Популярні новини
Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест Інформаційні матеріали для підготовки до національного мультипредметного тесту
Учасники ЗНО отримали дані для входу до е-кабінетів Учасники ЗНО отримали SMS з даними для входу на свою Інформаційну сторінку
Тривалість мультитесту ЗНО буде продовжена до 120 хвилин На вимогу освітян і батьків випускників тривалість мультимедійного тесту продовжена до 120 хвилин
Оприлюднено демонстраційний мультитест ЗНО Демонстраційний варіант містить завдання з української мови, математики та історії України
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена Кожедуб
Звісно ж щодо прослуховування через мобільний телефон або апаратуру доброї якості може здатися, що все зрозуміло .Але зверніть увагу на несправність старого обладнання, що гарантувало лише ехо та нерозбір у вимові. Наполягаю на перегляді й вирішуванф даної ситуації, якщо не прагнете різке зменшення кількості абітурієнтів у вищих навчальних закладах.
v-novosad
Аудіювання було жахливим.У другій частині нічого не можна було розібрати. Є сумніви до запитання № 24. Як і коли подавати апеляцію? Скільки можна проводити експерименти на дітях? Люди не мовчіть!
Lera
Хочу подякувати організатора ЗНО за "якісне обладнання" , завдяки якому більшість абітурієнтів отримають на багато нижчий бал. Я сиділа на 15 місті й абсолютно нічого не розібрала з промови диктора , інструктор зробила гучніше , але стало ще гірше :звук почав розсіюватися.
Mary
Для Lera: Ідентична ситуація.
Коментувати
Дар'я
Дніпро. Аудіювання жахливе, не чутно було половини слів, як наслідок, купа помилок, інструктор сиділа і просто кривилась від того, на скільки жажливим був звук. При цьому диск відтворювався на комп’ютері і з колонками. Такі завдання називаються просто "вгадай, якщо зможеш".
Анастасія
Цього року я сказала ЗНО з англійської мови, жахливішої вимови я не чула таке враження ,що це все зроблено навмисне,адже на пробному ЗНО все було добре,вимова дикторів,акцент.На основній сесії був American English,а в школі ми всі вивчаємо English English, у мене звичайна школа , де англійська 3 рази на неділю,не ліцей з поглибленим англійським де кожного дня викладають мову , чому я маю страждати із-за халатності інших . Половина слів, та речень були проковтнуті, просто жах !
Павел
Ужасное аудирование,как будто бы на телефон записывали некоторые задания,да и в общем есть очень спорные "правильные" ответы
Оксана
Всім доброго дня. Вчора написала ЗНО з англійської мови, а сили, щоб поговорити про нього знайшлися тільки сьогодні. Аудіювання було жаливої якості, моєму розпачу немає меж... Не можу сказати, що я англійську знаю ідеально, але під час підготовки до екзамену в аудіюваннях майже не робила помилок, а тут бац - і завалила повністю. Це теж про щось таки говорить. Не буду повторюватися про те, наскільки було погано чути, але це найгірше аудіювання, яке я хоч колись писала. Звук нечіткий, чути дуже глухо, а вгадати мені не вдалося. Я вважаю, що ЗНО з англійської мови - це не місце для експериментів над дітьми і перевірки їх вдачі. Яким чином зараз можна домогтися справедливості та щось змінити в даній ситуації?
Lukomskaja
Дуже погане було аудіювання, багато дітей, судячи з коментарів, будуть подавати апеляцію, тому що саме на цьому завданні багато хто розгубився. Аудіювання не було проведено належним чином і не створено нормальних умов для прослухування. Жах! І позор Міністерству Освіти!!!
Лариса Супронович
Це просто знущання з дітей,таке відчуття що вища освіта нашим дітям не світить,іхні навчаються за кордоном і зно не здають
Ірина
Одеса. Спочатку все було гаразд, нам дали прослухати частину українською, щоб ми змогли оцінити якість звуку, а коли почався запис англійською, то все пішло шкереберть. По-перше в одній частині запису був відсутній звук, після чого одні слова повторювалися по декілька разів. По-друге в деяких частинах звук був як з труби. Англійську на слух я сприймаю добре, але те, що я почула вчора, було просто жахливим. Дуже прикро, що через помилки міністерства освіти мають страждати всі інші.
Инна Овелян
Я учитель англійської із стажем роботи більше 20 років. Повністю підтримую і згодна з коментарем колеги. Єлагіної Тетяни. Більш того, перш ніж ввести аудіювання в ЗНО, потрібно було на 100% забезпечити навчальні заклади, де здавалися тести, однаково якісною апаратурою, щоб всі діти України були в аболютно однакових умовах, бо це теж є однією із складових інклюзивного навчання. Не знаю, як в Київі, але на місцях вчителі приносили свої ноутбуки та колонки. Коли вже ми розпрощаємоя із кустарщиною. Гадаю, хтось захоче заперечити і скаже, що були віділени кошти. Може так воно й було, тільки потрібно було строго проконтролювати, куди ці кошти пішли. Давно пора зробити, щоб лозунг "Діти - наше майбутне" перестав бути гучною профанацією.
Анонім
Хто вже написав скаргу до Лілії Гриневич?
Igor Karpiuk
Миколаїв. Так, майбутні 11 класники, на ЗНО з англійської в наступному році приходити зі своїми навушниками! А якщо немає навушників, то просто, поки є час до еказамену понаписуйте скарг шоб аж ліньки читать було і всі про listening test! Бажаю удачі, бо тільки з нею можна було вгадати щось в аудіюванні.
Виктория
Для Igor Karpiuk: За наушники выгоняют с ЗНО вообще и аннулируют работы. По крайней мере так на математике было. Так что да, только везение у удача помогут написать Аудирование.
Влад
Что я Вам скажу. Качество не просто плохое, а нереальная хрень, но тем не менее у меня только 1 ошибка на все 16 вопросов, при чем без угадывания.
Вова
Можна написати добре і без вгадування,якщо знаєш.А поганому танцюристу,як відомо ...))
Коментувати
Тетяна Єлагіна
Здравствуйте!Я учитель английского языка с 21-летним стажем.Худшего аудирования в своей жизни я не слышала, а прослушено уже много аутентичного материала. После native speakers эту профанацию слушать невозможно. Поздравляю Центр оценивания качества образования с провалом и непрофессионализмом!Теперь в деталях:1. В школах Украины мы изучаем English English, а не American English (это для тех, кто "знает Программу"). 2. Голос инструктора слышно хорошо, а голоса дикторов звучат словно из-под воды. Складывается впечатление, что запись была сделана на телефоне, а не на качественном оборудовании. 3. Студенты, начитывающие тексты, не имеют ни малейшего представления о фонетике английского языка. Очень обидно - в Украине есть профессиональные преподаватели-фонетисты, которые могли бы прочесть эти тексты адекватно. 4. В Task 4 голос не говорит, а шипит. Также в №4 много свиста и шипения. Ключевые, значимые слова часто проглатываются. Вывод: люди, составившие задания сделали всё, чтобы английский язык сделать непопулярным предметом. Это я уже не говорю об "attraction".А как насчет Subjective Infinitive Constructions - эти конструкции практически не встречаются в аутентичных учебниках. Тест считаю невалидным, цель теста - завалить детей, а не проверить знания.
Инна Овелян
Для Тетяна Єлагіна: Дякую, колего!
Коментувати
Виктория
Люди, никто из Вас не написал свое впечатление о ЗНО, на фб Миистра образования, а значит, это все пустая говорня. Я тут случайный прохожий, но как всегда в нашей стране, возмущаемся в тряпочку и ничего не делаем
Виктория
Для Виктория: Вообще-то там нельзя написать ничего, пока не будешь в друзьях у Гриневич. Даже подписка не помогает. Я пробовала. Так что не надо тут умничать. Ей кто-то эту ссылку дал, кто может оставлять комментарии. Надеюсь, она все-таки прочитает.
Инна Овелян
Я написала Ю. Гриневич в Messenger через Facebook, хоча і не "в друзях" із нею
Виктория
Я прекрасно отправила на фб без подписок и "друзей".
Коментувати
Уляна
Луцьк. Аудіювання справді жахливе. Сиділа на першій парті, найближче до колонок, але не спиймала голос взагалі! Диктор ніби жував вату і проковтував слова, не вимовляв їх до кінця! Це взагалі нормально? Ті хто складали ЗНО ніби навмисно хотіли, щоб всі завалили саме аудіювання. Також була допущена помилка в слові attraction, не могли перевірити перед тим як затверджувати завдання, невже це так важко? Розчарувалася в нашій системі ЗНО!
Надія
Це просто знущання над дітьми !!! Яке бажання до навчання , після такого позорного ЗНО !!!! Розчарування , і сльози . Люди ви працюєте з ДІТЬМИ які не в перший клас йдуть , і не віршики розказують. ЖАХ
Нас таких багато
Усі небайдужі, ми маємо шанс щось змінити якщо будемо діяти спільними силами... Зрозуміло, що до понеділка новин ніяких не буде, адже тривають вихідні, та все одно треба об’єднатися і вирішити як саме будемо відстоювати справедливіть. я така ж випускниця, що прагне вступити на бюджет, а аудіювання може позбавити мене цього шансу. Я знаю, нас таких сотні, тож не мовчімо!!!! Хто "за" ставте плюс за коментар і пропонуйте шляхи вирішення нашої СПІЛЬНОЇ проблеми!!!
Евгения
В Запорожье качество звука было ужасное! Мало того, что на своём 15-м месте я еле-еле смогла разобрать хоть какие-то слова в воспроизведенных аудио, так ещё и инструкторы решили, что если они возле меня будут говорить ШЕПОТОМ, то мне это никак не помешает)
Виктория
Харьков. Ужасная дикция, шипение, неразборчивый набор звуков! Дети просто ставили наугад ответы. Кому-то повезло больше, кому-то меньше. Но наугад ставили все! Выпускники из лучших школ города, между прочим. Одна девочка из-за этого слетела с медали. Проплакала весь день. И это мы поднимаем так качество образования? Стыд и срам! Почему на пробном ЗНО таких проблем не было, а на самом ЗНО везде такая ужасная ситуация? Кто ответит за это? Надеюсь наш МО разберется с этим вопросом и даст ответ в ближайшее время.