Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lera
ДРУЗІ,на сайті президента -петиція,за те що щоб ПРИБРАТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ,просто потрібно підписати і все
Анатолій
Цьогорічний НМТ показав хороший результат. Так би і залишили. Він недосконалий, але краще б не міняли. Захотіли профільності - маєте клопоти. Більше організаційних питань, більша витрата коштів і учасникам замість 3 предметів готувати 5! Подумайте тричі перш ніж щось міняти. Стабільність - наше все в цей непростий час.
Абітурієнт
Для Анатолій: Тести сесій НМТ повторювались включно до початку серпня (до 04.08.22), тільки лінивий міг не підготуватись до НМТ (три предмети по 20 питань), тому якраз цього року вступні випробування - не є показником рівня знань учнів.
Коментувати
bbhhyyiiqq
ну що, МОН, з вчорашнього дня майже вся Україна без світла, як же ви уявляєте все це, що вигадали..ви ніби у іншій реальності живете або не хочете бачити війни
Учитель
Абітурієнт вступає на медицину без знань з основ БІОЛОГІЇ? Практикуючому медику достатньо знати історію та іноземну? Чи країні потрібні медики, інженери, будівельники тільки з "гуманітарним" розумом??? Чому ТРЕТІЙ предмет НЕ за ВИБОРОМ учня? Йде повне нівелювання і знецінення шкільних ПРИРОДНИЧИХ предметів. В усіх державах світу підтримується і заохочується розвиток технічних дисциплін. Чому не забезпечені права учня? Додатковий блок НМТ це ДОДАТКОВЕ навантаження для учнів природничого циклу, адже необхідно готувати ще і П’ЯТИЙ предмет (учні, які готували біологію, фізику, хімію повинні вчити іноземну). Пропозиція: І варіант: перший предмет - українська мова, другий - математика, (або історія, або іноземна), третій - за вибором учня. ІІ варіант: третій предмет - історія України, або іноземна, четвертий-за вибором учня.
Олена
Для Учитель: зайдіть на сайт МОН .І там написано,що оцінку за історію або іноземні мови можна замінити на оцінку з предмету з додаткового блоку(тобто це теж саме ,що на вибір учня).Він може погано написати англійську,а потім змінити.
Учитель
Для Олена: ви вмієте рахувати до п‘яти??? 4 предмети обов‘язкові готувати і складати і додатковий блок - ОДИН предмет на вибір. Отже разом, скільки предметів готувати і складати абітурієнту? Питання, для чого міняти, готувати додатково? Чи не логічно дати четвертий предмет на вибір у обов‘язковому блоці?
Наталья Фридрихсон
Погоджуюсь з Вами. Таке враження, що не розуміють, що до 4 обов’язкових їм треба готуватися і здавати. Чи може вирішили, що здадуть пустий листок з одного із предметів і замінять додатковим блоком. Навіщо ці пас’янси? Петиція вже є, треба підписувати
Коментувати
Катерина
А ДЕ ГЕОГРАФІЯ? цей предмет супер важливий і базується як біологія. чому немає ?
Ольга
Невже ви ще не зрозуміли, що відтепер історія буде обов’язковим предметом?!І без іноземної мови ви не зможете вчитись ні на бюджеті, ні на контракті.
Дар’я
Для Ольга: скажіть мені будь ласка хто вивчає нашу мову , іноземці чомусь на екзаменах не здають нашу мову ?
....
ви як росіяни мислите
Коментувати
Ірина
Прекрасно, буду готуватися тільки до англійської мови бо просто не здам її, а на усі інші предмети заб’ю. Ну а нашо якщо я англ не здам і так і так не вступлю на бюджет)
artem
Для Ірина: Просто причина є та, що МОН ,мабуть, із іншої реальності.Я і так готував англійську.Тому, для мене все це односторонньо.
Олена
Перш ніж панікувати.Зайдіть на офіційний сайт МОН.І там чорному по білому написаний.Що бали за предмет іноземну мову чи історію України можна буде замінити на бали з додаткового блоку(фізика,хімія,біологія). Тим паче університет кожен буде різні предмети приймати і будуть різні коефіцієнти.
Коментувати
Артем
Як можна було таке придумати це жах кому треба та матиматика англійська!!! Якщо ти с малку незнаеш матем ну куда вона нада так само і англійська ми тут іноплятіни ілі шо як можна вчитися світла нема тривоги а ше й поскладнюєте зно жах!!!
Для Артем:
Ти не лише матИматики, а й української мови "с малку незнаеш".
Коментувати
Михаїл
Дайте право здавати біологію/хімію/фізику ЗАМІСТЬ історії України/англійської. Навіщо здавати ці предмети, якщо оцінку за них потіс усе одно замінять на оцінку з біології чи фізики? Дайте одразу здати фізику чи біологію тим, хто бажає - і все.
Вчитель
Куди поділася географія? Що за легковажність до предмету? Просто катастрофа!!!! А потім виникає Луцька область . Найголовніше, що чомусь усі інші предмети є, а географія де???? Чи ви щось проти маєте ?
Абітурієнт
То я правильно розумію, якщо мене не влаштовує оцінка з англійської я можу запропонувати оцінку з біології?
Учитель
Для Абітурієнт: Так, правильно розумієте, але готувати і складати доведеться не чотири, (не три, як у минулому році), а п’ять предметів.
Коментувати
Лариса
Навіщо так ускладнювати в такий час? Діти не отримують достатніх знань через відключення світла. А тут таке!!! Як можна було прийняти таке рішення? Дітям пройти на бюджет буде дуже складно. Що робити батькам, де брати ті тисячі, щоб навчати дитину?
Валентин
Який Англійский!??? Я не планував здавати її. Укр мова.математика,історія ,географія . ВСЕ . Я не зможу підготуватися до англійського за цей час,ще й відключення світу постійно. Дайте по морді МОН . Міністр освіти взагалі забив на все,не приходить на збори. Шо за кончені тварини там сидять?
Даша
дуже вдячна вам за це) хотіла здавати біологію, англійська, математику та українську, і ось все так як хотіла)
Наталья Фридрихсон
Для Даша: так не все як ви хотіли... доведеться ще здати історію. Без сюрпризів ніхто не залишився. Така всім вишенька на тортику....
Батько
Так оцінка з історії заміниться біологією,тобто не важливо,як здасться історія,тобто блок історії можна не виконувати,якщо впевнений в біології
Учитель
Для Батько: Біологія замінить історію, але готувати і складати (якщо нічого не зміниться), доведеться із 4 (чотирьох) предметів обов‘язкового блоку І біологію - за вибором - із додаткового блоку, тобто складати НМТ необхідно із п‘яти предметів.
Коментувати
Женя
Як я повинна за пів року вивчити історію, до якої люди готуються два, або й три роки??? Я планувала здавати три предмети і третім обрати англійську мову! Історію треба знати, але для екзамену це тільки додатковий стрес, додаткові гроші на репетиторів та додатковий час на підготовку, якого залишилося дуже мало! Аналогічна ситуація і у випускників, які планували обрати історію як третій предмет: не можна підняти іноземну мову до рівня екзамену за пів року, якщо учень, наприклад, елементарно плутається в часах- бо лінгвістика просто не його! А потім буде купа новин ,,Скільки відсотків випускників не склали НМТ 2023" Зробіть нормальне ЗНО ,з нормальним вибором, щоб третій предмет обирав учень, а не вигадуйте незрозуміло що!
просто вчитель
Для Женя: От як раз історію можна вивчити і за 3 місяці. Минулий рік це показав. Діти не планували здавати історію, але за три місяці перечитали підручник і показали непогані результати. Там всього потрібно знати історію ХХ століття.
mcchemr
наразі ще невідомо чи потрібна історія з 1914р чи всі теми, тому люди й панікують
Asia
Там написано "" за програмою ЗНО ""
Коментувати
Олена
А як тим ,хто не готувався до іноземної мови ?за півроку? Вы знущаєтеся з дітей?
Анна
Чому немає географії? Чи вважається це непотрібний предмет і знання для життя? Додайте хоч до додаткового блоку!
Михаїл
А як щодо географії? Її чому у додатковий блок не додали? Тільки хімія, фізика, біологія.
Оксана
Це просто жах,в наших умовах,коли немає світла і постійні тривоги,як можно готуватися,подумайте будьласка про дітей,ане про свої кишені,звідки батькам брати гроші на сумашедші контракти,коли так важко з роботою. З кожним роком все ускладнюють
Михаїл
Для Оксана: а у 2022 було легше готуватися? Давайте взагалі тестування скасуємо. І взагалі вищу освіту. "Ну а що, складно ж!" А працювати потім, не маючи навичок, буде не складно? Чи цьогорічні випускники працювати не збираються?
Ірина
А 2022 була обов’язковою іноземна??? Навіть у таких складних умовах всі почали готуватися заздалегідь... І доречі це коштує чималих коштів.. А враховуючи, що вивчити іноземну мову за півроку це нереально..І проблема знайти гідного репетитора...За півроку можна вивчити історію, географію...Але не іноземну мову!
Коментувати
Сергій
Ото, щоб такі коментарі не писали, то МОН вирішило, що діти повинні вчитися, щоб хоч трохи було розуму. Можете тест не здавать, і в школу теж не ходить. А вища освіта не для тих, хто не хоче складати НМТ чи ЗНО. Такі всі грамотні, таке від них хочуть. Аж 3 години, аж 4 предмети. Відразу видно, що не знають нічого, бо і не думали щось вчить. Бо здавати ж не будуть, то чого вчить. Оце логіка. А як здавати, то це ж як так- не вчили ж вони. Хоча питання виносяться в основному за весь курс, і без знань програми 11 класу, можна майже всі бали набрати, якщо до цього вчили.
просто вчитель
Для Сергій: Навчатися дійсно потрібно, але як навчаються в нинішніх умовах? Уроки дистанційно по 20 хвилин, коли є світло. Раніше можна було самостійно працювати, а зараз як? Англійську надумали запроваджувати, а де програма за якою здавати, орієнтовні тести? Це не історія, де обрали лише хх століття.Тільки не треба писати, що нічого не вчили. Англійську одні вивчали поглиблено і з поділом класів на групи, а інші мали 2 години га тиждень і у класі 26 осііб, тому і тести повинні вирізнятися рівнем складності для поглибленого вивчення і для звичайного. Перш ніж когось звинувачувати, потрібно обдумано самим щось робити і визначатися перед початком навчального року, а не говорити одне, через місяць інше, а через два - зовсім інше.
Наталія
Для Сергій: мова не про те, щоб не здавати. Здавати треба, . На основні предмети завжди посилена підготовка, щоб набрати вищий бал. Іноземна мова ніколи не була обов’зковим предметом , її вибирали якщо дитині вона потрібна для вступу. Для успішного складання іспиту потрібен рівень знань В1 В2, а школа без додаткової підготовки максимум дасть рівень А1А2. Про такі зміни потрібно завчасно попереджувати випускників, а не в середині навчального року. Випускники , які зацікавлені у гарних результатах, вже 2 роки беруть додаткові знання . Тому не треба всіх зрівнювати, одні діти хочуть вчитися, інші ні, одні батьки вкладають у своїх дітей, інші ні. У кожного своє бачення свого майбутнього.
Коментувати