Відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з хімії

Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього оцінювання будуть оголошені до 20 липня

Відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з хімії

В Україні завершено проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. У п'ятницю, 17 липня, відбулось тестування з хімії.

Тест з хімії складався із 52 завдань, на виконання яких учасникам було відведено 150 хвилин.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи, дорівнює 74 балам.

За вибором випускника, результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з хімії.

З метою інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 20 липня будуть опубліковані правильні відповіді на завдання тесту. Див. розділ Відповіді на тести ЗНО.

Установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів ЗНО з хімії відбудеться за підсумками засідання експертної комісії з питань визначення результатів ЗНО не пізніше 28 липня. Цього ж дня будуть опубліковані таблиця відповідності тестових балів оцінкам за шкалою від 1 до 12 балів та таблиця переведення тестових балів з хімії у рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати тестування будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників ЗНО 29 липня.

Після цього заклади освіти отримають результати державної підсумкової атестації своїх учнів з хімії.

Учасники тестування, які не змогли взяти участь в зовнішньому оцінюванні через об'єктивні причини, можуть протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Додаткове тестування з хімії відбудеться 10 серпня.

ЯК РОЗРАХУВАТИ БАЛ ЗНО З ХІМІЇ

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
17.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ольга
Чому ніхто не говорить про задачі 49 і 52 де взято стару тривіальну назву Кальцій карбіду - ацетиленід Кальцію про яку в шкільній програмі не згадується. А в завданні 52 замість етину написано етен, хоча в офіційних відповідях дано відносно етину. Де логіка? Хто думав коли складав такі завдання?
Баранкевич
Для ольга: Погоджуюсь. Ця назва - ацетиленід кальцію не зустрічається у шкільних підручниках. (можливо, я не всі підручники маю, але...). Невже не можна було написати так, як учні вчать... І ще мені "не сподобалась" задача 51. У школі не вистачає часу, щоб робити задачі такого типу...
Коментувати
Дмитро
Питання до усіх. Чому майже кожного року є претензії до всіхп редметів ЗНО, окрім географії?
Тіна
Для Дмитро: Цього року скарги лише стосовно хімії! Діти з спеціалізованих шкіл та олімпіадники не могли впоратися!
Слабкий мишутка
Ну не лише хімія електрична мухобійка теж мало кому сподобалась та невідомого автора вірш із запитаннями до нього
Коментувати
redegator
Складав ЗНО з хімії цього року. Питання були дійсно важчими, ніж зазвичай. Дещо перечитував кілька разів, бо не міг зрозуміти. Часу вистачило. Тестові завдання роз’язавав за 40 хвилин. Встиг перевірити їх два рази. Деякі задачі розв’ язав другий раз для перевірки. Місця було мало, але нам дали цілий зошит, який можна було розкласти на окремі аркуші. Максимально уважно все переніс у бланк, ще кілька разів перевірив. Залишалося 20 хвилин і я здав роботу. Протягом карантину не готувався. До карантину постійно готувався до обласної олімпіади, на якій щороку займав третє місце. Із задачами в мене проблем не було. В тестах маю 2 помилки. Гальванічний елемент, гідроліз і хімічну рівновагу взагалі не пам’ятав зі школи, однак швиденько за 20хв розібрався з цим кілька днів до ЗНО. Я з села: жодних реакцій у школі не бачив, тільки теорія. Перед карантином набирав +-193 бала. Перед самим ЗНО те саме. Зараз очікую отримати 198.
Роман
Для redegator: Не фантазуй...те. За 20 хвилин він розібрався з гальванічним елементом та ріановагою. Молодець, селянин!
redegator
А що там розбиратися? Подивився одне відео і все)))
Олена
Писав явно не учень!
Коментувати
Natalia Evgenia
Вузы будут без студентов!!!! Переумничали сами себя! Жаль, что из 77,73% абитуриентов, которые пришли, пройдут порог 57,3% и вот тогда, вузы скажут "ОЙ....". И так, на учителя химии идут по остаточно принципу... боюсь даже представить картину " Крах предмета". Уважаемые, о чём вы? Вы этим вариантом ЗНО убили предмет. Уже недоборы были, есть и.... "не набрали студентов". Посмотрим ещё порог и всё: химия убита!!! У меня в школе на 1200 учеников сдает 1 человек, а на следующий год - никто. А дальше, что? Плохо, что никто из руковоства это не читает, пишем в пустоту.
Учитель
Для Natalia Evgenia: Дуже хочеться оприлюднення прізвищ авторів цього шедеврального тесту. Хто і з якою метою змінив структуру тесту не адаптувати до нього час виконання?
Den
Для Natalia Evgenia: специальностей, где химия есть обязательным предметом не так и много. Да и проходной бал на них не заоблачный.
Коментувати
Господин
Химия всегда была самым сложным предметом зно, рассчитанным на выпускником школ с углубленным изучением этого предмета. Тем же, кто в таких школах не учился или же не смог самостоятельно освоить химию на должном уровне, не следовало выбирать для сдачи этот предмет. Для медов сейчас есть альтернатива легкой биологии.
Учитель
Працюю вчителем хімії понад 30 років. Серед моїх учнів призери і переможці олімпіад, учителі хімії, викладачі вузів, лікарі, науковці тощо. З року в рік вони успішно складали ЗНО і я цілковито підтримувала наявність 2-3 ускладнених задач в тестах. Але, зміст тесту, запропонованого цього року викликав багато питань. Хімічна рівновага, гідроліз, гальванічний елемент (на пробному ЗНО) - питання, які є за межею шкільної програми. Готова почути заперечення, що учні, які готуються до вступу, мали опанувати їх самостійно. Ну таке. Далі, задачі на суміші, змішування розчинів, визначення формули речовини за масовими співвідношеннями потребували значно більше часу! Діти просто не встигли! Держава декларує потребу у технологах, кваліфікованих фармацевтах, лікарях тощо, а вельмишановні укладачі тестів зроблили все для того, щоб діти наступного року НЕ обирали хімію. Враховуючи, що тест з математики буде обов’язковим, вибір, вочевидь, на користь біології....
Л. В.
Для Учитель: Так и есть! Но совести хватает у чиновника ещё и написать, что ТЕСТ БУВ ДУЖЕ НЕ СКЛАДНИЙ! Ну как так можно? (((
Учитель
Велком пану чиновнику до школи! І це ще я не торкнулася теми карантину.
Л. В.
Вы бы почитали, что он пишет... Очень жаль, но это простое издевательство чиновника....
Коментувати
Л. В.
На ФБ некий Ночкин, эксперт по химии, пишет, что тест был простым и если знаешь химию, то и ЧАСА должно было хватить! Это по три минуты на одну задачу???? Олень!
Учитель
Для Л. В.: 100%
Степан
Для Л. В.: Цей пан не просто експерт з хімії. Він є керівником середньої ланки в УЦОЯО (структури, яка керує складанням тестів ЗНО). Саме він системно розганяв страхи щодо негативного впливу скасування ДПА на бал ЗНО і не можливості видачі медалей.
Коментувати
Дмитро
Чому заборонено користуватись калькулятором у 21 столітті? Багато часу витрачається на розрахунки у стовпчик. А задачі занадто важкі і непрограмні. Знищують хімічну освіту, нажаль.
Вчитель
Рощразункові задачі олімпіадного рівня. Питання заплутані, не відповілають за змістом підручникам. Вважаю, що тести навмисно ускладнено.
Учитель
Для Вчитель: Нам зараз будуть говорити про компетентності, уміння застосовувати знання на практиці та всілякі інші дурниці. Але мені цікаво, хто з авторів тесту виконав усі завдання без допомоги калькулятора за цей час? Більше того, коли я складаю контрольну роботу, відповідно методиці викладання, маю помножити свій час що найменше на 3.
redegator
На олімпіадах значно важчі.
Коментувати
Оля
Цього року перевершили себе знову: для чого такі тексти, такі закручені смисли???!!! Дитина читає деякі питання кілька разів, щоб зрозуміти і розібратися .... Не знали вже що й придумати, щоб закрутити .... Ніби, студентам хімічного, а не школярам завдання готували . Так і відбивають в учнів бажання здавати хімію, бо мають сумніви, що не здадуть. Про людський фактор вже взагалі мовчу...
Люк
Мало часу - треба 180 хвилин!!! Збільшили кількість задач, місця в зошиті мало для розв’язку!
Slava
40 правильных ответов Будет 150? Если знизят порог на 1 бал должно быть?
Максим
Для Slava: да думаю буде якщо знизять
Любов
Жаль, страшенно жаль, що навіть не подумали, що на кожну задачу відвели 5 - 7 хвилин. Задачі складні для дитини, обрахунки непрості, діти деморалізовані. Це знищення хімії. Деякі діти не встигали навіть прочитати 3 останні задачі!!!! Вони старалися, але часу не вистачило.Невже складно зрозуміти, що якщо додаєте 4 непрості задачі, додайте ще 30 хвилин. Весь світ підтримує природничі науки! А ми!? Діти виходили подавлені, в розпачі.
Любов
Зневіра дітей у можливість освоїти основи хімічної науки - це небажання її вчити, це перший крок до знищення природничої сегменту в науці. І ми ведемо розмову про гуманне ставлення до дітей!!! Вони виходили в розпачі! Вони ж вчили! Розчарування! А вчителю знову заходити в клас та мотивувати дітей вивчати хімію, розповідати про її доступність.
Коментувати