Традиційне ЗНО у 2023 році замінить удосконалений НМТ

МОН  розглядає проведення мультитесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році

Традиційне ЗНО у 2023 році замінить удосконалений НМТ

Міністерство освіти і науки  розглядає проведення національного мультипредметного тесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливість охопленя тестуванням потенційних вступників до українських університетів, які тимчасово перебувають за кордоном.

Окрім того, МОН не може планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі через безпекову складову та труднощі логістики.

З огляду на це, національний мультипредметний тест буде удосконалений.

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

Водночас остаточне рішення про зміну формату проведення вступних випробувань буде ухвалено після прийняття відповідного закону, що є компетенцією Верховної Ради.

Міністерство освіти і науки надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
22.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люда
Скажіть будьласка, чи потрібно здавати мульти тест,якщо випускник не буде поступати до вищого навчального закладу
Учитель
Оптимальна пропозиція: перший предмет - українська мова - обов’язковий, другий - математика, (або історія, або іноземна), третій - за вибором учня (біологія, фізика, хімія, географія) Якщо для вступу необхідно три сертифікати, то НМТ, враховуючи обставини сьогодення, складати теж із 3-х (трьох) предметів: два обов’язкові, а третій предмет за вибором абітурієнта. Щодо тестів НМТ 2023, сесії не повинні повторюватися, але за якістю, змістом повинні відповідати вимогам навчальних програм (цього року тести сесій повторювалися).
2023
Говорю, від лиця одинадцятикласників. На даний момент, ми знаходимось в стані стресу. Не знаємо, що чекає нас завтра, і новина про обов‘язкову англійську просто «відбиває» бажання, вчитись ! Складно уявити взагалі підготовку до екзаменів, йдеш до школи- світла ще нема, приходиш з школи-світла вже нема. Ви самі , чудово знаєте , всю ситуацію, але чому ускладнюєте нам життя? Навіщо, «перекривати» один предмет іншим, якщо можна зробити 3-й на вибір між історією і англійською мовою?
Вступ2023
Якщо ви хочете, щоб діти добре знали англійську чи вільно нею володіли, то вибрали точно не той шлях, який потрібно. Невже на вашу думку, отак поставити перед фактом «4 предмет обов‘язковий-англійська», вступники будуть мати бажання її вивчати? В школі потрібно рівня англ Н-Е-М-А
Громадянин
Для Вступ2023: Ви неправі: чотири предмети, це НЕ Є перевантаження учнів (у школі одинадцять головних). Перший і другий предмети обов’язкові - українська, математика; третій - історія, або англійська (іноземна); четвертий - за ВИБОРОМ випускників (біологія, фізика, географія, хімія). Шановні батьки, учні, випускники, абітурієнти НЕ ЗНЕЦІНЮЙТЕ НАВЧАННЯ 11 років (не всі просиділи і проспали школу). Цінуйте СВОЮ роботу, працю вчителів, старання батьків, які хочуть бачити своїх дітей успішними.
Правосудя
Іди до дупи. Я тобі дам просидів 11 років. Я тобі ту іноземну до дупи запхаю
Захист
Ти уже свої "мізки" засунув..., тай сам, очевидно, давно там..., якщо не вмієш нормально спілкуватися.
Коментувати
ТупаАнглійська
Звісно, іноземні мови-це перспективно. Можливість, вийхати за кордон, працювати там, де висока зарплата і тд. Але, як англійська може бути ПРИМУСОВИМ ОБО‘ЯЗКОВИМ предметом? Вдумайтесь в цей крінж.
Абітурієнт2023
Дуже прошу, забрати обов’язкову англійську! Наведу, на мою думку, кільки переконливих аргументів, чому так потрібно зробити. По-перше, в більшості шкіл був «прекрасний» автор підручників з англійської мови О.Карп‘юк. Багато помилок в граматиці, немає чіткого початку та кінця теми, все ніби уривками. По-друге, на ЗНО вимагають рівень В1-В2, АЛЕ в школі з вчителем такого , точно не досягти, а тим більше, за пів року до екзаменів-це просто космос. По-третє, як можна готуватись до 4-х предметів під час війни? Коли нема світла по 8-16 годин, коли майже кожен день тривога, і тобі треба йти в підвал , бо боїшся за власне життя. Чи мені вчити цю англійську при свічках? Зробіть НМТ з 3-х предметів: укр.мова, матем, історія України/англійська. МОН, прислухайся, до думки вступників. Дякую.
Михайло
Чи буде власне висловлення з англійської мови? ,.
Світлана
Чому за дітей вирішили, і прибрали без будь яких пояснень географію, дійсно вже листопад нормальні діти вже давно готуються, що це взагалі таке, хто приймає всі ці рішення?
Аріна
На мою думку, це не справедливо, тому що багато учнів готувалися до географії, наприклад, а теперь їм прийдеться сдавати замість неї історію. Чому не має географії? Та навіщо усім обов’язкова математика? Зараз уроки нормально не проходять, дитина сама не може зрозуміти математику, якщо у неї не математичний склад розуму. Прислухайтеся до дітей!!!
Богдана
Підкажіть мені будь ласка, як я повинна в таких умовах як зараз готуватись до 4 предметів обов’язкових так ще й іноземна? Чому ніхто не входить у положення дітей, чому замість того щоб дати вибір у предметах ви нам ще більше ускладнюєте вступну кампанію, чому я не маю права вибору? Я не розумію як можна було так спаклюжити освіту В Україні, я не розумію що Шкарлет ще досі робить на своїй посаді? Чому на його витівки закривають очі? З кожним днем МОН рощчаровкє все більше і більше, дякую за те що навіть не думаєте про психічне здоров’я дітей.
Антон
Покажіть мені того хто утвердив цю маячню,хай сам складе те довбане ЗНО і тоді думає,невже вам там нема чим занятись крім того що псувати підліткам життя,мало того що в країні війна йже,і світло вимикають,ви щн хочете щоб ми оцю дурню повинні були складати,краше щось реально потрібне зробіть,а не дурнею займайтесь,прибацані
Наталія
Яка іноземна мова! Ви знущаєтесь ? Якщо дитина не планувала її здавати, то підготуватись до неї за такий короткий час в період , коли війна, світло і інтернет - то розкіш, майже неможливо. Прислухайтесь до думки випускників. Пропоную подати петицію !!!
Ірина
Як можна скласти 4 предмети в один день, коли світло виключають, тривога за тривогаю, це взагалі якиїсь капець
Паша
Йди на11й зі своєю іноземною, могли б ще пізніше сказати про відмову від іноземної мови.
Дар’я
ви взагалі здуріли чи що ? які чотири предмети та , ще іноземна мова . Вона мені не потрібна для вступу будь ласка почуйте випускників , зараз дуже важко навчатися в країні війна , діти переживають . Скажіть будь ласка , що робити тим дітям , які її не вчили і вона їм не потрібна як можна до іноземної мови підготуватися за 6 місяців ?
Марина
Шановний МОН ви про здоров’я дітей задумайтеся!!! Особливо в цей складний для усіх час. Діти в укритті без світла та в холоді, і незнаємо що нас далі чекає! Будь ласка спростіть дітям цей мультитест, достатньо української мови та історії.
Ліза
Та йдіть н@хуй!! Тупі, навіщо 4 предмети? Щей іноземна, взагалі сказилися? Війна, альоооо
Для Ліза:
Сама ти туди підеш.
Коментувати
Олеся
Для чого обов’язково складати іноземну мову??? Жодна країна світу не запроваджує обов’язкове складання іноземної. Це тільки в нашій державі таке може бути. Наші Захисники гинуть ща нашу незалежність, а МОН запроваджує іноземну обов’язкову!! Ми вже 30 років незалежні, а своєї мови більшість не знає, бо ми постійно вивчаємо чужу мову. Пане міністре, схаменіться!!! Зробіть обов’язковими два предмета : українську мову та історію, третій та четвертий предмети дайте на вибір дітям і вони оберуть ті предмети, які потрібні їм для вступу.
Юлія
Чому така зневага до географії??? Це тепер не предмет? Вимагаю пояснення від міністерства та тих, хто приймає рішення?
Ольга
Схаменіться! Війна в країні, діти не можуть підготуватися,а МОН взагалі проти дітей, чи в них своя мета? Син,учень 11 класу,7місяців по чужих кутках,ні світла ні інтернету .Чоловік в окопах,та не вже в них совісті взагалі немає?Діти і так пережили бомбардування,підвали, морально зломлені,а тут,держава проти дітей? Як взагалі таке могло в голови поприходити,якщо ні чим зайнятися в МОН,будь ласка замініть чоловіка,за 7 місяців немає відпустки,дитина страждає,кожного дня чекає звістки,що тато живий,щоб хоч зателефонував.За це він воює? Захишає землю свою,щоб нелюди з міністерства калічили далі долі дітей?Ми так вірили президенту,невже він не зупинить таке відношення до наших дітей?