Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Внести іноземну мову в обов’язкові предмети- справжнє знущання над дітьми. Дистанційно тричі по 20 хв. І то якщо світло не вимкнуть В тиждень. Діти забули і те що знали.. Англійська як предмет за вибором. Після перемоги хоч японську зробіть обов’язковою. Зжальтесь над дітьми, їм і так важко
Andrey
Чи треба буде доздавати англiйську мову, якщо я хочу вступити за результатами НМТ-2022?
Світлана
Для Andrey: Не треба
Коментувати
вадим
іноземна мова це найгірше рішення при тому що коїться зараз. якщо я стану безхатьком, то це буде лише через те що ви прийняли таке рішення.
989
Для вадим: а яким чином іноземна мова впливає на втрату житла?
Олена
Витрати на репетиторів. Немає доступності навчання. Всі знання отримуємо через додаткові уроки. Яке це навчання. Це конкурс грошей. Якщо порівняти вартість навчання та витрати на репетиторів то взагалі вчити не потрібно, сплачуєте два рази. І за нашу онлайн освіту!!!
Коментувати
Вікторія
Вже грудень місяць, але нічого не зрозуміло з приводу складання НМТ! Навіщо математику обрано обов’язковим предметом? Чи у нас в Раді усі такі собі круті математики, та особливо математика їм знадобилася, щоб ляскати язиком з трибуни? Не треба грати на нервах ні у школярів, ні у вчителів, ні у батьків! Зробить лише один обов’язковий предмет - це українська мова, а все інше за вибором, в залежності від того, хто яку спеціальність обирає. Зробить за вибором один-два предмети і все. В цілому буде 3 предмети ( 1 - обов’язковий та 2- за вибором). Навіщо такі складнощі з законопроектами? В країні йде війна , а таке враження, що наші чиновники ще цього не зрозуміли.
Ігор
Історія України вчить у кого стріляти. Цей предмет має бути обов’язковим як на ЗНО так і на НМТ. Мова, Історія і 3ій на вибір. Потрібно виховувати свідомих громадян на 31 річниці незалежності і на 8й рік війни!
Мрина
Для Ігор: Історія України обов’язково потрібна для нормального мислення, як громадянина нашої держави, вона потрібна для таких сиуацій, як обговорення війни і минулого нашої держави або, якщо це потрібно людині за фахом, або якщо людина просто цим цікавиться, але не всі збраються отримувати юридичну освіту. Навіщо мені, людині, яка вчиться в колледжі, і збирається вступади до ВНЗ, за фахом менеджменту і логістики, здавати історію України. Все, що мені потрібно - українська мова, математика та іноземна. Ми, свідомі діти, будемо здавати цей тест і нам вирішувати за яким фахом вступати і що здавати. Здавати 4 предмети обов’язковими, з яких один не потрібен, але до нього треба готуватись - це знущаня над дітьми. Хтось не знає іноземної, комусь не треба історія за фахом, комусь за фахом не знадобиться математика, чи ви думаєте, що в умовах сьогодення, як мінімум, без світла є можливість добре готуватись, тим більше за пів року не вивчиш історію. Дітям треба дати можливість самим обирати!
Коментувати
Mew
Ті, хто пише що всі повинні складати історію, тому що ми - українці, викликають в мене сміх. Знати свою історію - не значить вивчити 200 дат, 90 пам’яток культури, невідомо скільки портретів і зазубрити довжелезну хронологічну послідовність, приділяючи увагу, вибачте, тому, хто за ким пукнув!
Аліна
Чому вже новий рік, а діти ще навіть не знають до чого готуватися? Школярі і так в жахливих умовах, постійний стрес, уроків немає, інтернету теж. Дистанційка вже 3 роки, через війну в країні навіть курс 10 класу (другий семестр) теж був пропущений багатьма учнями. Чому укладнюється НМТ в таких умовах? Ви з глузду з’їхали?
Вікторія
Якщо МОН до цих пір невизначилося з вступною компанією то , що говорити за школярів?
Лілія
Українська мова і історія мають бути основними, тому що ми живемо в Україні, інші на вибір - кому які потрібні для вступу. А до європейців нам ще далеко. Чим більше предметів - тим більше батькам репетиторів наймати в цей не простий час, скільки залишилось без роботи або " виживають" на мінімальній зарплаті, пожийте Ви на мінімальну у своїх міністерствах. Тому щоб бути європейцями - потрібно жити по європейськи а не так що одні живуть за межею бідності а одні жирують . Ви хоч в простих сільських школах були? Спочатку потрібно Вас перевірити на знання української і історії, в Міністерстві мають бути кваліфіковані люди а не так, що за освіту відповідає лікар а за медицину -освітянин , це для порівняння.
Іван
Для Лілія: Чому для технічних спеціальностей мають бути основними предметами саме українська мова та історія? Чому гуманітарні науки повинні мати перевагу? Цілком логічно, що основними предметами мають бути українська мова та математика. А всі інші предмети за вибором.
Вчитель
Щоб потім інженери не ставили питання. якщо я роблю снаряди, я можу їх продавати кому хочу, в тому числі ворогу. Бо гроші не пахнуть
Коментувати
lina
А що на рахунок часу виділеного на кожен предмет? Сьогодні проходила пробне НМТ з математики, часу катастрофічно не вистачає! 33 завдання на які виділили 60 хв. Коли дійшла до завдань в яких потрібно вписати відповідь числом ,у мене залишалось 3 хв до закінчення. Встигла лише тести в бланк занести. Сподіваюсь на справжньому НМТ такого не буде. Якщо хочете ,щоб ми написали іспит за короткий час ,то скоротіть кількість завдань. Ще турбує питання стосовно того ,які роки вчити до іспиту з історії? Підготовка була б ефективнішою як би ми не зубрили зайвого і витрачали час на те ,що дійсно буде на іспитах. І знову ж ,якщо писати швидко ,то тільки краще взяти як минулий рік з 1 світової. Також всім дуже цікаво як буде виглядати НМТ з англійської мови. Чи буде письмо чи аудіювання? Одинадцятикласники не знають до чого їм готуватися! Будь ласка, скоріше визначтеся з форматом проведення і всіма нюансами… І дуже просимо прийняти адекватне рішення про час,щоб у нас був шанс здати успішно НМТ.
Оксана
Для lina: а ви уважно читали, написано, що спрощений тест по англ., аудіювання не буде! Принаймні поки так написали.
Коментувати
Інна
Зараз важко всім. Діти вимотані психологічно, без належної шкільної освіти, а правильніше сказати - в них самоосвіта. Однак відключення світла дає свої мінуси. Тому вважаю за необхідне або зменшити кількість предметів, або хоча б не здавати 4 в один день. ???? Підійдіть грамотно до вступної компанії 2023 року.
Віра
Шановні наші поціновувачі освіти!А чому не спростити дітям до двох предметів!А чому наші діти мають здавати найбільше тестів???В країні ВІЙНА,в школах холодно,немає світла,вдома також ситуація!
Оксана
Для Віра: тому, що нмт спрощена версія зно, велика проблема минулого року, що дуже багато дітей написали краще, ніж очікували, ніж на зно тих років, тому виникли проблеми у зарахуванні у вузи, ви ж розумієте, що більшість хоче у престижні вузи, і тут виходить, що купа "середніх умів" на одне місто, як їх "отсіяти"? Тому і ускладнюють цього року.
Коментувати
Anastasiia
А як тепер підготуватися до іноземної мови, якщо немає ні електроенергії, ні навчання нормального. Залиште обов’язковий МНТ з української мови та математики, а другий дайте дітям на вибір. Можливо не всім потрібна для вступу іноземна. Цікаво , чи всі урядовці ,які сидять на "горі" в Міносвіті знають вдосконало іноземну мову. Можливо Ви спочатку напишите МНТ з іноземної, а тоді наші діти. Майте хоча трохи совісті , поставте себе на місце тих дітей , які не мають можливості навчатися.
Ольга
Для Anastasiia: я згодна з вами на всі ????, навіщо здавати іноземну мову ,ось у нас в школі німецька ,а в університеті в якому ми хочемо навчатися то там англійська
Коментувати
Наталія
Я тільки за те, щоб діти мали вибір. Мій син збирається в технічний ВУЗ. В теперішніх умовах постійної відсутності електрики та інтернету під час дистанційного навчання не бачу змоги вивчати досконало зайві предмети для ММТ. Для подальшого навчання йому потрібно буде саме фізика, а не історія. Хочу додати, що я патріотка України, але ніколи не любила історію в тій постановці програми, як вона викладалась у школі.
Галина
Можна пошвидше оприділятися з вступною кампанією і предметами. Дятям за пів року поступати, а вони і досі не розуміють, що і до чого. А в теперішніх умовах їм ще потрібно підготуватися. Майте повагу до дітей. Що за есперименти? Яка дата, а ніхто нічого ще не знає.
Лариса
Для Галина: півроку? Цьогорічні вступники дізналися про НМТ наприкінці квітня. Ще ж час :)
Іван
Цьогорічні вступники мали змогу спокійно готуватись до іспитів заздалегіть, при очному навчанні та наявності світла та інтернета. Математика та українська були і так обов"язковими предметами.А у випускників 2023 року складається катастрофічна ситуація.
Коментувати
мати одинадцятикласника
Залиште українську мову та літературу й історію України. Це основа українізму, це те, що має знати кожен ,хто має український паспорт. А далі... Стало цікаво,який стосунок мають автори законопроектів - народні депутати до освіти. І - жах. Ані Бабак ані Піпа - жодного. Хто курує освіту у Верховній Раді? Чому долю дітей і педагогів віддали в руки "художньої самодіяльності"? Хто б з нас віддав би до них на навчання власних дітей? До роботи міністерства теж претензій немало, але є надія, що там хоч дехто має педагогічну освіту і хоч під час практики відкривав двері школи і бачив живих дітей
Іван
Для мати одинадцятикласника: Добре, що Ви не маєте відношення до Міністерства освіти. Мені , наприклад, не зрозуміло, чому випускник, який хоче навчатися в подальшому на математичному факультеті, повинен здавати обов"язково лише гуманітарні дисціпліни, а не матиматику.
мати одинадцятикласника
шкода, що я не маю відношення до Міністерства освіти. я не лише мама одинадцятикласника та курсанта, а ще й викладач "негуманітарних " дисциплін з 35-річним стажем практичної роботи. Добре бачу прогалини сучасної шкільної освіти, і багато з них виникли ще до війни. 1-3 - позитивні оцінки???? Школа не несе жодної відповідальності за результати ЗНО чи НМТ як би Ви це не назвали. Рейтинг навчальних закладів за результатамиЗНО - це рейтинг батьківських гаманців та репетиторів Ніхто не забороняє крім історії таукраїнської здавати математику.Потрібно - нехай здають ще й математику та іноземну. Якщо зможуть А історія потрібна, щоб не було соромно перед хлопцями,що гинуть за нас з Вами ш наших дітей
Олена
Вибачте, що буду різкою, але я пропаную Вам скласти теж НМТ з української мови, української літератури та історії України без ретельної підготовки, бо у вас є український паспорт.
Коментувати
Ольга
Повністю підримую позицію Сергія Бабака та його колег. Потрібно дати дітям вибір! Чому у законопроєкті МОН було викинуто географію, адже до неї готувалася значна частина учнів?
Ірина
Для Ольга:
Коментувати