацьких полків (адміністративних чи козацьких?). А дата ,1713р. ,взагалі відсутня У мене великий сумнів, що укладачі тестів взагалі працювали в школі і викладали історію за програмою МОН ( жодноі години на закріплення чи повторення )
Анна
Нет. Правильно 1669 год. Почитайте внимательно учебник. Там пишут ПОЛКИ !!! а не КОЗАЦТВО В 1713 году
Юрій
Для Анна: це зрозуміло.Не зрозуміло інше-1713 рік за програмою-а інформації НУЛЬ
Igor
В книге Власенка есть
Коментувати
Катя
В книгах по підготовці до ЗНО з історії України є тільки дата 1713 рік. Я щойно переглянула і в жодній з книжок, рекомендованих до підготовки, не знайшла 1699 рік. Як можна так складати ЗНО?
Олег Гаврюшин
Оце ж і є головна болячка ЗНО - пани професори, які складають питання, зовсім не знають змісту і текстів звичайних підручників, за якими вчаться діти України.
Олег
Офигеть. объясняю на простом примере.ты сидишь на зно, видишь это задание, ты знаешь и дату 1699, и дату 1713, ведь учил на протяжении года углубленно историю, ты думаешь, какую же дату из них выбрать? Вспоминаешь, что среди обязательных в программе есть только 1713, 1699 нету, вывод, выбираешь ту, которая есть в программе.логика?
Maria17
Для Олег: так все и лохонулись
Катерина
Міркувала точно так само, бо знала дві дати... Але втратила три бала, як виявилося
Коментувати
Maria17
УЦОЯО повинен переглянути 58 завдання і зарахувати як правильну відповідь 1713 рік ліквідацію козацьких полків, тому , що у програмі ЗНО відсутня дата 1699. І це зовсім не наші проблеми, що хтось некоректно формулював ці запитання. Чому учні повинні страждати? Програма ЗНО сторінка 9- докази
Олег Гаврюшин
Подивимось питання 28. там, де плакат "Донбас за самостійну Україну". І на другому плані плакат "КПУ, СПУ - ворогів терміналу - до криміналу" Це який рік, яка подія? Як визначити взагалі, що то за термінал? КПУ заборонена 30.09.1991. СПУ зареєстрована 29.11.1991. КПУ відновлена у 1993 р. Значить, це дата після 1993 р., коли СПУ та КПУ можуть існувати разом. Але у 1993 році Україна і самостійна, і незалежна! Нвіщо так заплутувати учнів?
Олег Гаврюшин
Шановні! Питання 58 - схоже питання було в 2017 році, і там також правильною відповіддю визнали 1699, хоча у ПРОГРАМІ ЗНО наисано 1713. В жодному підручнику, які рекомендовані МОН, і за якими вчаться учні 8-х класів, нема дати 1713. Є дата 1699. Дивіться підручники Швидько, Власова та інші. Я дивився ще "Ілюстровану історію" М. Грушевського, кілька посібників для ЗНО, навіть "Историю УССР" в 10 томах - тільки 1699. Потрібно подавати апеляцію. Що переплутали церкви в питанні 42, то це таке... Хоча, фактично, там нема правильно відповіді!! Знову пишемо апеляцію. У пробному ЗНО ж обізвали Успенську церкву Київської лаври Богородичною... А що, ні в кого завдання 28 не викликало запитань?
Maria17
Для Олег Гаврюшин: В ЗНО 2017 вопрос звучал так: Повстання під проводом С. Палія (1702-1704 рр.) спричинено: А. руйнуванням російськими військами Чортомлицької Січі. Б. поразками Московського царства на початку Північної війни. В. ліквідацією польським сеймом козацького устрою на Правобережній Україні. Г. переходом гетьмана І. Мазепи та запорожців на бік шведського короля. Вопрос где ты увидел 1699год, если даже в вопросе фигурируют даты 1702-1701года???
Олеся
1699р.Карловацьке перемир’я між Польщею та Османською імперією, польський сейм вирішує скасувати полковий устрій на Правобережжі,бо нема потреби у полках через мир з турками. Це рішення сейму викликало повстання під проводом С.Палія 1702-1704 рр. Що не так? А от остаточно ліквідовано козацький устрій на Правобережжі у 1713 році.
Коментувати
Саша
в принципе тест вообще не проверяет знаний по истории, где вопросы по второй мировой, по голодомору? зачем людям знать последовательность фактов жизни Шептицкого, когда они не знают основ?
Алина
58 задание составлено некорректно, это факт. В программе ЗНО 1699 года даже не было, у меня из за этого это задание полностью неверное, а если это 1713, было бы всё правильно. Как подать аппеляцию?
Людмила
58 задание составлено так, чтобы ученики специально потеряли на нем 3 бала.
Коментувати
Світлана
У 1246 р. Данило Галицький заснував Галицьку митрополію, яка, на думку князя, повинна була перебрати на себе функції загальноруської. Юрій І Львович заснував в 1303 році Галицьку митрополію. Запитання 35.
Таня
58 запитання не коректне. У довідниках, рекомендованих для підготовки до ЗНО, у шкільних підручниках, за якими готується більшість, сказано ,що ліквідація козацьких полків була 1713. До того ж, у програмі ЗНО ця дата вказана як обов’язкова. Багато учнів втратили 3 бали через це спірне питання. 3 бали можуть вплинути на майбутнє життя тисячі абітурієнтів. Церква в 47 питанні дійсно подібна на Георгіївську церкву Видубицького монастиря, але це ж не вона.
Анна
У книжці з підготовки до ЗНО з історії видавництва "Літера ЛТД", автори Кульчицький та Власов, у темі 10 написано: "У 1699 р. Польща уклала мирну угоду з Османською імперією. Турецька загроза ослабла, тож відпала й потреба в козацтві. Сейм ухвалив ліквідувати правобережне козацтво, а відтак коронний гетьман наказав полковникам РОЗПУСТИТИ ЇХНІ ПОЛКИ." Знати дати, які написані в програмі ЗНО на сайті УЦОЯО, недостатньо. Проте я згодна, що не кожен може запам’ятати все. На початку програми написано, що це МІНІМУМ, з якого потрібно мати певні знання та уявлення. Тому не достатьно однієї лише інформації з програми. Не справедливо, але факт.
Олег Гаврюшин
Для Анна: Шановна Ганнj! Посібник для підготовки до ЗНО рекомендован Міністерством освіти? НІ! А підручник для 8-го класу - так! То що для учня є істиною в останній інстанції?
Коментувати
Ірина
Навмисне відкрила Наказ МОН від 03.02.16.№ 77, який приводиться як чинна програма ЗНО з Історії України, у ньому відсутня дата 1699 рік ( http://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2017/01/history_Ukraine2017.pdf) Отже вона не повинна бути в тестах. Який механізм подачі апеляційної скарги?
Максим
Для Ірина: пізно треба було подавати апеляцію в пункті тестування такі в нас тупі правила
Коментувати
Катя
Що робити з 58 завданням? Воно не коректне, адже у програмі ЗНО з історії є обов’язкова дата для вивчення 1713 рік. Велика кількість учнів, які побачили це запитання, одразу написали 1713 рік, навіть не роздумуючи про 1699 рік, адже вивчення першого вимагається на ЗНО на обов’язковому рівні. Виникає питання: для чого робити такі спірні запитання, у яких можлива двояка відповідь, а також для чого програма ЗНО, якщо при оцінюванні цього завдання вона не береться до уваги. Для чого дітям, які старанно вчили історію протягом багатьох років, втрачати 3 бали, які можуть зіграти велику роль при вступі до ВНЗ на бюджетну форму навчання?
Юрій
Ваш текст...Дякую УЦОЯО за аргументовану "не" відповідь з приводу 1713 року. Буде апеляційна скарга.
Ірина
Для Юрій: Пане Юрію, навмисне відкрила Наказ МОН від 03.02.16.№ 77, який приводиться як чинна програма ЗНО з Історії України, у ньому відсутня дата 1699 рік. Отже вона не повинна бути в тестах. Який механізм подачі апеляційної скарги?
Юрій
Ваш текст...з моменту оголошення результатів в 5-денний термін.Детальна інформація на офіц.сайті УЦОЯО
Коментувати