Вступники і батьки обрали найлегшу модель складання НМТ

Аудиторія наразі висуває вимоги щодо скасування обов'язкового тесту НМТ з математики

Вступники і батьки обрали найлегшу модель складання НМТ

Абсолютна більшість майбутніх учасників вступної кампанії та їхніх родичів бажає, щоб до переліку предметів НМТ було включено найменшу кількість навчальних дисциплін – три.

Про це свідчать результати опитування випускників шкіл і батьків, що було проведено головою парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком шляхом голосування у Telegram.

Загалом упродовж доби учасники опитування залишили понад 75 тисяч голосів. Більшість опитаних висловила бажання бачити тест НМТ, до якого входить 3 предмети (наразі зареєстровані у ВР законопроєкти передбачають моделі проведення НМТ з 4 предметів).

Запропонований головою комітету варіант НМТ за схемою: українська мова + математика + предмет на вибір очікувано став найбільш популярним серед учасників опитування –  73% голосів.

Більш складні варіанти, які до цього розглядалися фахівцями МОН, значної підтримки не здобули.

Зокрема, модель тесту з 3 обов'язкових предметів: українська мова + математика + історія України, отримала 17% позитивних голосів.

Модель, що передбачає складання двох обов'язкових предметів + двох предметів на вибір не здобула значної підтримки опитаних – лише 10%.

Сам Сергій Бабак у коментарі щодо завершення голосування наголосив, що думка опитаних на диво збігається з позицією Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Окрім того, він повідомив, що під час робочої зустрічі з представниками МОН члени комітету будуть відстоювати свою позицію, попередивши, що думкою 75 тисяч опитаних нехтувати не можна.

Варто зазначити, що проведення голосування загалом було схвально оцінено аудиторією, яка наразі висловлює вимоги щодо скасування обов'язкової частини тесту НМТ з математики.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
13.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Додайте географію, готувався до неї з 9 класу, а тут немає її. Дуже шкода :( А так все добре, головне іноземної немає в переліку обов’язкових
Лія
Навіщо було проводити опитування, якщо вони всеодно все по своєму зроблять, а остаточне рішення ухвалять коли вже й часу готуватися не буде.
Марія
Математика не повинна бути обов’язковим предметом. Є багато гуманітаріїв. А от мову повинні всі знати.
399
Для Марія: Вже догуманітарились до того, що на інженерні спеціальності нікого зараховувати. випускники школи повинні володіти знаннями із головних предметів,які вивчаються у школі, бо в найближчому майбутньому нам присниться ПЕСЕЦЬ.
Для Марія:
Та не гуманітарії вони, а звичайні гімномсрарії! А відносно мови, то її, справді, всі повинні знати.
Микола
Коли після закінчення університету ти отримуєш диплом юриста, лікаря, вчителя - ти працюєш юристом, лікарем, вчителем. Де Ви бачили, щоб молодий фахівець з дипломом інженера працював на посаді інженера. То хто ж піде навчатись на інженерні спеціальності.
Коментувати
Ірина
Два обов’язкових і два на вибір - дає оптимальну можливість абітурієнту вступити, де планує і є справедливим
Марко
Для Ірина: Оптимальний варіант, коли нема війни. Думайте, що пишете.
Коментувати
Славінська Людмила Миколаївна
Переконана, що обов’язково учні мають здавати українську мову та історію України. До чого призводить незнання історії ми бачимо щодня: це й значна кількість колаборантів, і наявність прихильників " руського миру". А от третій предмет буде залежати від профілю ВНЗ, куди дитина має намір вступати.
Надія Малиш
Найкращий варіант - це обовязково українська мова і 2 предмети на вибір.Як може бути математика обовязковим предметом при 3 годинах на тиждень для вивчення математики (алгебри і геометрії) в 10-11 класах.Обовязково включити географію в перелік предметів на вибір.
Levisana
Мова+математика+історія- так має бути- за це боронимося!!!! Іспит на належність народу! Мусить бути таким!
Марія
Найкращий варіант - це обов’язкова українська мова і 2 предмети на вибір. Такий варіант задовільнить усіх.
Ок
Для Марія: Аж ніяк, дітям і так важко в умовах війни. Якщо уж брати 2 додаткових предмети то щоб другий відносився до спеціальності на яку поступають
Коментувати
Руслана
два обов’язкові предмети і два на вибір - це найбільш правильний для відбору і найбільш справедливий для усіх вступників варіант
Akira
Для Руслана: Аж ніяк, дітям і так важко в умовах війни. Якщо уж брати 2 додаткових предмети то щоб другий відносився до спеціальності на яку поступають
Коментувати
Петро
Обов’язкові: українська мова з літературою, історія України. Все! На вибір 2 : ті, що найнеобхідніші через 5 років для держави! Але ж є але: має працювати МОН на випередження, а не так, як ОПа ))):
Петро
Та вони й фізичною культурою не задовольняться))): , бо звикли бали отримувати, не докладаючи власної розумової праці.
Марія
Я за те, щоб обовʼязковими були укр. мова+література та історія, а все інше на вибір університету на кожну спеціальність
Archie
Для Марія: а якщо сам університет каже здавати англійську замість історії, то що робити тим хто готувався всі 11 років до англійської й не вчили історію?
Коментувати
Ганна
Підсумки обговорення опитування щодо переліку предметів на НМТ. За українську мову як обов’язкову дисципліну виступають усі. Щодо доцільності складати математику чи історію думки учнів розділилися відповідно до обраного напряму вищої освіти та рівня підготовки з цих предметів. Частина дописувачів вважає, що українська має бути єдиним обов’язковим предметом з ще одним або двома на вибір згідно з профілем навчання у виші. Багато учнів обурені відсутністю географії в переліку вибіркових предметів і просять її додати. Є пропозиції щодо суттєвих змін у тесті: спрямувати завдання на перевірку готовності здобувати вищу освіту (уміння працювати з інформацією й текстами, наявність математичних навичок); модифікувати чи спростити тести з обов’язкових предметів для тих, хто їх складатиме не за профілем навчання у виші; додати біологію до переліку обов’язкових дисциплін, щоб стимулювати учнів підвищити рівень знань про функціонування організму людини.
Марія
Є інформація про вступ на магістра? Дуже прошу занятися і цім питанням, щоб молодь розуміла, що її чекає. Прошу зробити іспит, як був у минулому році. Дуже чекаю інформацію.
Микола
Для Марія: є проєкт порядку прийому від МОН, який пройшов громадське обговорення. Там зно та іспит для бюджетників і мотиваційний лист для контракту
Коментувати
Ігор
Полегшіть складання НМТ з української мови! Я можу вільно та грамотно слухати, розмовляти та писати українською, але мені не потрібна та граматика для вступу на мою спеціальність. Математику взагалі зробіть необов’язковою, ви ж бачите, у яких умовах навчаются учні!
Петро
Для Ігор: вітаю. Ще при сересер, під Харковом, сталася авіатроща. Причина? Граматик+ каліграфія! Один помилився в поясненні, інший нечітко написав при перезміні чотиризначну цифру. Ось як.
Ігор
Для Петро: і як на це вплинуло знання чи незнання того, які ж звуки м’які, а які напівпом’якшені? Або ж того, які речення є означено-особовими, а які безособовими?
Коментувати
Надія
Найкращий варіант - українська мова + 2 предмети на вибір. Але ВНЗ вже варто визначитися з предметами для вступу.
Різниця Є
Ох ці магічні 73 відсотки.... Вже оскома на них....Як показує практика, від них добра не чекай....Головне ,,правильно,, скласти питання анкети... Так, щоб вибір без вибору.... Проти української мови нічого проти не маю, а от чому математика, а не історія України? Не розумію... Мабуть саме тому ми і наступаємо на ті самі граблі.... І нам знову малюють магічні 73... Математика і нічого особистого.... Думай те....
Аделина
Для Різниця Є: опитування було на офіційному каналі в телеграмі МОН. Це дійсно не сфальсифіковано, такий вибір молоді.
Ганна
Аделіно, йдеться не про те, що були фальсифікації. Проблема в тому, що опитування не відповідає стандартам проведення соціологічних досліджень і його результати не відображають розподіл уподобань учнів у реальному житті. Для проведення дослідження, висновки якого справді відображали б думку майбутніх вступників, потрібно розробити анкету з коректним набором запитань і варіантів відповідей та сформувати вибірку респондентів у такий спосіб, який забезпечив би її репрезентативність. Інший можливий шлях, без репрезентативної вибірки, - це скласти онлайн-опитувальник з належними запитаннями й варіантами відповідей, до якого додати кілька запитань щодо характеристик учнів - де вони проживають, які предмети на якому рівні вивчають, на які факультети та в яких країнах збираються вступати, які ресурси для підготовки до тесту мають (час, кошти, доступ до курсів чи репетиторів, допомогу родичів чи друзів). Це дало б змогу з’ясувати й проаналізувати думку різних груп учнів.
Коментувати
Jezebel
В чому проблема дозволити ВНЗ’ам ставити вимоги щодо обов’язкових предметів? Якщо розглядався варіант 2+2, то, виходить, і можливість провести декілька екзаменів у форматі НМТ є.
Нікторія
Відмініть математику. Найкращий варіант це 2 + 2. І предмети на вибір. Як завжди було.
Наталія
Як випцскниці вузу природничого факультету скажу, що я б також обрала варіант Укр.мова + Математика і на вибір. Це ті предмети, які найбільше користі дадуть в подальшому навчанні. Легше буде адаптуватися абітурієнтам і корисність від поглибленого вивчення 3 предметів більший. Історію України на ЗНО не обрала б. З віком і досвідом розцмієш, що її стільки раз вже переписали, що де правда, а де ні не в школі не пояснять. Бо вчителі йдуть за програмою і не читають праць сучасних істориків чи оигіналів документів, бо їм і так не легко. Зарплата мізер, відношення влади до них ще гірше, у них менше прав, інколи здається, як у в’язнів за кордоном. Тому й всі обрали найкращий, на їх думку варіант.