Результати випускників цього року є недостатньо високими

З кожного з блоків тесту понад 63% вступників отримали менше 160 балів за шкалою 100–200

Результати випускників цього року є недостатньо високими

Результати учасників цьогорічного національного мультипредметного тесту загалом є недостатньо високими.

Про це йдеться у звіті Українського центру оцінювання якості освіти за результатами проведення НМТ, який у 2022 році замінив традиційне ЗНО, і включав в себе три предметних частини – українська мова, математика, історія України.

В УЦОЯО зазначають, що з кожного з блоків тесту понад 63% вступників отримували менше 160 балів за шкалою 100–200.

«Щоправда, на тлі цієї загалом нерадісної картини не можна не відзначити найкращих вступників, які, попри війну в країні, складні життєві обставини і труднощі, пов’язані з проходженням тесту, змогли отримати найвищі результати: 200 балів за тестування хоча б з одного предмета отримали 10 208 вступників, із двох – 1925, із трьох – 564», – наголошують в УЦОЯО.

Також проведений поглиблений аналіз результатів учасників НМТ засвідчив певні особливості, пов’язані з їх статтю та віком, типом закладу освіти, де вони здобували освіту, та типом місцевості, де відповідні заклади розташовано.

Так, за виконання завдань блоків НМТ «Українська мова» та «Історія України» жінки мають суттєво вищий середній результат, ніж чоловіки. Завдання блоку «Математика» в середньому краще виконали чоловіки.

Серед учасників НМТ різного віку найуспішнішими з усіх трьох предметів були наймолодші (19 та менше років).

Випускники шкіл 2022 року в середньому мають майже на 10 балів вищий результат за виконання завдань кожного з трьох блоків, ніж випускники минулих років.

Учні (слухачі) закладів професійної (професійно-технічної) освіти мають найгірші показники з усіх трьох предметів.

За типом закладу освіти серед випускників 2022 року найкращі середні результати з усіх трьох предметів мають випускники спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів.

За типом місцевості, де розташовано навчальні заклади, у яких навчалися випускник 2022 року, вищий середній результат з усіх трьох предметів демонструють випускники у містах.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
31.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лотоцька Ольга
Повідомте, будь ласка, який формат ЗНО буде у 2023 році! До чого готуватись дітям!!!!
Батько
Може,ви вже нарешті оголосите перелік предметів для кожного напрямку,а то тільки розмови ні про що.Діти мають знати до чого готуватись.
399
Для Батько. Вчити потрібно всі предмети бо "не знаєш, де впадеш." Для кожного напрямку потрібно готувати українську мову і літературу, математику і один предмет за вибором. Хіба не ясно?
Ірина
Для чого гаяти час на предмети, які не знадобляться для вступу? Не краще цей час приділити для удосконалення знань на потрібні предмети? Раніше випускники завжди знали, що готувати для вступу. В чому проблема?
Коментувати