До ЗНО можна готуватися за новим правописом, – Мін’юст

Випускники можуть готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання за новим правописом

До ЗНО можна готуватися за новим правописом, – Мін’юст

Випускники, які готуються до проходження ЗНО з української мови, можуть продовжувати вивчати новий Український правопис, що затверджений у 2019 році, та готуватися за ним до цьогорічного тестування.

Про це, коментуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, у своєму Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, зазначене вище рішення не набрало законної сили і не набере його найближчим часом, оскільки Міністерство юстиції подасть на нього апеляційну скаргу.

«До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною. Тобто Український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити Український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО», – наголосив міністр.

Ще одним аргументом на користь нового правопису Малюська назвав стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії.

«Ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться», – підкреслив Денис Малюська.

Як відомо, згідно з наказом Міністерства освіти і науки № 1033 в завданнях ЗНО з української мови до 2024 року використовуються норми Українського правопису, які не зазнали змін.

Водночас при написанні власного висловлення учасники тестування можуть використовувати і старі, і нові правописні норми.

Більше про проведення ЗНО

Для отримання важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
01.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Про всяк випадок: серед завдань ЗНО не буде пов’язаних із правописом 2019, бо перехідний період до 2024 року
Пан Триптофан
Для Ольга: Так власне висловлення ще є.
Коментувати
Анна Коваль
Кабмін правильно робить. Я спочатку думала, що Юлія Пиргас просто хоче прославитися за будь-яку ціну, тому виступає проти того, щоб у назві “День Соборності України” слово “Соборності” писати з малої літери та не вживати фемінітиви, уникання яких є російською традицією!!! Однак виявилося, що та дівчина є сестрою дружини Дмитра Ільченка, який був адвокатом вбивці Катерини Гандзюк. А ще Юлія Пиргас говорила, що їй не подобається слово “тотоапарат”! Але такої лексеми і немає!!! Згідно з правописом грецька літера “тета” може передаватися українською буквою “т”. А якщо слово “фото” перекласти грецькою, воно починатиметься на літеру “фі”. P. S. Ганьба такій громадянці, яка не боїться демонструвати своє невігластво та паплюжити мову заради того, щоб посприяти здійсненню підступних планів безпринципного родича!!!