В УЦОЯО порадили урядовцям консультуватись з фахівцями

У Центрі стверджують, що фахівці можуть роз'яснювати певні специфічні риси роботи системи

В УЦОЯО порадили урядовцям консультуватись з фахівцями

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що ухвалення будь-яких рішень з питань ЗНО має відбуватись за участі представників Центру, коли фахівці можуть роз'яснювати певні специфічні риси роботи системи.

Про це йдеться у листі в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойко до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

В УЦОЯО наголошують, що впродовж трьох останніх місяців в Україні однією з найгостріших тем суспільного обговорення є тема зовнішнього незалежного оцінювання, успішне проведення якого для здобувачів освіти та їхніх батьків є свідченням стабільності держави, еквівалентом захищеного майбутнього України.

«За системою ЗНО стоять долі пів мільйона українців, а до його проведення залучено десятки тисяч педагогічних працівників. Підготовку і проведення ЗНО покладено на Український і регіональні центри оцінювання освіти, тобто на команду чисельністю близько 300 осіб на всю Україну. Усього працює дев'ять регіональних центрів оцінювання якості освіти, із середньою чисельністю штатних працівників регіональних центрів до 20 осіб у кожному», - зазначають в УЦОЯО.

Також у Центрі підкреслюють, що від фаховості і злагодженості дій команд Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти залежить імідж держави, як такої, що забезпечує право на якісну освіту громадян, гарантує стале майбутнє молодого покоління українців.

«Рішення Уряду щодо скасування пробного ЗНО в закладах освіти, ухвалене в п'ятницю ввечері без офіційного повідомлення Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, збентежило нас. Ми оперативно зреагували: ухвалили рішення про необхідність забезпечення певних аспектів пробного ЗНО для наших учасників. Часу очікувати доручення Уряду не було, оскільки напруження учасників, їхніх батьків і педагогів досягло найвищого рівня. Запропонований нами формат участі в пробному ЗНО був першочергово розрахований на тих учасників, які з огляду на складну епідеміологічну ситуацію не змогли б узяти участі в традиційному форматі тестування», - йдеться у листі.

В УЦОЯО наголосили, що використання дистанційного формату як основного, коли десятки тисяч учасників намагалися скористатися наданою можливістю, спричинило технічні проблеми.

«Наголошуємо на тому, що ухвалення будь-яких рішень з питань ЗНО має відбуватися за участі представників Українського центру оцінювання якості освіти, коли фахівці можуть роз'яснювати певні специфічні риси системи, забезпечити об'єктивне інформування стейкхолдерів», - підкреслюють в УЦОЯО.

Також в листі до прем'єра зауважується, що Український і регіональні центри оцінювання якості освіти є важливими складовими механізму системи освіти.

«Ми реалізовуємо політику держави в цій сфері, і від того, наскільки повноцінно нас будуть сприймати і зважати на нас під час ухвалення рішень на державному рівні залежить якість, отриманих громадянами послуг, узгодженість наших дій і відповідно рівень громадського сприйняття системи державних гарантій уцілому», - йдеться у зверненні Українського центру оцінювання якості освіти.

Як відомо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скасування пробного ЗНО напередодні його проведення. Фахівці Українського і регіональних центрів оцінювання якості освіти дізнались про рішення уряду зі ЗМІ.

Рішення чиновників коштуватиме українським платникам податків 53 млн грн.

Освіта.ua
16.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Я мати студента 2 курсу медичного коледжу. Цього року дійсно щось потрібно вирішувати. Ця ситуація тримає в невідомі не тільки дітей а й батьків. Дуже багато протиріч. Практика дистанційно. Екзамени онлайн. ЗНО скасувати нема підстав. Або діти проходять ЗНО в термін або скасувати. Ніяких перенесень на серпень.
Павел
Чиновники МОН в лице самых "святых бессеребренников" - УЦОКО, пекутся днем и ночью только о Государстве и о детях. Истину узнайте здесь: расследование «Стоп коррупции» vlasti.net/news/310970 "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн..." "Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах". Чиновники боятся, что могут отобрать кормушку, если разберется что к чему. Однако можно проводить ЗНО только соискателям бюджетных мест в ВУЗах, как предлагает Виктор Бондаренко, доктор философских наук, профессор, член-корреспондент НАПНУ. За собственные деньги пусть учатся где угодно и сколько, как в Америке. Так будет дешевле для Государства, и хорошо для частных ВУЗов.
Наталья
Вы так работаете, что отправили абитуриента сдавать ВНО за 145 км. Четыре вида транспорта! При том, что транспортное соединение не восстановлено! Но на месте нужно быть в 10 25??? И советчикам нанять такси, объединиться с другими родителями- нет вариантов, их детей везёт школьный автобус, а ребенок выпускник колледжа, отвечу, 1600 грн.мне не так уж и легко вырвать. А таких два предмета! Чем вы только работаете. Тем на чем сидите? Вам просто плевать на людей. Устраиваете клоунаду. У нас нет возможности попасть к месту проведения вовремя. Я уже молчу о том, каким приедет ребенок на задачу ВНО. Пока найдет школу. Она в этом городе не одна! Я прямо вам скажу - тот кто занимался распределением по пунктам здачи - МУДАК! Я разговаривала с ним по телефону. Совет убил: обратитесь к вашей голове сельского совета. Пусть она поможет. Это как? Мозги расплавились? Падло! При всем при этом, так оказывается поделили, потому что ребенок не указал! ВНИМАНИЕ! Где он будет находится в период карантина! А сроки вы указали? От и до какого числа, какого месяца, какого, года! будет длиться карантин? Вы указали! Нет! Повторяю- этот человек МУДАК!
Хельги
А еще обратите внимание на волнения , требования и просьбы украинцев. Я прошу в связи с увеличением распространения заболевания коронавирусом отменить обязательное прохождение ДПА для всех выпускников Украины. Выдать аттестаты! Для тех, кто хочет поступать в ВУЗы, провести ЗНО. Так у людей будет выбор: рисковать или нет.
Oleksii
Для Хельги: Также, это на прямую касается: колледжей,техникумов,ПТУ.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!