УЦОЯО: необов’язкове ДПА не вплине на результати ЗНО

Побоювання учасників ЗНО щодо негативного впливу на їхні рейтингові бали є перебільшеними

УЦОЯО: необов’язкове ДПА не вплине на результати ЗНО

Побоювання учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання щодо можливого негативного впливу на їхні рейтингові бали ЗНО, через відміну проведення обов'язкової державної підсумкової атестації, є перебільшеними.

Про це йдеться у коментарі Українського центру оцінювання якості освіти.

В УЦОЯО зазначають, що сьогодні учасники ЗНО та їхні батьки занепокоєні тим, що скасування обов'язкової державної підсумкової атестації спричинить зміни в обсягах популяції учасників тестування, а це, своєю чергою, може вплинути на результати тих, хто збирається проходити ЗНО.

«Процедура визначення рейтингових балів учасників ЗНО дає змогу чиннику зміни обсягу популяції учасників тестування не позначатися на результатах тієї частки учасників, які проходитимуть тестування для вступу до закладів вищої освіти», - зазначають в УЦОЯО.

Наразі процедура визначення результатів відбувається за певним алгоритмом, який складається з трьох основних етапів: експертні комісії усіх регіональних центрів оцінювання якості освіти колегіально встановлюють порогові бали із предметів тестування; відсікають учасників, які не набрали прохідного бала; визначають результати учасників, які залишилися, шляхом урахування відсотка набраних кожним учасником тестових балів, а також рейтингового місця кожного з учасників.

«За такої процедури особливого значення набуває прохідний бал. Для його визначення члени експертних комісій ураховують як статистику завдань (який відсоток учасників виконав те чи те завдання), так і їх змістові характеристики (чи має те чи те завдання виконати навіть мінімально підготовлений учасник відповідно до вимог Державного стандарту). Саме тут є можливість дещо нівелювати вплив чинника зміни обсягів популяції учасників тестування у 2020 році. Із цією метою Український центр оцінювання якості освіти поінформує членів експертних груп щодо важливості враховувати під час визначення порогових балів із предметів специфіки цьогорічної популяції учасників тестування з метою уникнути ризиків зниження їхніх рейтингових балів за підсумками ЗНО», - повідомляють в Центрі оцінювання.

За визначенням фахівців УЦОЯО, загалом чинник зміни обсягів популяції цьогорічних учасників тестування не має суттєво вплинути на рейтингові бали учасників, адже насправді частина тих, хто проходитиме ЗНО для вступу до закладів вищої освіти, не змінилася, тобто в рейтингу вони як змагалися, так і змагатимуться лише одне з одним.

«Отже, побоювання учасників цьогорічного тестування щодо можливого негативного впливу на їхні рейтингові бали ЗНО перебільшене. Український центр оцінювання якості освіти доклав максимальних зусиль, щоб мінімізувати можливі ризики. Переконані, що кожен учасник отримає саме той бал, що відповідає зусиллям, яких він доклав, аби опанувати навчальні предмети протягом років свідомого навчання», - повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
23.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
денчик
я здав дпа на 3 але набрав 106 балів писав академічний рівень з англійсьої куратор сказала що не склав? це правда?
Віктор
Добрий день! Скажіть,будь ласка,чи можна внести в додаток до свідоцтва про ПЗСО як оцінку за ДПА один предмет,а не три.Дякую.
Наталі
Если один из четырех тест ов ЗНО не сдал, то сертификат дадут ?что делать в такой ситуации?
xMirronGx
Предмети, які рахуються й ДПА в моєму сертефікаті - Укр. мова, Математика та Географія, 4й предмет - Англійська мова. Тобто, якщо у мене в ДПА - Географія, зараз я можу її не здавати (вона меня не потрібна)?
Владимир
В математиці завд.1-30,34 зараховуються як ДПА.Наприкла.Загалом математику здають 183 тис.випусників.Тому ВВАЖАЮ ЩО МАЄМО АФЕРУ!!!
Владимир
З 2016 РОКУ ОЦІНКА ЗА ДПА ЗАРАХОВУЕТСЯ ЯК ОЦІНКА ЗА ЗНО.АВТОМАТИЧНО ,ХТО ЗДАЄ ЗНО ,ЗДАЄ ДПА.(НАПРИКЛАД МАТЕМАТИКА,ПЕВНА КІЛЬКІСТЬ ЗАВДАНЬ ЗНО ВІДПОВІДАЄ СТРУКТУРІ ДПА).ДЛЯ ІНФОРМАЦІІ.
Владимир
"Відмова від проходження ДПА у формі ЗНО позбавляє права вступу в вищі навчальні заклади...."Тетяна Оніщенко голава департаменту освіти Київміськ ради
Владимир
Согласно ответу из департамента просвящения Киев горсовета.Отказ от ДПА в форме ЗНО исключительно для тех кто не планирует в этои году поступать в высшие заведения.Подписала госпожа Онищенко.Начальник управления.
Якось так
Для Владимир: посилання на документ в студію. Бо це низькосортний фейк. Такого департаменту не має, а той що є очолює інша людина.
Коментувати
????Вікторія????
А, якщо я хочу писати три предмета як ДПА. Наприклад, з історії це зменшує кількість питань, то як буде проведено оцінювання? Так як і раніше будуть враховувати, чи щось нове буде?
Наталя
Доброго дня, скажіть чи є можливість вписати оцінки за дпа після здачі зно в додаток шляхом його заміни? У школі нам сказали, що не володіють такою інформацією.
Влад
Для Наталя: є також інформація, що вам в дадуть змінений додаток вже після вступної компанії, Ви не встигнете подати заяву у вуз. Воно Вам треба?
Коментувати
Наталья
В школе №246 учеников заставили написать бумаги про то что они отказались сдавать ДПА. И почти все написали. Сейчас директриса утверждает что РОДИТЕЛЕЙ не заставляли писать заявление. Это действительно так. Через классных руководителей, эти заявления заставляли писать учеников. Заявления написаны и сданы. Законно ли это и зачем это директору школы №246? Кто знает, отпишитесь пожалуйста.
Вуйко
Для Наталья: Если ты тупой, то все норм. Было бы неплохо, если бы в следующий раз вам всем сказали прыгнуть с моста повыше.
Anna Avstrijskaya
Певно, ви писали заяву не про відмову від ДПА, бо законом вас від неї звільнили, а про те, що ви не бажаєте здавати ДПА, щоб вчасно видати вам документи про освіту. Це різні речі, адже законом вам дали вибір - здавати ДПА чи ні. Хто здає, той отримає документи пізніше, в кінці липня, коли будуть відомі результати; хто не здає, той отримує документи в кінці червня. Директор все правильно зробила: про те, що хтось не бажає здавати ДПА, учень або хтось із батьків, якщо дитина неповнолітня, повинні написати відповідну заяву, адже директору треба завчасно попередити регіональний центр оцінювання, скільки дітей буде здавати ДПА у формі ЗНО.
Наталья
Для Anna Avstrijskaya: Так, мою дитину, а також весь клас змусили написати заяву що вона не бажає здавати ДПА. Але в інших школах навпаки заяву пишуть тільки ті, хто бажає здавати ДПА. Навіщо наша школа тоді таке робить, якщо інші такою фігнею не страдають?
Коментувати
Вітя
Можете об’яснити. Якщо я написав про те, щоб мені в атестаті поставили "звільнений від дпа", чи зможу я поступити у вузи через ЗНО?
Вуйко
Для Вітя: Нет, не сможешь.
Anna Avstrijskaya
Ти здаєш просто ЗНО і спокійно за результатами ЗНО вступаєш. Хто цього року планує вступати у вузи, має здавати ЗНО обов’язково, просто результати ДПА за наслідками ЗНО в тебе не будуть зазначені в свідоцтві, оскільки ти написав відмову (хоча якщо результати ДПА будуть хорошими, ти можеш звернутися у свою школу з проханням замінити тобі додаток до свідоцтва і прописати в ньому ДПА). ДПА цього року не впливатиме на вступ у вуз.
Коментувати
Федор
В школе №246 заставляют писать заявление ОБ ОТКАЗЕ писать ДПА. Законно ли это? И зачем это Завучу школы. В других школах наоборот, нужно писать заявление чтобы сдавать ДПА. Странно как-то требование завуча школы №246
irma
ЗНО без внесения в аттестат, действительно только в этом году. На следующий год, если не поступили надо снова будет сдать ЗНО.
Екатерина
Для irma: Сами придумали? Нормативный документ?
Вуйко
Для irma: ирма ты ебобо? Сертификат вно действует 3 года.
irma
Для Екатерина: Не придумала. Так сказали в приёмной комиссии университета.
Коментувати
irma
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання: з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів; з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.
Дмитро
https://petition.president.gov.ua/petition/99402 - .
Александр
Вообще-то речь идет о следующем: записывать в "додаток" к свидетельству о полном среднем образовании результаты ЗНО или не записывать, а поставить "звільнено". Средний балл вычисляется по среднему арифметическому всех оценок, если "звільнено", то это не учитывается (например, если "звільнено" по физкультуре, то сумма оценок делится на их количество без учета физкультуры, и так далее). О чем спор, господа?
Неважливо
Краще б до ЗНО готувалися, аніж розводити безлад тут, і звинувачувати всіх. Треба спокійно сприймати реальність, а не жалітися на "несправедливість". Всім успіху на ЗНО)
А
Для Неважливо: спокійне сприйняття реальності й призводить до поганого уряду. Громадяни повині втручатися якщо уряд нездарний. Зараз всюди всюди на Заході при епідемії протестують проблеми які існували давним давно. "Бойся равнодушных! Только с их молчаливого согласия возможно беспримерное торжество низости, тупоумия и злодейства!"
Коментувати
Патриот
Сегодня школа в срочном порядке затребовала подтвердить согласие написать в аттестате о среднем образовании отказ от ДПА, с записью освобождён. Мотивировали, что если хотите иметь оценки ДПА в аттестате, то аттестат они выдадут только в конце августа, когда вступительная кампания в Вузы будет завершена. Получается ребёнок в пролёте в ВУЗ, при условии внесения итогов ДПА в аттестат. Несмотря на то, что он сдаёт ЗНО. Его лишили права улучшить средний бал аттестата оценками ДПА. А учителя намеренно занижают итоговые оценки по предметам ЗНО. ПОЛНЫЙ ПРОИЗВОЛ И ФАШИЗМ ВЛАСТИ в отношении к детям!!! ПОЗОР для Украины!!! За это боролись на Майдане?
Некто
Для Патриот: Что за бред, лично нам тоже звонили и спрашивали, но решал ученик хочет ли он сдавать ГИА или нет. И аттестаты отдают до результатов ВНО
Сергей
Вам выдадут аттестат, который включает вкладыш с оценками, при заявлении, что вы не будете сдавать ДПА в форме ЗНО. А если захотите изменить оценки по итогам ЗНО, вам надо обратить о замене вкладыша. Наверное поэтому выдача этого вкладыша затянется на август. И чтобы не морочиться с заменой вкладышей, школы берут заявления об отказе сдачи ДПА в форме ЗНО. Чтобы у вас не было возможности заменить оценки в этом вкладыше по результатам ЗНО.
Сергей
А если будете сдавать по заявлению ДПА в форме ЗНО, то документы должны выдать числа 31 июля с внесёнными оценками ЗНО.
Коментувати
A
Тому що є багато учнів у яких в атестаті вчитель постави 9 а ЗНО вони здають на 7 або 5. Так при вступ в конкурсному балі лише 0,1 від середнього бала атестата. Але для вступу на бюджет дуже часто абітурієнтам нехватало лише 0,1-0,2 балів. Ось і несправедливість. Навіщо вирішили відмінити ДПА адже все рівно вибере учасник його здавати чи ні він все рівно ризикує в аудиторії заразитись вірусом. Хіба не в цьому питання ЗНО 2020 в його безпечному проведенні до чого тут ДПА.