У ВР пропонують підвищити вимоги до директора УЦОЯО

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

У ВР пропонують підвищити вимоги до директора УЦОЯО

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Відповідний законопроєкт зареєстрований у Верховній Раді і направлений на розгляд парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Метою документа є внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо закріплення на законодавчому рівні кваліфікаційних вимог до директора УЦОЯО.

За визначенням авторів законопроєкту, якими виступають представники кількох політичних фракцій та депутатських груп, директор УЦОЯО повинен мати стаж роботи у сфері освіти (оцінювання якості освіти) щонайменше 10 років, а також досвід управлінської роботи щонайменше 5 років.

Наразі порядок призначення директора та його повноваження визначені Положенням про Український центр оцінювання якості освіти. Водночас документом не визначені жодні кваліфікаційні вимоги до директора Центру.

На думку авторів законопроєкту, це створює ризики для зайняття цієї посади особою без належної кваліфікації, знань та досвіду.

«Це свою чергою ставить під серйозну загрозу якісну та ефективну роботу Центру й існування зовнішнього незалежного оцінювання як інституту загалом», – наголошують автори законопроєкту.

Очікується, що проєкт закону в разі його прийняття забезпечить якісну та ефективну роботу Українського центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація законопроєкту є реакцією депутатського корпусу на нещодавнє призначення на посаду директора УЦОЯО Едуарда Цируліка, який до цього часу очолював відділ з організації корпоративного управління Національного авіаційного університету.

Інформація про призначення Цируліка була оприлюдена наприкінці жовтня представником Кабінету Міністрів у парламенті Тарасом Мельничуком з посиланням на відповідне рішення уряду.

Станом на 08 листопада текст розпорядження КМУ поки не оприлюднений.

Освіта.ua
08.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
399
Очікується, що проєкт закону в разі його прийняття забезпечить якісну та ефективну роботу Українського центру оцінювання якості освіти. Ніхрена він не забезпечить, бо займають такі посади блатняки.
ВееР пропонує...
... підвищити ціну за посаду директора УЦОЯО. Хіба є ще хтось, хто вірить, що такі посади отримують без хабара, без зв"язків??!
Черкаси
Ще вимога- міністр мусить бути скромнішим , не тягати за собою хвости челяді, помічниць , холуя - ректора НАу Макса , не гулдибасити …
Вчитель намбе ван
Було б непогано звичайним директорам шкіл висунути ряд вимог, починаючи від партійності - ’заборонити’, бо куди не плюнь то риги, то жопоблок, суцільні зрадники, то п’яниці (да, є яскраві приклади), то ворюги
Для Вчитель намбе ван:
Так, що не директор то хабарник і розкрадач. А зараз для них рай - гумдопомога для ВПО вся у їхніх руках! По 30-40 років директорують!
Коментувати