Завдання та відповіді на тест ЗНО з історії України 2017 року

Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2017 року

Завдання та відповіді на тест ЗНО з історії України 2017 року

Освіта.ua
02.06.2017

Популярні новини
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів Виконання тестових завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023 Виконання таких тестів допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
До переліку НМТ мають включити 4 предмети До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір
Готуйтесь до ЗНО/НМТ 2024 року онлайн Користуйтесь ефективним онлайн-сервісом для комфортної підготовки до ЗНО/НМТ
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
Когда будут правильные ответы на зно з истории 2018года?Скажите пожалуйста, просто проверяю на других сайтах, очень много неправильно...
Настя
Концентрація промислового виробництва в металургійній, вугільній і залізорудній глазузях Наддніпрянської України на початку xx ст. сприяла
Віктор Черниш
комп’ютер недорахував 4 правильні відповіді і дитина втратила 11 балів. як діяти?
анна
Для Віктор Черниш: мені також недорахували 4 бали. В своєму бланку я впевнена, тому можливо подавайте апеляцію, на рахунок мене то я буду її подавати.
Коментувати
Незгодний
З дядічками і тьотічками з "міннедоосвіти" немає сенсу сперечатись і щось доводити) все одно зроблять з абітурієнтів ЛОХів, як це було з українською мовою та літературою та іншими предметами. Читав деякі статті з цього приводу, так вони так і кажуть, але дещо завуалованою відповіддю. Всім щасти при вступі і нехай ніяке міністерство не стане цьому заваді.
Flower777
Все зробили жахливі бали ЗНО з історії!!!діти усі розчаровані найважче ЗНО і найвищий бал
Ольга
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Direktoru_UCOYaO_Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti/?cvGOemb Я підтримую петицію з приводу проблемних завдань на ЗНО з історії України.
Олег Кацимон
Для Ольга: Уже поздно
Коментувати
Сергій
Ті тестові питання, які були в Історії України, показують що освіта в краіні в занепаді! Тому наша освіта і не визнається в високорозвинених країнах світу! Нажаль ніхто і нічого не робить в краіні для покращення ситуації з освітою!
абітур
Для Сергій: Шановний, у розвинених країнах світу меньш за все цікавлять Ваші знання з історії України.
Коментувати
Мати
Я хочу додати до дуже непереконливої відповіді ще 10 питання. Такі суперечні питання на ЗНО не повинні бути. Мовчання шановної комісії по історії жахає..."Правильні відповіді з коментарями" виявляються просто відповідями, яки і визивають суперечності. Повна зневага до дорослих дітей. І ми хочемо, щоб вони поважали оточуючих. Цогорічні ЗНО знову показали, що "компетентності, яких набули випускники" (цитата міністра МОН) нікого не цікавить. Все за старими шаблонами. Тільки ранійше було три "З"-зазубрив,здав,забув-, сьогодні їх вже чотири. Додалося "зненавидів". Спілкуюся з учнями, тому можу так казати. Знову тупе зазубрювання...Навіть питання з міркуваннями-як оте,10 з історії- передбачає дуже непереконливу "вірну" відповідь, яку історики відсилають до автора цитати, який саме так вважав. Тобто, випускник повинен знати всі цитати ще і з історії? Української літератури занадто мало? Ось таки сумні висновки.
Алёна
Для Мати: Я с Вами полностью согласна.Просто хочу сказать :к зубрежке добавляеться приобретение кучи доп.литературы,репетиторство,сокращение часов обязательных предметов ЗНО,а потом рулетка,борьба с каверзными вопросами и включении ЛОГИКИ для истории!!!!!
Коментувати
Наталия
Підтримую п.Ігора щодо підпису петиції з приводу 1 частини питань ЗНО з історії України. Шановні батьки, вчителі, випускники, всі зацікавлені! Підписуйте петицію! Сьогодні пошукала свої коментарі щодо ЗНО з історії України від 05.06.2017 - і не знайшла НІ ОДНОГО! Їх просто знищили. https://secure.avaaz.org/ru/petition/Direktoru_UCOYaO_Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti/?cvGOemb
Ігор
Шановні зацікавлені! Петицію створено, прохання підписуватися. Від швидкості та кількості залежить успіх справи, а відтак - доля наших дітей. https://secure.avaaz.org/ru/petition/Direktoru_UCOYaO_Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti/?cvGOemb
Ігор
Шановні історики, які грамотно прокоментували якість окремих питань ЗНО, велике прохання від усіх батьків, чиї діти пройшли таке важке випробування, зверніться до УЦОЯО з петицією про зарахування проблемних завдань як правильні. Якщо треба підписи чи ще щось - готові на все.
Алёна
Для Ігор: Согласна с Вами на 100%,надо писать петицию-готова на всё,подпишу(просто я понимаю,что на историю мы не дождемся обяснений).Если,кто сталкивался или уважаемые историки помогите написать её,не надо ломать судьбу наших детей!!!!
Коментувати
Марія Тишківська
Вважаю доцільним скласти петицію щодо некоректності низки питань частини першої, як це робиться з англійської мови за посиланням: https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_Centr_Ocinyuvannya_Yakosti_Osviti_UCOYaO_Pereglyad_zavdan_z_chastini_Task_2_punkt_9_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2/?clqGemb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-429944-Ukrayinskiy_Centr_Ocinyuvannya_Yakosti_Osviti_UCOYaO_Pereglyad_zavdan_z_chastini_Task_2_punkt_9_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2&utm_term=lqGemb%2Bru Шановні історики допоможіть її скласти грамотно, а ми підтримаємо підписами.
Александр Кондратьев
Сміх тай годі кого ви хочете запутать, складавши тести ЗНО, що думаете історики України такі уж тупі тільки ви там розумні, де лаконічність завдань пропала деякі історичні джерела взагалі в підручниках нема, мені 45 хвилин не вистачає уроку розібрати зміст плану, дат, термінологій, історичних особистостей так щей історичні джерела, це взагалі ВУЗівська программа, так там дається 80 хв. на лекцію, 80 хв. на семінарське опрацювання , за таким урахування, що групу ділять на 2 підгрупи, а ви все влили в 45 хвилин те що повинно розбиратись як не менше 160 хвилин, звідси висновок у вас інформаційна база виходить за межі стандартного уроку з його структурою, при цьому я читаю історію України , всесвітню історію, правознавство, Людина і Світ з 5 по 11 клас, і в мене навіть немає ставки 17,5 год. - Ні шановні вимоги повинні йти в ногу зі стандартом, враховуючи те що учні вчать не тільки історію, а ви вивісили її я обов’язкову, або виділяйте учителям часи
Алёна
Мне тоже,очень интересно-почему игнорируют вопросы ,комментарии относительно ЗНО по истории???!!!!Ведь вопросы действительно были не корректными.У кого-то это ЗНО решает судьбу медали,поступления!!!Очень жаль,такое отношение к нашим детям!
Flower777
Для Алёна: просто вони розуміють те,що вони винні і поки не можуть знайти вихід ,,як чистими з води вийти"
Коментувати
???
Так прикро ,що ніхто не звертає на наші коментарі уваги. З української ,англійської,біології відреагували відразу!!!
Вадим Степанович
ЗАВДАННЯ 28. Талони на продукти харчування і товари першої необхідності існували в період Другої світової війни, повоєнні роки і в період перебудови. Форменого одягу у контролерів громадського транспорту (окрім працівників метрополітену, залізничного, морського і авіаційного транспорту) не було. Вони носили повсякденний одяг, а для підтвердження своїх службових повноважень мали посвідчення, нарукавну пов’язку і нагрудний знак. Ще одна неточність – поручні у трамваях і тролейбусах не мали петель. Якщо художник може собі дозволити вільно трактувати ту чи іншу подію або явище через призму своєї уяви, то історики, тим більше працівники центру оцінювання, повинні ретельно підбирати ілюстративний матеріал до завдань ЗНО. Через їхню недбалість безпомилково визначити приналежність карикатур до конкретної історичної епохи дуже важко. Тому завдання 28 є абсолютно некоректним.
Вадим Степанович
Завдання 28. Карикатура, де йдеться про вирощування кукурудзи у колгоспах УРСР. Ймовірно, художник намагався зобразити реакцію колгоспників на рішення влади щодо розширення посівів кукурудзи у 1959 році. Але за поданою ілюстрацією важко визначити зазначений період і подію. По-перше, кукурудзу у колгоспах УРСР почали вирощувати ще наприкінці 30-х років, а після Другої світової війни площі під посівами цієї культури невпинно зростали. По-друге, елементи одягу персонажів карикатури є типовими саме для повоєнного періоду (брюки в стилі «галіфе», сорочка на зразок гімнастерки, підперезана ременем). Карикатура на зрощення влади і бізнесу може ілюструвати 3 періоди: застою, перебудови і сьогодення.
Вадим Степанович
Завдання 4. Тимчасова інструкція для ГС не призвела до загострення стосунків між УЦР і ТУ. Грушевський взагалі вважав, що це дипломатична перемога УЦР. Загострення стосунків мало місце вже у вересні 1917 р., коли за ініціативи УЦР відбувся З"їзд народів Росії. Тобто ПРАВИЛЬНА відповідь є некоректною. Завдання 1. Зі змісту завдання не можна однозначно зробити висновок, що йдеться про чорносотенців. Антисемітизм у різних його проявах був притаманний більшості політичних партій того часу. Отже, відповідь "москвофіли" також треба вважати правильною. Завдання 10. Наведений уривок документу можна вважати як передумовою, так і метою Голодомору. Завдання 11. Про Український таємний університет не згадується в жодному підручнику історії України, починаючи з 2008 року, в жодному довіднику для підготовки до ЗНО, не кажучи вже про програму МОН. Тому це питання є абсолютно некоректним, учням необхідно зарахувати всі відповіді.
Екатерина
Для Вадим Степанович: Целиком согласна с Вами. Если будем молчать-дураками будем и дальше. Ответы имеют двойственный характер, чего НЕ ДОЛЖНО БЫТЬ. 10. Передумовою могли быть и политические процессы, и политические решения, а ИМЕННО вывоз урожая- МЕТА. Український таємний університет не упоминается в програме ЗНО. Подскажите, куда можно обращаться с этими вопросами, чтобы получить письменные разъяснения, для дальнейшего обжалования такой подачи вопросов. Добавлю , что мой ребенок сдал тесты очень хорошо, и даже по предварительным подсчетам, баллы достаточно высокие. Я не мама "запоровшего" экзамены.
Алёна
Для Вадим Степанович:Я с Вами согласна,именно эти вопросы у моего ребенка вызвали сомнения,и я думаю забрали медаль.Подскажите-возможно ли аппелировать,если смысл.Самое интересное,что куча вопросов к 1 части,а ко 2 - нет,разные люди что-ли создавали?
Вадим Степанович
Для Алёна: Апелляция возможна в течение трёх дней после объявления результатов ЗНО по предмету, на имя руководителя УЦОЯО. Образец заявления и порядок подачи апелляции есть на сайте УЦОЯО и его региональных центров. Есть ли в этом смысл - не знаю, сам в такой ситуации оказался впервые. Но если молчать и ничего не делать - значит признать свою неправоту. Я же считаю, что неправы составители тестов. До 2014 года они публиковали ответы на вопросы со ссылками на источники, но с 2015 года поступают по принципу "догадайся сам". Поэтому, если не будет реакции УЦОЯО на замечания и обращения, буду апеллировать. Во всяком случае, это единственный шанс отстоять свою точку зрения. На заседании апелляционной комиссии желательно присутствовать лично. Так больше шансов что-то доказать. Насчёт медали - она никак не влияет на поступление, поэтому огорчаться не надо. Хотя очень обидно, понимаю. У нас такая же ситуация. Самое главное - поступить в вуз, чего искренне желаю Вашему ребенку.
Коментувати
Вадим Степанович
Враховуючи це, а також складну політичну ситуацію у серпні-грудні 1991 року, коли центром прийняття доленосних політичних рішень стала Верховна Рада, є підстави вважати, що на той момент в Україні утвердилася парламентська форма правління.
Вадим Степанович
Щодо "правильної" відповіді на 28 питання: 1) На момент прийняття Постанови Верховної Ради України «Про військові формування на Україні» державна влада складалася з Верховної Ради і Ради Міністрів. Таким чином, Верховна Рада України не була єдиним органом державної влади. 2) Термін «вищий орган влади» вжитий невірно, оскільки Конституцією Української РСР 1978 року Верховну Раду визначено «найвищим органом державної влади». 3) Рада Міністрів України була такою ж легітимною, як і Верховна Рада України, оскільки діяла в межах повноважень, визначених Конституцією Української РСР. 4) Вказані в п. 1-3 неточності і помилки, що мають місце у відповіді А, не дали можливості ідентифікувати її як правильну. 5) Згідно Конституції Української РСР 1978 року, персональний склад Уряду України затверджувався рішенням Верховної Ради і був їй підзвітний. Загальновідомо, що саме у стінах парламенту 1 грудня 1991 року було обрано Президентом України Л. М. Кравчука. Враховуючи це, а також складну політичну ситуацію у...
Вадим Степанович
Для Вадим Степанович: завдання 21.
Коментувати