250 найкращих випускників отримуватимуть по 120 тисяч грн

Найкращі учасники ЗНО щомісяця отримуватимуть стипендію в розмірі 10 тисяч грн

250 найкращих випускників отримуватимуть по 120 тисяч грн

Найкращі учасники зовнішнього незалежного оцінювання щомісяця впродовж року отримуватимуть президентську стипендію в розмірі 10 тисяч грн.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Найважливіше – це наші діти. Майбутнє нашої країни. Я підписав указ щодо премій, стипендій і грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України. Наразі уряд готує порядки їхніх нарахувань», – розповів глава держави.

За його словами, за результатами ЗНО буде передбачено 250 стипендій для 10 учнів з кожного регіону України за умови, що дитина обирає та навчається в українському виші.

«Щороку буде визначатися топ-10 найкращих учнів кожної області за результатами ЗНО. Кожен з цих учнів буде отримувати стипендію – 10 тисяч гривень щомісяця. Тобто всього 120 тисяч за рік кожен», – зазначив Володимир Зеленський.

Також, згідно з указом глави держави, передбачено премії для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад у вигляді разової виплати у розмірі 20 тисяч грн кожному та переможцям міжнародних олімпіад – по 100 тисяч грн.

Окрім того, щороку виділятимуться президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном – у вишах США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї тощо.

«Обов’язкова умова: після здобуття диплома – повернення в Україну та робота на державній службі протягом трьох років», – повідомив президент.

«Ми боремося за нашу талановиту молодь, за те, щоб у майбутньому вони працювали на благо України, і будемо підтримувати їх, як тільки можемо», – додав він.

Освіта.ua
29.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Цікаво
А що " дадуть" вчителям, які такого вундеркінда підготували????! Як завжди???? Нічого...
Таня
Для Цікаво: "Вели-и-кую шану", як в анекдоті!
Таня
Для Цікаво: Ви ж прекрасно розумієте, що в черговий раз знецінили роль учителя/репетитора.
Коментувати
завуч
Оксана, не по 21, а по 25 тис доганяють, щоб дати. А якщо не доженуть і не дадуть - буде правильно. Навіщо роздавати гроші тупим нездарам? Мої всі знайомі молоді вчителі голосували за клоуна. Це свідчення відсутності критичної маси мозку, яка відповідає за логіку і за здатність аналізувати. Тож нічого заохочувати невігластво. Додам, що у педагоги, на злидарську зарплату, нині ідуть повні невдахи і телепні.
Оксана
Дадутть???? доженуть, і ще дадуть. Вже "дали" молодим вчителям по 21 тис.???????? Гарні казочки придумають наші можновладці.
Ноунейм
Я студент магістратури. Хтось може кинути посилання на ґранти? Дуже цікаво подивитися які там вимоги
2021
Міністерство освіти і науки скасувало проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з усіх навчальних предметів через зростання показників захворюваності на коронавірус.