ЗНО цього року можна буде скласти у країнах ЄС

Усі абітурієнти матимуть таку змогу скласти ЗНО, навіть якщо вони перебуватимуть у ЄС

ЗНО цього року можна буде скласти у країнах ЄС

Усі абітурієнти, які мають намір цього року вступати до українських університетів матимуть таку змогу, навіть якщо вони перебуватимуть у країнах Європейського Союзу.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Абітурієнти, які закінчили 11 клас і бажають вступати в заклади вищої освіти України, будуть мати таку змогу. На території країн ЄС вони зможуть скласти національний мультипредметний тест або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн», – сказав Шкарлет. 

Він нагадав, що цього року формат проведення ЗНО буде змінено.

Основною відмінністю є те, що в 2022 році буде проведений один іспит – національний мультипредметний тест, який триватиме протягом 120 хвилин.

Тест ЗНО буде відбудеться не в режимі онлайн, а у закладах освіти, і буде містити 3 важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань на кожну дисципліну).

Водночас міністр освіти наголосив, що фізична присутність абітурієнта під час складання іспиту буде обов'язковою.

Також він пояснив, чому саме ці предмети обрані до програми національного мультипредметного тесту.

«Українська мова і математика були обов'язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу прогнозничну валентність щодо можливості навчання на програмах бакалавра. А українська мова сьогодні є визначальним предметом нашого українського генокоду», –розповів Сергій Шкарлет.

За його словами, для отримання громадянства в будь-якій країні потрібно скласти екзамен з історії держави. 

«Якщо українець не знає історії України, то про вищу освіту мова не може йти взагалі», – наголосив міністр.

Що важливо знати про проведення ЗНО в 2022 році

Для отримання всієї важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
16.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інеса
Доброго дня, 1) де можна знайти перелік ВИШів, які приймають абітурієнтів у 2022 року. 2) Чи приймають абітурієнтів ВИШі міста Харьків. 3) Де можно знайти перелік ВИШів. які здійснити релокацію і куди перемістилися ВИШі з червоних зон
Оксана
Дитина на даний момент перебуває в Канаді, пле планує поступати у ВУЗ в Украіні, чи можливо буде здати тест в Канаді? Дяквю!
Марія
де потрібно сдавати НМТ в Франції ? коли буде проводиться? .
Наталія
А які умови вступу на базі диплому молодшого спеціаліста на 2-3 курс ВНЗ? У випускників коледжів, технікумів є сертифікати ЗНО?
Ольга,Полтава
На артиста, фізкультурника після школи складають лише творчий конкурс, нормативи…. А я вчилася на технолога - харчовика три роки. Закінчила курс математики, мови та історіі за 1-1,5роки. Хочу продовжити навчання по профілю. Чого не оцінюють, як в минулі роки ,екзамен по спеціальності, а вимагають складати троістий іспит ??? Ми ж все вивчали в прикладному варіанті! Навіщо ж Ви нас, пан Шкарлет, вертаєте на роки назад??
Чумак П.
Для Ольга,Полтава: А ці нардепи гришина чи бабак - що вони розуміють у продуктивних силах?? Але ж екноміст Шкарлєт мусить розбиратись
Коментувати
Вчитель
За той час , що залишився можна вивчити історію України за 10-11 класи. Не стогніть, а вчіть. А на майбутнє, історія України має бути обов’язковим предметом на ЗНО.
.
Для Вчитель: И ты не стони когда придешь к врачу - он тебе будет разные интересные истории рассказывать...)))
Вчитель
Його навчать лікувати хворих безпосередньо у вузі. А от кого він буде лікувати - окупанта чи українця - це важливіше.
Maya
Хто ж заперечує, історію треба знати всім, Але до чого тут вступна кампанія? Мова йде про вибір дітей. Чи українським дітям вибір не потрібний? І правила тестування із-за війни спрощують, а не змінюють кардинально- не додають предмет, який був необов’язковий!
Коментувати
Гончарук Марина
Не уявляю, як дитині, яка готувалась до географії та англійської мови зараз готуватися до історії... З телефону читати матеріал???? в тяжких умовах біженців ...
Dmytro
Для Гончарук Марина: проходити тести. Читати. На мінімальний бал скласти можна!
Маргарита
Для Dmytro, с минимальным баллом можно не поступить в ВУЗ.
Dmytro
Я вас запевняю. Що ПОСТУПИТИ з мінімальним балом можливо. Так, це не буде Могилянка або Львівська політехніка. Але поступе до ВНЗ можливо. ІСТОРІЯ - це ні китайська. Тобто якщо дитина хоча б двіічі прочитає коспект, подивиться дещо в ютубі та пройде хоча двічі тести - то шанси є. Дуже високі.
Коментувати
Марина
Це дуже ущимляє дітей, які три останні роки готувалися до ЗНО з англійської мови. По відношенню до них це несправедливо.
Ірина
До столиці країни в якій перебуває дитина 700 км. Я навіть не уявляю як туди дістатися, бо до міста теперішнього перебування допомогли доїхати координатори та волонтери. А навіть як і доїдемо то дуже стомлені! Уявляю якість складеного тесту! Щодо Історії України, так її треба знати, але дитина не один рік готувалася до складання ЗНО щоб вступити на обрану спеціальність де не потрібно знати історію на такому рівні!!!! Щось не те ви придумали, шановний!
Харківській
У Харковi пiд бомбами фiзична присутнiсть??? Вiн хворий??? Пане, ви здоровий???
Дмитрий
Патриот-это человек,который любит свою страну и приносит пользу ей и своему народу,а не тот ,который завернулся во флаг и орет громче всех,и при этом не знает элементарных вещей.Как в медицинский поступать,ведь там другие правила?Есть люди,которые готовились насколько лет и это их призвание,а вы взяли и угробили возможность стать настоящим врачом!!!
Інна
Шановний пане,Шкарлет. Що робити дітям ,які знаходяться на тимчасово окупованій території зокрема у місті Херсоні.? У багатьох немає змоги виїхати за межі області взагалі, а тим паче для сдачі тесту,. Я наразі висловлюю думку багатьох батьків, діти яких вимушено залишаються в окупації, потрібно розробити механізм сдачі тесту в онлайн режимі для наших дітей . Не забирайте у дітей майбутнє, діти готувались і не забувайте що вони майбутнє нашої держави. І хочеться вірити що держава про нас також пам’ятає. Дякую. Це просто крик душі,і образа за наших дітей.
Марк
Для Інна: Вам час вивчати досвід лнр днр. Всі ті хто залишився в окупації зробили свій вибір, були вимушені вчитись отримувати професію,по російській програмі! Мені байдуже де ви вчилися на автослюсаря стоматолога,чи програмиста!
Альбіна
Для Марка: якщо людина залишилась в окупації, це не означає, що вона готова, щоб її дитину вчили по програмі років. З окупованих міст не має і не було жодного коридору і всі хто виїхав, то робив на свій страх та ризик, бо гарантії, що доїдеш живим не було. Станом на сьогодні виїхати з Херсону не має можливості взагалі....
Коментувати
Галина
Згодна з вибором історія України або англійська мова. Ми приділяли більше уваги основним предметам і іноземній мові. Хочемо поступати на програмування. А тут.... Історія України.
Фред
Господи, який він бовдур(((А до війни про "патріотизм" з ЗНО з історії України не думали? От яким треба бути тупим щоб так виправдовувати присутність цього предмета на тесті... Просто скажіть вже що хочете більше контрактників і все