ДПА з математики: рівень стандарту і профільний

Державна підсумкова атестація з математики відбуватиметься за тестами двох рівнів

ДПА з математики: рівень стандарту і профільний

Випускники закладів середньої освіти, які цього навчального року вивчають математику на різних рівнях (стандарту або профільному), у 2021 році проходитимуть державну підсумкову атестацію за тестами різної складності.

Про це під час вебінару, що був організований для майбутніх випускників і їхніх батьків, розповіли фахівці Українського центру оцінювання якості освіти.

За інформацією фахівців УЦОЯО, новацією цього навчального року стане впровадження дворівневої державної підсумкової атестації з математики.

Зокрема, у разі, якщо випускник вивчає математику на рівні стандарту, під час складання ДПА він працюватиме з тестом рівня стандарту, який міститиме 28 завдань різних форм.

Якщо випускник вивчає математику на профільному рівні, він має скласти тест профільного рівня, який міститиме 34 завдання різних форм.

На виконання тесту рівня стандарт буде відведено 150 хвилин й запропоновано заповнити бланки відповідей А та Б. На виконання тесту профільного рівня учасникові буде відведено 210 хвилин і видано бланки А, Б та В.

Варто зазначити, що для вступу до закладу вищої освіти на спеціальності, де необхідні результати з математики, потрібно буде обов’язково виконати сертифікаційну роботу профільного рівня.

Як відомо, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували цикл відеозустрічей з майбутніми учасниками зовнішнього незалежного оцінювання.

ПРОЙТИ ДЕМОТЕСТ ЗНО-2021

Освіта.ua
23.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей
Здравствуйте, я ученик который подпадает под категорию «випускник минулих років», но при регистрации на ВНО у меня нету выбора: сдавать профильный уровень математики или стандарт, есть только «Математика». Хотел бы поинтересоваться какого уровня эта «Математика». пс. номера УЦОЯС не отвечают, на сайте подобной информации не нашёл.
Людмила Корнилова
На сайті https://narodna-osvita.com.ua/gdz/gdz-6-clas-matematika можна знайти гдз математика 6 клас. Дивись вірні рішення кожного завдання або прикладу.
Наведите порядок!
Третий и четвертый экзамен тоже нужно делить на уровни стандарт и профиль! Есть дети, которые не будут поступать в ВУЗы, уезжают поступать за рубеж, идут на творческие специальности! Разве должен ребенок, не учившийся в спецшколе писать письменную работу на английском языке на 150?
Галина
Для Наведите порядок!: з іноземної й зараз є різні рівні для ДПА. А для вступу в будь-якому випадку здають профільний рівень
наведите порядок!
Для Галина: Сочинение из 150 слов нужно писать для уровня "стандарт". Притом, что английский входит в список обязательных. Это и возмущает. Галина, у вас низкая читательская компетентность - огрызаться вы любите, а вдумчиво читать - нет. Вы пишете противоречивые комментарии. Например: "Не придумуйте. не було ніяких рівнів. Література враховувалась ." - это ваш комментарий под следующей статьей? Ваш. Так есть уровни или нет - вы сначала разберитесь, а потом пишите.
Галина
Для наведите порядок!: чи була література чи ні - це не рівні! рівень один! І література не враховувалась в ДПА, але враховувалась для вступу. З англійської зовсім інша історія, там для рівня стандарту треба значно менше тестових балів на бали ДПА (такого в українській немає, там для всіх одна таблиця) А про те, що Ви пишете про 150 СЛІВ, а не балів, як з написаного Вами можна зрозуміти? Англійська не є обов’язковою. Вона на вибір з історією. Тому забумайтесь про свою "читатську компетентність"
Коментувати
АЛЕ! УЦОЯО!!!
Але! Делите и четвертый обязательный на стандарт и профиль. Многим он нахер не нужен! У многих четвертый экзамен = творческий конкурс, к которому нужна серьезная подготовка и денежные вливания!
Галина
Для АЛЕ! УЦОЯО!!!: геть не в багатьох. в досить малого числа абітурієнтів
.
Для Галина: Человек, скорее всего, пишет о своем окружении.
Галина
Для .: до чого тут оточення? подивіться перелік спеціальностей на які здають творчий і кількість абітурєнтів на спеціальності.
Коментувати
Владислав
Получается, ребенок, который не учился в профильном классе (школе), но хочет поступить на специальность, где нужна математика должен будет выучить сам и освоить задания профильного уровня?
Галина
Для Владислав: а як він там потім вчитись буде?
Владислав
Отлично будет учиться. Галина, Вы разницу между 3 часа математики в неделю и 10 часов (в профильном классе) улавливаете?
Олег
Галина, математика нужна для поступления не только на физ-мат., а например на психологию (где она явно не нужна на профильном уровне). Да и в дальнейшем в профессии психолога...
Коментувати
Клим
Лучше перекрыли бы утечку заданий и ответов. А то когда ученики, которые еле на 8 баллов вытягивали предмет, а сдают больше чем на 190 все ЗНО, понимаешь, что вся эта система далека от идеала. Ведь как не крути кто-то эти тесты составляет, кто-то набирает, кто-то верстает, печатает, режет, сшивает (процессов масса) и все они делаются не за день и не за 2 до ЗНО, а минимум за полгода.
Оля
Для Клим: якби була утечка, то на 190+ писало б набагато ільше дітей
окда
Для Клим: то есть ученики, у которых средний балл 11, а средний балл зно 120-140 вас не смущают?
yuriy
Для Клим: Вы в этом году ЗНО сдавали? Если, да, то на какие баллы?
Коментувати
Алексей Языков, кан.пед.наук
Я хотел бы поздравить украинскую школьную математику с маленьким шагом в пропасть для чиновников от образования и с большим скачком в бездну невежества и безграмотности для всего школьного математического образования. Все дело в опубликованных демонстрационных вариантах теста ЗНО 2021 с расширенным, а по сути, с полным перечнем всех формул из математики в качестве "справочного материала". Столетиями формула для точных наук ( математика, физика, химия) была святая святых, сакральным средоточием откровенных научных знаний, концентратом человеческой мысли, высшим уровнем абстрактного мышления ( в математике это цепочка "число-переменная-формула"), воплощением непрерывного восхождения человеческого логоса от конкретного к общему и от простого к сложному. Последние два-три столетия именно красота, простота и изящество математических формул служит подтверждением их истинности и непостижимой познавательной силы. Заучивание формул и их вывод это не механический процесс выучивания ...
Витель з досвідом
Для Алексей Языков, кан.пед.наук: Не переживайте так сильно! Адже здатність пам’ятати формули -- це ще не гарантія володіння математичними знаннями! Головне ж -- це вміння знайти спосіб розв’язування, і далі -- правильно застосувати ті самі формули. І отут у багатьох сучасних дітей виникають труднощі, бо формули вони пам’ятають гірше, ніж такі ж діти ще 10 років тому. Але на цих дітей хлинула лавина інформації, значно, в кілька разів більша від тої, що була 10 років тому! Заєте, як прикро почувається дитина, яка фактично розв’язала задачу, але через те, що не пам’ятає формулу чи щось у формулі наплутала, не може знайти відповідь і втрачає бали. Так, вчителі повинні змушувати школярів вивчати формули, вчити виводити з базових формул інші, звичайно, тут я згідний. Але оці "милиці" у вигляді основних формул треба було надати ще кілька років тому. На жаль, багато дітей в школі не люблять чи навіть ненавидять математику. Можливо, це трохи змінить їхнє ставлення. )
Анна
Для Витель з досвідом: Я Вами согласна. Считаю, что пусть формулы лежат даже на парте у профиля, только вот задачи пусть у них будут по-сложнее. Дело не в формулах, а в полете мысли - решать, решать и решать. Обложиться справочниками и решать - вот это математика!
Коментувати
Vika
Чи дійним буде сертифікат ЗНО з математики за 2020 рік у Вступній кампанії 2021 року?
пожалуйста
А кто может подсказать - третий и четвертый экзамен тоже будут делиться на уровень стандарт и профильный? Я не собираюсь поступать в Украине и, к примеру, четвертый - география мне абсолютно не нужен на профильном уровне!
Александра
Для пожалуйста: Делится только математика на стандарт и профильный, а также укр.мова или укр.мова +литература. Остальные предметы без изменений, все вопросы для всех участников
Коментувати
А, у?
Етить! Теперь у зношников будут подсказки в виде всех необходимых формул. До этого такой лафы не было. Была только нахрен не нужная табличка градусов в радианы. Я б так снова сдал профильное зно, легче же. Основной проблемой зно с математики были формулы, а теперь они все сразу даны.
ку ко
Для А, у?: Ну так сдай! Кто не дает? А то, что с 2021 английский обязательный? Ничего так?
Владислав
Почему английский обязательно? Есть выбор англ. или история. Можно сдавать уккр., матешу, историю и ещё любой.
Коментувати