ЗНО є ефективним відбором при вступі, - Стадний

За словами екс-заступника міністра, студент, який не розуміє матеріалу, втрачає мотивацію

ЗНО є ефективним відбором при вступі, - Стадний

Ідея нового в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета щодо скасування ЗНО для вступників на заочну форму навчання є абсолютно відмінною парадигмою від тієї, що сповідувало попереднє керівництво Міністерства освіти і науки.

Про це в інтерв'ю Liga.net сказав екс-заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

За його словами, щоб втілити цю ідею необхідно змінити закон.

«Від самого початку для нас був золотим принцип: ти не можеш опановувати програму вищої освіти, коли не опанував шкільну. На цьому базується ефективний відбір на вступі. Погляд Сергія Шкарлета я зрозумів так: якщо немає конкуренції на місця, навіщо відбирати, берімо всіх. Для нас брати всіх означає бити по якості, по всіх інших студентах, бо викладачі будуть враховувати у викладанні тих, хто відстає. Який сенс вести заняття, якщо половина групи не розуміє, про що ти говориш?», - наголошує Стадний.

Він також підкреслив, що наслідком такого навчання стане збільшення кількості людей з дипломом про вищу освіту, які насправді її не здобули.

«З позиції Сергія Шкарлета не стільки важлива якість, скільки кількість. Так не має бути, раніше були ексцеси, коли на атомну енергетику проходили вчитися люди, які знали фізику на рівні 7 класу. Це катастрофа. Тому ідеї нинішнього т.в.о. для мене діаметрально протилежні тому, що ми робили. Це не просто банальне питання вступу, а велика ведмежа послуга на майбутнє. Студент, що не розуміє матеріалу, втрачає мотивацію. Коли з такими студентами працює викладач, він теж демотивується, і так вимиваються кадри з університету», - зазначив екс-заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Як відомо, новий в.о. міністра освіти і науки висловив думку, що доросла людина не має шансів скласти ЗНО, тому необхідно дати дорослим шанс вступити до закладу вищої освіти без складання тестів.

Освіта.ua
07.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся Вал
Стадний покатався по універах, погрався в заступника міністра , купив за рік квартиру в Києві на 141 кВ м і так... нічого не втямив! Вища освіта- для економіки Украіни!!!! Він проце ні разу не вякнув. Чого? Бо хазяї не таку установку дали... новий міністр каже про навчання роботяг із стажем . Їх брати треба по співбесіді, вирівнювати знання, потім давати професію. На контракт, за рахунок власний, бізнесу...Що тут недержавного? Навпаки! А чого Совсуни- бабаки - стадні проти? Бо проти держави, за гранти , з розвал....
Ксенон
Для Леся Вал: розумний підхід!
Олекса Позняк
Для Леся Вал: то просто наштампуйте корочок і продавайте роботягам без мороки
Коментувати
Па в ло
Мотивація буде тоді, коли предмети ЗНО буде обирати учень. А якщо якісь продукту нашої школи когось не влаштовує. То вона залежить не тільки від того з якого матеріалу він зроблкний, а також від того хто, як і по якій програмі його робив. Тупа школа — тупі діти.
cos
Не надто ефективний, бо діти тупіють від тестів. Добре, що тебе зняли зі заступника міністра. Надіюсь більше не буде міністрів з АМЕРИКАНСЬКОЇ МОГИЛЯНСЬКОЇ КАКАДЕМІЇ. Нормальну людину поставили керувати МОН, а не сорівських грантоїдів. Надіюся Сергій Миколайович Шкарлет наведе порядок в освіті. А ви їдьте в свою Америку (Гриневич, Шарій, Стадний, Новосад, Совсун та Мандзій), і не заважайте розвивати українську освіту.
Марк Лазаревич Эдельман
Цікаво, а що розуміє в цьому шановний пан Стадний? Він є фахівцем у галузі педагогіки? Можливо він працював у школі, ПТУ, коледжі, ЗВО? Навіщо його питати? Краще б попитали мого песика. Він буде більш у темі. В університетській освіті дійсно катастрофа, але завдяки пану Стадному та його прісним.
Саша
Вы чё, вообще с ума посходили? Доступ к высшему образованию должно иметь только 10% самого умного населения (заметьте, не богатого, а именно умного). Мы видим ситуацию когда у каждого есть диплом, а знаний ноль, потому что, как правильно сказал Стадный: нет мотивации учиться из-за того, что пришел тупым после школы. Я вам так скажу: если Шкарлет останется управлять МОН, система образования откатиться непонятно на сколько лет назад. А соответственно и экономика (которая и так в жопе).
Коментувати