Оприлюднені епідеміологічні вимоги до проведення ЗНО

У МОЗ затвердили рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні ЗНО

Оприлюднені епідеміологічні вимоги до проведення ЗНО

Міністерством охорони здоров'я затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину.

Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.

Документ містить вимоги, яких зобов'язані дотримуватись організатори тестування в 2020 році.

Зокрема, під час проведення тестування організатори мають визначити маршрути учасників, скласти графік допуску учасників в пункт тестування та визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного.

Перед початком тестування всі учасники тестування та залучені особи мають пройти  термометрію. Особи, в яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до виконання службових обов'язків або проходження тестування.

Допуск учасників до пункту тестування буде здійснюватись лише за умови одягнення захисної маски або респіратора (без клапану). Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.

На вході до пункту тестування будуть організовані місця для обробки рук антисептиками.

Використання багаторазових рушників у санітарних кімнатах також буде заборонено.

Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хвилин. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.

У місцях проведення тестування буде забезпечено чергування медичних працівників.

Освіта.ua
25.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
ВИ ЗНУЩАЄТЕСЯ?! ЯК ВИСИДІТИ В МАСЦІ 3 ГОДИНИ ЩЕ Й ЛІТОМ, КОЛИ Й ЗАРАЗ НЕ МОЖЛИВО В НІЙ ДИХАТИ! ВИ ВЗАГАЛІ ТАМ ПРО ДІТЕЙ НЕ ДУМАЄТЕ? ЯК ЇМ КИСЕНЬ БУДЕ ПОВНОЦІЙНО ПОТРАПЛЯТИ?ЯК МОЖНА НОРМАЛЬНО ДУМАТИ ? КОМУСЬ В МАСЦІ НОРМАЛЬНО, А ХТОСЬ МОЖЕ СВІДОМІСТЬ ВТРАТИТИ ЧЕРЕЗ ПІВ ГОДИНИ ЧЕРЕЗ НЕДОСТАЧУ КИСНЮ. ПОДУМАЙТЕ ХОЧ РАЗ ПРО ДІТЕЙ!!!!
Олена
Прийшла дитина на ЗНО. Виявилось, що температура вище за 37.2. Хто надає документ, який дасть можливість дитині зареєструватися на додаткову сессію?
Оля
Для Олена: Переймайте досвід заробітчан та дайте дитині жарознижувальні засоби. І не робіть проблеми на пустому місці. Якби вас не допускали складати ЗНО, а конче потрібно було, знайшли б тисячі способів обдурити термометр.
Елена Данилевич
Для Оля: І як ви це бачите (2 вчителя +медсестра на пункт тестування привозить 28 дітей ( їхати нам на деякі 70 км, на біологію 110 та на фізику 220 при тому в масках всім) А далі. Як я визначу хто перегрівся (зрозуміло, що ознаки хвороби за тривалу дорогу ми точно побачимо). І от діти зайшли - когось не допустили - мені що робити з цією дитиною (дітьми).
Коментувати
Alina
Зробіть зно не в обов’язковому порядку, хто хоче здає, хто ні- отримує по балу атестату, надто великий ризик, окрім основного зно, і на пробному можна заразитись
Ольга
Вимога щодо сдачі зно в масках - це знущання з дітей!!!! МОЗ має це зрозуміти й відмінити цю вимогу.
Diana
Для Ольга:Звісно знущання... Найбільше знущання в цьому житті це здавати зно після 2 курсу коледжу.... Суцільний безпорядок а не МОН
Коментувати
Андрій
Сумно бачити як наші міністри освіти дбають про здоров’я молоді, МОЗ їм підтакує, а країна мовчить. Невже ви справді думаєте що маски і 30 хвилинне провітрювання вбереже нас від вірусу, коли ми будемо 3 години сидіти в одній аудиторії? Я не боюся захворіти, боюся що принесу цю заразу додому де є старші люди. Коли ваші дії приведуть до того що після тестування зросте кількість хворих знайте що це на вашій совісті, і причиною цього стануть ваші рішення "без яких не можна було обійтися", ви готові взяти на себе відповідальність? Ви готові до того що вас м’ягко кажучи будуть згадувати " незлим тихим словом вся країна"? Чи можете ви взяти на себе відповідальність за наслідки своїх рішень? Чи готові ви в подальшому з цим жити? Напевно в кожного з вас відповідь буде різна. Але суть остається та сама, відповідати за свої вчинки ви будете не перед нами, ми вам не суді, але згодом Судя знайдеться й для вас. Тож працюйте, працюйте, думайте в своєму міністерстві що робите, поки ще маєте час...
Lila
Так и помрем на сдачи ЗНО как бы они там не пытались соблюдать правила они не помогут а только сделают хуже это много стресса вдвойне
Раиса
Деньги за пробное ЗНО родители проплатили, вот вам и маски и антисептики.
Вероніка
В цьому році я буду писати ЗНО , і я не розумію : як я зможу просидіти в масці протягом 3 годин і при цьому нормально думати ? Кисень не буде потрапляти в організм в повній мірі , що буде заважати мисленню . І в результаті , я напишу ЗНО гірше не через свої знання , а через те , що в моєму організмі було недостатньо кисню ?
Любомир
Для Вероніка: Вступ відбувається по рейтингу. Якщо проблема масова, то ви отримаєте те саме місце в рейтингу яке б отримали без неї.
Володимир
це тупо так думати, комусь в масках нормально, а комусь стає погано, починає крутитися голова і тошнити. Мені після 15 хв вже хочеться рвати і що мені тоді робити? Мені важко дихатти і кисень дуже важливий !! висидіть ви 3 години в масці і я на вас подивлюся.
Оля
Для Вероніка: А всю ніч в барах висиджувати вистачає сили?
Коментувати
Наталія
Проводити ЗНО, на мою думку, не розумно. Де гарантія, що пандемія піде на спад та те, що серед учасників ЗНО не буде носіїв вірусу? Якщо ми хочемо мати здорове суспільство, то можна якось обійти ЗНО. Є ж оцінки в свідоцтвах про повну середню освіту, та в дипломах молодшого спеціаліста. Чому не запропонувати взяти, наприклад, середній бал документа про освіту, чи щось подібне, а не гробити і так "слабке" здоров’я наших дітей.
Alina
Для Наталія: повністю підтримую, і навіть проводити зно-це вже перша небезпека, основне зно просто без коментарів, тим більше, якщо вже так треба комусь написати зно, то нехай йдуть і здають
Любомир
А хто заставляє дітей писати ЗНО? Йдуть тільки ті кому треба
Оля
Для Любомир: ти напевно в директораті МОН працюєш, якщо такі "розумні" речі пишеш.
Коментувати
Агнеса
В цій країні про дітей ніколи не думають.Відмініть ДПА і кількість дітей для здачі зменшиться.Думайте не тільки про гроші,а про майбутнє україни
Наталья
Для Агнеса: ДПА для 4 и 9 классов, отменено. Говориться про ЗНО, для 11 классиков и студентов 2 курсов
Ірина
Для Наталі. Ви розумієте різницю між ДПА та ЗНО в 11-му класі? Якщо, ні, краще не коментуйте. Дякую!
Коментувати
Olga Lomova
Питання, де візьмуть стільки інструкторів? Вчителі в цей час переважно у відпустках...
NICK
Для Olga Lomova: а до цього де їх брали???
Коментувати
Алексей
Даже в России уже отменили ЕГЭ в обязательном порядке. Сдать можно, если ты этого хочешь. Но насильно никто не заставляет. Просто выставят по аттестату. А наши депутаты вцепились в это, и вообще пофиг на родителей, детей и учителей. Главное денег срубить. Так и работаем
Юлія
А як доїжджатимуть випускники минулих років?Можна буде приїхати загальним транспортом,а не спеціально призначеним?
Леся
Краще би відмінили ДПА. Тоді б учасників ЗНО значно поменшало і не треба було би тратити купу грошей. І організувати все це буде легше. Але ж ні, вперлися як барани на кладці
Роман
Для Леся: Вот и я о том же, просто почему для 4 и 9 классов отменили, а для 11 нет. В чем логика?
Коментувати
Маргарита
Я так розумію, дітей прямо на пункті тестування забезпечать усім необхідним: масками, антисептиками і т.д. Цікаво, а хто оплачуватиме все необхідне для ЗНО? Де стільки грошей візьметься на це все? У нашої країни так багато грошей і їх нікуди дівати? Чи запустите друкарський станок, а потім жахлива інфляція?
ghrhxhdxbevq
Для Маргарита: маски власні
Анна
Для ghrhxhdxbevq: Якраз ні, пані міністерка сказала, що учасників ЗНО забезпечать двома масками. Питання: хто забезпечить і де на це візьмуть кошти? Щось мені підказує, що, як завжди, повісять на батьків або на місцеві ради, де проводиться тестування.
NICK
соромно таке читати, що для купівля масок надрукують гроші, причому в такій кількості, що буде інфляція
Коментувати
Наталія
Маска абсолютно не защищает от вируса . 3 часа сидеть в маске невозможно при этом адекватно и интенсивно соображать из -за недостатка кислорода . Считаю незаконным проводить пробное ЗНО во время действующего карантина до 22 июня . Власти просто удобно сделать вид ,что всн стабилищировалось . Здоровье деией абсолютно никого не волнует . МОН быдо обязана за 2 месяца найти выход адекватный пандемии . Создать и написать такую программу для онлайн тесьирования с жестким ограничением времнни . Но наща власть не умеет признавать ошибки и их исправлять . Единственный выход это экзамен он лайн для этогт существуют программисты . Иначе здоровье детей в опасности , не надо закрывать глаза на очевидные вещи !
Виктория
Для Наталія: Согласна с Вами на 100%
Любомир
Вступ відбувається по рейтингу. Якщо проблема масова, то всі напишуть гірше і ви отримаєте те саме місце в рейтингу, яке б отримали без неї. Оцінити знання онлайн нереально. Не вірите? Відкрийте 2 вкладки в браузері. Якщо зробити програму яка блокує доступ до ПК і дозволяє лише вводити відповіді на питання, то можна відкрити Google, наприклад, з телефону або переслати завдання "репетитору" який вас "проконсультує" прямо зараз. ЗНО це єдина система яка справедливо оцінює учнів. І навіть 10 грн витрачені на репетиторів можуть не допомогти Провести справжнє ЗНО можна тільки оффлайн і, на мою думку, зараз найкращий час. Нових випадків менше, ліки/вакцина стануть доступними ще не скоро, ВУЗам також потрібен час для засідань, звітів та іншої демократії, а діти не захочуть тримати все це у голові ще 2 місяці разом з переживаннями за результати.
Любомир
Скасувати пробне ЗНО також неможливо, оскільки гроші за послугу вже заплачені і це б нагадувало шахрайство в масштабі всієї країни. Повернути кошти теж не вийде, бо багато людей оплачували не з свого банківського рахунку, наприклад, через додаток Monobank або Приват24, а через каси або термінали самообслуговування. Куди вернути кошти ? Якщо батьки хочуть уберегти свою дитину та родину від вірусу, то можуть просто не пустити дитину на пробну сесію. Я здавав минулого руку і, на мою думку, вона створена лише для витягування грошей, бо сісти на неправельне місце неможливо (кожна парта підписана), а задавати питання які ніяк не зв’язані з виконанням завдання спостерігачам можна (на фізиці я задав аж 5)
Коментувати
Хома
А яким чином учні будуть доїжджати до пунктів тестування? Які вимоги до масового перевезення дітей під час карантину?
Наталя
Лучше бы отменили ЗНО, зачем весь этот бред, а то летом три часа в маске сидеть, это ж с ума сойти можно
Любомир
Для Наталя: Уявіть ЗНО відмінили. Як вузам набирати студентів ? В ЛНУ минулого року було 1500 заявок на одну спеціальність
Коментувати