У тестів з мови і математики найвища прогностична валідність, – УЦОЯО

Комбінація двох тестів найкраще оцінює здатність до опанування курсу вищої освіти

У тестів з мови і математики найвища прогностична валідність, – УЦОЯО

Комбінація двох тестів НМТ – української мови і математики – надає найкращу можливість оцінити здатність майбутнього студента до успішного опанування університетської програми.

Про це в коментарі Освіта.ua сказала заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, аргументуючи визначений перелік обов'язкових предметів національного мультитесту.

За її словами, саме результати тестування з української мови і математики мають найвищу прогностичну валідність, зокрема, можуть визначити, наскільки результат вступника співвідноситиметься з результатами його навчання на першому курсі університету.

«Тобто якщо ви маєте дуже високі результати з цих двох предметів, ми можемо з високою ймовірністю сказати, що студент матиме високі навчальні результати наприкінці першого семестру у виші. Якщо вступні результати тестування з української мови й математики є низькими, то результати першої сесії будуть посутньо нижчими», – зазначила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Вона також наголосила, що зазначена комбінація результатів тестування з цих предметів предметів є найважливішим показником для вступу.

«Це найважливіший показник для вступних іспитів, бо ця комбінація – іспити й успішність студента під час навчання у виші – має бути дуже тісною. Отже, запроваджуючи такі іспити, ми хочемо, щоб найкращі абітурієнти вступили до найкращих університетів і там якомога краще навчалися, а потім стали частиною нашої економіки для відбудови країни», – повідомила Вакуленко.

Як відомо, Міністерство освіти і науки та освітній комітет Верховної Ради, за підсумками консультацій із вступниками та громадськістю, представили модель НМТ, до якої включено три предмети – обов'язкові українська мова і математика, й один предмет за вибором вступника.

Водночас під час голосування за відповідний проєкт закону у парламенті фракція Європейської солідарності висловила незгоду через невключення до обов'язкового переліку вступних іспитів тесту з історії України. За результатами розгляду законопроєкт був ухвалений за основу.

Очікується, що розгляд законопроєкту у другому читанні відбудеться у лютому під час наступного пленарного засідання Верховної Ради.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
09.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
В державі війна,а депутати займаються НМТ.Це найважливіше.А самі хоч історію добре знають?А їхні діти і українською,напевно не розмовляють.Дайте дітям спокійно здати НМТ,ще й у такий складний час.
Іван
А про яку валідність можна говорити відносно завдань ІІІ етапу олімпіади з математики?За кожну задачу нараховувалося максимум 7 балів, а результати 124-ьох учнів за набраними балами по відповідних задачах 1 - 4 та класах 7 - 11 такі (у таблиці нижче вказано, скільки учнів набрали ту чи іншу кількість балів): № Задача 1 Задача 2 Задача 3 Задача 4 Клас 6-7 4-5 2-3 0-1 6-7 4-5 2-3 ... 0-1 6-7 4-5 2-3 0-1 6-7 4-5 2-3 0-1 7 6... 1 13 11 - 1 9 21 - - 2 29 - 3 4 24 8 1... 2 6 20 - 1 1 27 - - 10 19 1 1 - 27 9 6... - 1 14 1 - 4 16 3 1 7 10 1 - - 20 10 1... 4 6 11 - 2 1 19 - - 3 19 - - - 22 11 -... 3 2 16 - - 2 19 - - 1 20 - 6 11 4 Вс... і 14 10 28 72 1 4 17 102 3 1 23 97 2 10... 15 97 Чи,... можливо, хтось вважає це нормальним явищем? І таке повторюється вже не вперше. Звертаюсь до горе-патріота Богдана Рубльова: перестань знущатися над дітьми. Якщо не вмієш скласти збалансований варіант завдань, то хоч не нав’язуй їх усім областям України. Львів обходиться і без тебе.
Іван
Для Іван: Таблиця на сайті вийшла спотвореною. Але її суть у тому, що разом навіть першу задачу розв’язали лише 14 учнів із 124, наполовину - 10 учнів, не розв’язали 72. По другій задачі відповідні показники - 1, 4, 102, по третій - 3, 1, 97 і т. д. То ж, чи захочеться більшості з цих дітей ще раз взяти участь в олімпіаді за завданнями, підготовленими не досвідченими фахівцями, а студентами під керівництвом Рубльова?
Коментувати
Марго
Нехай ті депутати вже залишать дітей у спокої! Дістали зі своїми правками! Хіба вони щось розуміють в освіті?! Чого вони лізуть туди, де нічого не розуміють! Вже обрали модель, яка більшість влаштовує! А депутати нехай займаються важливими справами, а не імітують роботу! Взагалі, спочатку цих депутатів потрібно змусити склати іспит з історії, на додачі і з математики та української! Побачимо, що вийде! Відчепіться вже від дітей! Дайте їм змогу готувати ті предмети, які вони вже обрали!
Andrew Brown
Та яка там прогностична валідність, коли завдань мало, а прохідний рівень нижчий від порогу вгадування? Не смішіть фахівців у тестології...