Популярні новини
Якими будуть тести НМТ у 2023 році Вступна кампанія буде проведена за результатами національного мультитесту
До яких іспитів готуватися вступникам 2023 року Перелік предметів зовнішнього оцінювання буде визначено в Порядку прийому до закладів вищої освіти
В УЦОЯО пропонують розширити НМТ Вступні комп’ютерні тести мають бути поширені на всі традиційні тести ЗНО
МОН готується до вступної кампанії за результатами НМТ МОН готує два варіанти проведення вступної кампанії та конкурсного відбору вступників
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Земерова
Цитую підручник Гісема і Мартинюка, 2016 р.: "Ще в 1712 р. польський сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі", с. 204. Це суперечить офіційній позиції УЦОЯО.
Світлана
Для Тетяна Земерова: мене цікавить Ваша думка з приводу запитання 35. Ми маємо 1303 р. - Юрій 1 утворив Галицьку митрополію. Але в 1246 р. Данило Галицький утворив Галицьку митрополію. В таблицях вказані ці події. Окреслюючи діяльність Данила ми вказуємо на вище названу подію. Наскільки коректно складення запитання?
Олег Гаврюшин
В якому науковому творі є подія 1713 - скасування козацького устрою на Правобережжі? Крім підручника Гісема і Мартинюка? Підручники Власова та Швидько дають дату 1699 р. Нема такої події взагалі у 1713 році!
Олег Гаврюшин
Для Тетяна Земерова: А чи в усіх школах України вчаться на підручниках Гісема?? Є ж ще підручники Власова, Швидько, Смолія, Сергієнка, Струкова, Турченка...
Коментувати
Випускник 2019
На сторінці УЦОЯО у Facebook уже виклали коментар до 58 завдання. Звичайно, некоректність завдання та неоднозначність відповіді не визнали. А діти втратили 3 бали через некоректне питання та невідповідність висвітлення матеріалу в різних джерелах та програмі ЗНО. Дуже прикро! Багато учнів втратили заслужені бали. Це на совісті укладачів тестів
Павло Стоцький
Скажіть будь ласка, яку відповідь повинні вибрати учні, які знають, що польський сейм приймав рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні в 1699 р. та 1713 р. (адже ліквідацію козацтва на Правобережній Україні ми сприймаємо як ліквідацію козацьких полків)? Відповідь, як на мене, однозначна – та, що зазначена в програмі ЗНО як обов’язкова. Або питання потрібно було сформулювати наступним чином: ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні, що спричинило повстання С. Палія. Тоді не було б подвійного трактування.
Павло Стоцький
ЗНО 2019 р. - 2019 недоречностей!!! 5. Питання 58. Програма ЗНО 2017 рр., затверджена наказом МОН № 77 від 03.02. 2016 р., та програма ЗНО 2020 р., затверджена наказом МОН № 696 від 26.06. 2018 р. чітко вказує що учень/учениця знає дату: 1713 р. – ліквідація козацтва на Правобережній Україні. Звісно, що учні згідно до програми ЗНО серед основних вмінь та навичок повинні характеризувати зміст політичних угод того часу, що стосувалися українських земель. Серед таких угод є Карловицьке перемир’я 1699 р., внаслідок якого польський сейм прийняв рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні.
Павло Стоцький
ЗНО 2019 р. - 2019 недоречностей!!! 3. Питання 24. Перша партія Наддніпрянщини, для якої М. Міхновський написав програму "Самостійна Україна", мала назву РУП - Революційна українська партія, а не УРП - Українська революційна партія. 4. Питання 42. Взагалі без коментарів.
Павло Стоцький
ЗНО 2019 р. - 2019 недоречностей!!! 2. Питання 9. Триптих Ф. Кричевського. Цікаво, який трагізм подій авторам бачиться в першому ("Любов"), та другому (Сім’я") зображеннях. Далі. Програма ЗНО не передбачає запам’ятовування дат створення історико-культурних пам’яток. Чому тоді людина, яка здає ЗНО, та не повинна знати, що триптих написано 1927 р., не може вибрати відповідь - "акція пацифікації" (1930 р.)? Адже тоді були побиття, вбивства, згвалтування. З таким успіхом можна було б запитати, хто позував Рєпіну для картини "Запорожці пишуть листа турецькому султанові" за отамана Сірка.
Павло Стоцький
ЗНО 2019 р. - 2019 недоречностей!!! 1. Питання 1. Дійсно, ми знаємо один із наслідків економічної кризи 1900-1903 рр. Схема проста: економічна криза - концентрація виробництва - посилення монополізації у вигляді синдикатів. Тому правильна відповідь - концентрація виробництва. Але! Криза найбільше вдарила по важкій промисловості, зокрема в залізорудній і металургійній. У Криворіжжі в 1902 р. з 79 рудень діяла лише 41. У 1903 р. на півдні Наддніпрянщини із 56 доменних печей працювало лише 23. Це випадково не занепад добувної та металургійної галузей, нехай навіть на відносно короткий час?
Олег Гаврюшин
Для Павло Стоцький: Абсолютно згоден. Питання та відповіді мють бути однозначними! Приберіть з відповідей або концентрацію, а бо занепад, і воно стане однозначним, і на нього можна правильно відповісти.
Коментувати
Ельвіра
Допоможіть знайти у шкільних підручниках цитату з тесту про А. Шептицького: "виступив з рішучим протестом проти антицерковноі політики радянської влади на Західній Україні ." (Автор, рік видання, сторінка). Вважаю ,що основним джерелом підготовки до дпа та зно є підручник!!! (Посібники- це заробляння грошей).
Witalina
Для Ельвіра: Посібники,це дійсно, заробляння грошей! І підручники часто теж!
Ельвіра
При складанні завдань зно основою має бути програма зно та шкільний підручник. Це має бути законом. (Перегляньте завдання зно 2010-2015рр. ) Не усі діти здають зно з історії, частина - дпа! Чому учнів ставлять у нерівне становище, адже усі знають скільки годин на тиждень у гімназіях чи спецшколах. А що робити учням звичайних шкіл, де історія України лише 1-1,5 год на тиждень, та не найкращі підручники (Мисан 10 і Струкевич 11)? Очевидно - купляти сумнівні посібники, які не можуть дати повної інформації для здачі зно на 190 і вище. Сьогодні лише такий бал дає можливість вступити до вузу на бюджет.
Олег Гаврюшин
В цьому питанні можна відповідати і зовсім без прізвище Шептицький. ЗУНР - 1918 рр, пацифікація - 1930, радянська влада переслідує церков - 1939-40, холокоост - 1941-1944.
Коментувати
Василь
Шановні учасники зно, батьки, упорядники. Ситуація щодо 58 питання вимагає негайного врегулювання з боку голови УЦОЯО та відповідних виконавчих органів влади через некоректність формулювання та двозначність сприйняття школярами вміщеної інформації. Програма зно 2019 та чинні, затверджені МОН підручники та посібники з історії України не можуть суперечити один одному, оскільки це було б порушенням принципів освіти щодо цілісності та наступності системи освіти; забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності, людиноцентризму, тощо. Виникає необхідність в більш детальному розгляді та розв’язанні проблеми щодо недопущення порушення законних прав учасників навчального процесу, зокрема, уасників зно. Актуальними та законними залишаються письмові звернення громадян, петиції, АПЕЛЯЦІЇ щодо результатів зно та інші законні засоби захисту прав людини. Додаток: 1. Підручник "Історія України" 8 клас, автори О.В.Гісем, О.О.Мартинюк, 2016 р. видання, сторінка 204 " У 1712 році польський сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі" 2. Посібник "Історія України. Повний курс у 49 таблицях". Автор Н.С. Харькова, сторінка 18 "1713 р. - ліквідація козацтва у Правобережній Україні"
Павло Стоцький
Також прошу підтримати петицію https://petition.president.gov.ua/petition/60248 Питання 58 - єдине, на яке я дав неправильну відповідь. Логіка міркування була така: 1. Польський сейм прийняв рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні 1699 р. як наслідок підписання Карловацького перемир’я, що спричинило повстання С. Палія ("паліївщину") 1702-1704 рр. (дати в програмі ЗНО немає). 2. 1712 р. польський сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі (програма ЗНО 2017-2019 рр., затверджена наказом МОН №77 від 03.02. 2016 р., та програма ЗНО 2020 р., затверджена наказом МОН №696 від 26.06. 2018 р. вказують дату 1713 р.). Звісно, що серед двох відповідей вибираємо ту, що вказана в програмі ЗНО. Або питання потрібно було сформулювати наступним чином: ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні, що спричинило повстання С. Палія. Тоді не було б подвійного трактування.
Олег Гаврюшин
Для Павло Стоцький: Шановний Павле!! А взагалі, крім підручника Гісема, у якому джерелі можна найти факт скасування козацтва на Правобережжі у 1712 чи 1713 році?І чим скасування козацтва 1699 року відрізняється від скасування козацтва у 1713 році?
Коментувати
Юрій
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2715531-zno-z-istorii-abiturientam-zarahuut-po-1-balu-za-pomilkove-zavdanna.html
Тетяна Земерова
Шановний УЦОЯО! І знову про питання 58. Карловацької угоди 1699 р. немає в програмі ЗНО, натомість є дата 1713 р. Якби всі події в запитанні слід було розташовувати винятково за логікою, можливо, випускники мали б кращі шанси зорієнтуватися. Але вони були прив"язані до програмних дат. ЗНО - не олімпіада, діти не можуть обгрунтувати свій вибір у тестовому варіанті, хоча значна частина з них, я певна, довго коливалися, про яку саме ліквідацію йдеться. Справедливим буде рішення дати бали для обох варіантів, а в подальшому уникати подібних ситуацій.
Випускник 2019
Для Тетяна Земерова: Підтримую! Але як зробити, щоб УЦОЯО нас почуло? На електронну адресу, вказану в контактах на сайті УЦОЯО лист не відправляється, можливо спробую завтра. Давайте об’єднувати зусилля, писати треба обов’язково, чекаємо роз’яснення від УЦОЯО. Сайт Освіта.ua, допоможіть, будь-ласка, інформаційним зверненням до УЦОЯО від імені тисяч учнів, які добросовісно готувалися за програмою ЗНО та багатьма джерелами, де вказана дата 1713 рік. Справедливо зарахувати бали для обох варіантів відповідей, адже однозначності немає і це очевидно. Освіта.ua, надайте інформаційну підтримку вирішенню цього наболілого 58 питання!
Коментувати
Випускник 2019
Шановний УЦОЯО! Питання 58 ЗНО з історії України є некоректним. Підтвердження : 1. Програма ЗНО з історії України , сторінка 9: "1713 р. - ліквідація козацтва на Правобережній Україні" 2. Підручник "Історія України" 8 клас, автори О.В.Гісем, О.О.Мартинюк, сторінка 187 " У 1712 році польський сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі" 3. Посібник "Історія України. Повний курс у 49 таблицях". Автор Н.С. Харькова, сторінка 18 "1713 р. - ліквідація козацтва у Правобережній Україні" Вважаємо, що питання 58 повинно бути зараховане також і учням, які надали відповідь, керуючись приведеними джерелами, а найголовніше - програмою ЗНО, де чітко вказана дата 1713 рік. Просимо врахувати, що тисячі учнів готувалися за вказаними джерелами, отже, 3 бали за це питання вони заслужили! Надайте роз’яснення, прийміть рішення про зарахування 3 балів за некоректно сформульоване питання, адже постраждали дійсно підготовлені учні, які працювали з вказаними джерелами.
Випускник 2019
Шановні випускники та батьки! Ще одне підтвердження НЕКОРЕКТНОСТІ 58 ПИТАННЯ: Посібник "Історія України. Підготовка до ЗНО.", Схвалений МОН України, Автор Н.С.Харькова. стор.18 "1713 р. - ліквідація козацтва у Правобережній Україні. Підписуйте петицію https://petition.president.gov.ua/petition/60248, повідомляйте у соцмережах, все-таки 3 бали за 58 завдання учні , що опрацьовували матеріал ЗА ПРОГРАМОЮ ЗНО та за підручниками та посібниками, заслужили! Хто ще підкаже - як написати звернення до УЦОЯО, щоб питання було розглянуте - на електронну пошту? Чи розглядатимуть? Які є варіанти ?
Максим
Щороку на одні й ті ж граблі, як завжди є некоректні питання. Ну можна вже за стільки років навчитись нормально скласти ЗНО з історії ?
Выпускник
Учебник 8 класс. Авторы Мартынов и Гисем, рекомендованный МОН, 2016 г. 1712 - ликвидация польским сеймом козацком полового устроя. Нужно бороться.
Ірина
На разі на сайті Президента створено петицію. https://petition.president.gov.ua/petition/60248
Валерія
Уцояо, вибачте, звичайно, але невже до підготовки до Зно я повинна скупити увесь книжний магазин? В мене є 4 підручники по теорії з історії України, включаючи популярну жовто-блакитну книжечку. І в жодному з них немає дати 1699 рік. Можливо, в деяких поглиблених виданнях вона і є, але чому немає ніякої інформації у програмі і в книжках, які складаються за нею? Ви можете якось нормально узгоджувати програму для Зно?
Мирослава
Для Валерія: Див.пдручник В.Власов Історія України 8 кл. (с.182)
Валерія
Я купляла підручники спеціально для підготовки до зно, а не шкільні підручники за кожен клас.
Коментувати
Випускник 2019
Шановні випускники та їх батьки! Питання 58 дійсно некоректне, підтвердження цьому - і програма ЗНО з історії України (стор.9 - дата 1713 р. - ліквідація козацтва на Правобережній Україні), і підручник "Історія України 8 клас" (2008), автори Гісем та Мартинюк, стор.187 " У 1712 році польський Сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі". Пропоную об’єднати зусилля і писати до УЦОЯО, а також підтримати петицію https://petition.president.gov.ua/petition/60248
Галина
Для Випускник 2019: Не тільки петицію, а лист-звернення з вимогою дати письмове пояснення до кожного тесту зно у якому конкретно вказати автора підручника, тему, сторінку де є відповідь на завдання(так було зроблено у 2011 чи2010н.р). Учень сільської школи не зобов’язаний купляти 20 підручників з курсу історії .Він користується шкільним підручником затвердженим МОНУ. ЦЕ ГРУБЕ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ДИТИНИ!
Мирослава
Для Випускник 2019: Моя особиста думка - підручники Гісем,Мартинюк -повне фуфло.
Випускник 2019
Але ці підручники схвалені МОН України! А програма ЗНО містить дату 1713 рік.
Коментувати
Юрій
Ваш текст...міркування. 1699 хотіли поляки розпустить полки-болтік від козацьких полковників 1713 таки розпустили.
Галина
Для Юрій: це не міркування- це підручник відомого автора!!!
Коментувати