У ВР наголошують, що МОН проведе НМТ

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону щодо ДПА та вступної кампанії

У ВР наголошують, що МОН проведе НМТ

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року (реєстр. №8228-1).

За відповідне рішення проголосували 304 народних депутати.

Коментуючи рішення у прес-службі Апарату Верховної Ради наголошують, що  це дозволить Міністерству освіти і науки затвердити Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році, який дасть поштовх для подальшої роботи з організації національного мультипредметного тестування як конкурсного критерію доступу до освітніх послуг.

Зокрема, законопроектом пропонується звільнити від проходження державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

«Прийняття цього Закону дозволить Міністерству освіти і науки України розробити та затвердити Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році, який дасть поштовх для подальшої роботи з організації національного мультипредметного тестування як конкурсного критерію доступу до освітніх послуг», – зазначили у прес-службі Апарату Верховної Ради.

Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій доручено доопрацювати законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину, та внести його на розгляд Верховної Ради у другому читанні.

Як відомо, коментуючи результати голосування щодо законопроєкут голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що ухвалення законопроєкту в цілому не відбулося через позицію фракції Європейська солідарність, представники якої наполягали на тому, щоб історія України була обов’язковим предметом НМТ.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів