![]() |
У «Слузі народу» критику нового тесту ЗНО з української мови назвали невиправданою |
Верещук: окремий тест ЗНО з української мови є позитивом
Критика на адресу рішення про введення окремого ЗНО з української мови є невиправданою, а пікети з цього питання мають політичну основу.
Про це зауважила народний депутат від фракції «Слуга народу» Ірина Верещук, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За її словами, вона вбачає позитив у праві вибору складати ЗНО з української мови під час вступу на технічні спеціальності.
«Найперше, мені важко пояснити, з чим пов’язані оці пікети саме сьогодні. У нас коронавірус, у нас – обмежувальні заходи, у нас купа проблем, а ми пікетуємо КМУ з вказаного питання. Я є мамою випускника, і він вступає на техспеціальність, і для мене це дуже зручно. Йому не потрібно здавати українську мову і літературу, він буде здавати українську мову, і я вважаю що це правильно. Люди, які вирішують вступати на технічні спеціальності – вони мають право вибору, і тут я не бачу загроз», - пояснила Верещук.
Критику у бік розділення варіантів ЗНО нардеп називає необ’єктивною.
«Мій син вступає в КПІ на біонжинерію, і я вважаю, що в даному випадку йому варто зосередитися на біології, на хімії, на математиці і на українській мові, звичайно», - додала Верещук.
Загалом серію пікетів через ЗНО нардеп вважає черговим елементом політичного протистояння.
«Мені видається, що тут дещо є і замовність, і політичне протистояння. Я бачу останнім часом багато атак різних груп впливу на МОН, і десь розумію їх причину. Але в даному випадку не вважаю такі протистояння виправданими і доцільними», - підсумувала нардеп.
Як відомо, починаючи з 2021 року абітурієнти в залежності від обраної спеціальності отримали право вибору: здавати ЗНО з української мови і літератури чи ЗНО з української мови. Відповідний наказ МОН розроблявся і був підписаний ще у 2019 році.
Як відомо, Міністерство освіти і науки впровадило у план проведення зовнішнього оцінювання окремий тест з української мови.
Планується, що частина вступників отримає змогу надавати приймальним комісіям результати нового тесту ЗНО з української мови. Натомість вступники на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань складатимуть тест з української мови і літератури.
БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ
Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.
Освіта.ua
10.11.2020