Додаткові платні тести ЗНО розширять можливості вступників, – УЦОЯО

Можливість складати додаткові предмети ЗНО розширить можливості для випускників

Додаткові платні тести ЗНО розширять можливості вступників, – УЦОЯО

Запровадження можливості складати додаткові тести ЗНО за власні кошти розширить можливості випускників, оскільки дозволить складати понаднормову кількість предметів.

Про це йдеться в роз'ясненні Українського центру оцінювання якості освіти через поширення інформації в соціальних мережах і деяких ЗМІ про «запровадження платного ЗНО».

В УЦОЯО зазначають, що проєктом змін до Порядку проведення ЗНО справді передбачено запровадження можливості складати ЗНО за кошти фізичних або юридичних осіб.

Водночас в Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що ця норма тільки розширить можливості здобувачів освіти.

«Так, наприклад, у 2020 році учасники обирали до чотирьох предметів ЗНО, якби ця норма вже була чинною, учасники змогли б складати чотири предмети ЗНО за кошти держави і ще до семи предметів за власні кошти. У поточному році Міністерство освіти і науки України дозволило учасникам складати до п’яти навчальних предметів, тобто понаднормовими були б шостий, сьомий та інші навчальні предмети», - повідомляють в УЦОЯО.

Водночас у Центрі повідомили, що з огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

«Наголосимо на тому, що кількість предметів ЗНО, які можна складати за кошти держави, завжди буде уможливлювати доступ громадян до омріяних закладів вищої освіти. А норма, про яку йдеться, розширить можливості громадян, які захочуть спробувати свої сили з багатьох навчальних предметів», - підкреслили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
09.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павел
Очередной "закидон" чиновников от образования. Сначала ввели ВНО, уверяя всех что это панацея от взяточничества при поступлении в ВУЗ. Если бы это было так, то зачем нужно было вводить обязательные выпускные экзамены (ДПА) в форме ВНО? Сегодня можно сдать ВНО за взятки прямо на месте тестирования. Никто не пробовал? Попробуйте!, вам понравится. Теперь прощупывают, как люди отреагируют на оплату не обязательных предметов по ВНО и если таковых будет много, то следующий шаг - сделают платными все обязательные ЗНО.
Дмитро
Краще інтегрували б ЗНО із обов’язковою атестацією наприкінці навчання. Бо ж далеко не кожен школяр знає, куди й на кого піде навчатися далі, часто подаючи документы до різних ВУЗів і навіть на різні факультети. Вибір, зроблений майже навмання наперед, аж ніяк не тотожний дійсному майбутньому. Є (і не мало) таких, хто опісля одного-двох років навчання вирішують змінити напрямок, виявивши для себе помилковим минулий вибір. І що їм, знов до іспитів на те, що рік-два як не вчили? Атестаційна комісія, запрошена до навчального закладу на декілька тижнів наприкінці року, без проблем зможе провести ті іспити, переклавши попередню підготовку учнів, місця й організації процесу на самі школи, виславши їм необхідні вимоги. Це і для держави вийде дешевше, і для шкіл майже нічого не змінить. А учні будуть безкоштовно проходити ЗНО по всіх предметах. І байдуже, якщо більшість з них буде завалено - вони ж не з потрібних їм на сьогодні. Та й школам наука буде - чому навчають якщо їх учні не здають.
2020
Для Дмитро: А... То все ж таки начхати, як випускники здали ЗНО. Головне, це мати залізобетонний привід натовкти мордою вчителів, що їх учні не здають. Пропоную вам розвинути свою ідею: просто в кінці року показово карати вчителів, щоб "була їм наука". А якби ще було і за що, то і повбивати можна. Ви просто новатор!!! Отаких би людей побільше в міністерстві!!!
Коментувати
Директор
Кількість предметів ЗНО взагалі не повинна бути обмежена! ЗНО прибралио корупцію при вступі, а у нас це перетворили на покарання для вчителя, прив’язавши до ЗНО ДПА. Абсурд!!! Дітям, які не планують поступати, начхати і на ДПА, і на ЗНО! Дайте дітям можливість формувати власну освітню і життєву траєкторію ( Закон ’’Про освіту’’)!!! Хай здають предметів скільки влізе! ДПА- це пережиток комунізму, він нічого не показує, його давно треба прибрати і нікому не морочити голови!!! Якщо поступають навіть при мінімальних балах, то хіба це свідомий вибір професії??? Вузи беруть все- любе- рябе! Для чого цей цирк? Але як???? А обкакати вчителя??? Він же ній не робить!!! Як може бути прохідний бал у ВНЗ нижчим колишньої ’’4 ’’? Проблематика не у школах!!!
Людмила
Платное ЗНО уменьшит шансы выпускников на вступление в ВУЗы,потому,что для многих родителей это станет непосильной ношей.Выпускной,ЗНО,платное обучение,оплата за проживание(если поступил в другом городе),питание,студенческий...А помимо этого есть ещё коммунальные платежи,одежда,обувь, питание семьи.А зарплаты становятся только меньше.Вообщем вот так сильные мира сего стараются вырастить необразованных рабов.Стадом проще управлять.Как-то так...Почему-то к власти рвутся только ради кормушки,думать о народе не нужно.Вот если б всех депутатов посадить на зарплату 6000 грн,заставить оплачивать квартиры с этой зарплаты и содержать семью-наверное тогда бы к власти приходили только достойные,а соответственно и страна бы поднималась с колен.
Влад
Для Людмила: Ви взагалі статтю читали? Чи відповідь пишете прочитавши заголовок? Платне ЗНО пропонується для тих, хто хоче здати не 4 безкоштовних, а 6! тому за 2 вони доплатять. Вступають з трьома ЗНО. Тому 4 безкоштовних ЗНО вам вистачить для вступу
Коментувати
2020
Якщо людина заплатила за товар чи послугу, то має право вимагати їх якості. Отже, якщо заплачено за ЗНО, то і бал має бути таким, що задовольняє абітурієнта. Може, МОН уже і тарифну сітку, прив’язану до кількості балів,підготував?
Якось так
В минулому році мій син здавав ЗНО і нам якраз "не вистачало" одного/двох предметів, оскільки окрім базового сценарію вступу задумалися про вступ на докорінно іншу спеціальність. Тоді виникало питання, чому платно (як пробне ЗНО) не можна здати ЗНО з додаткових предметів? Проте є й інша сторона медалі. Як кажуть - слідкуйте за руками. Держава (в особі МОН і УЦОЯО) однією рукою робить непотрібні для вступу абітурієнта предмети обов"язковими (як, наприклад, ДПА з математики для умовних гуманітаріїв чи з ДПА з історії/іноземної мови для фізиків, хіміків, математиків), чим ЗМЕНШУЄ його можливості, а тепер вуаля - іншою рукою "розширює" кількість предметів, але вже на платній основі. Тому, якщо основний мотив МОН і УЦОЯО це дійсно турбота про дітей, а не звичайне заробітчанство, то зробіть предмети ДПА вільними для вибору. Тоді 4 (як у 2020р.) чи 5 (як планується у 2021р.) безкоштовних предметів ЗНО вистачить з головою.
Павел
Для Якось так: Очередной "закидон" чиновников от образования. Сначала ввели ВНО, уверяя всех что это панацея от взяточничества при поступлении в ВУЗ. Если бы это было так, то зачем нужно было вводить обязательные выпускные экзамены (ДПА) в форме ВНО? Сегодня можно сдать ВНО за взятки прямо на месте тестирования. Никто не пробовал? Попробуйте!, вам понравится. Теперь прощупывают как люди отреагируют на оплату не обязательных предметов по ВНО. Если таких желающих, отдать свои кровные денежки хапугам от власти будет много, то следующий шаг - сделают платными все обязательные ЗНО. И кроме того, количество "обязательных" ВНО будет все больше и больше, - только платите. Но на мой взгляд, если уже случилось, что кому-то хочет сдавать больше экзаменов в форме ВНО, почему нужно за это платить?
Коментувати