Шаров: ЗНО забезпечує доступ до освіти більш підготовленим

У соціальних мережах вчергове розганяється зрада про необхідність скасування ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ

Шаров: ЗНО забезпечує доступ до освіти більш підготовленим

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання та єдиного вступного випробування забезпечує доступ до вищої освіти більш підготовленим та вмотивованим вступникам.

Про це у своєму Facebook написав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

«У соціальних мережах вчергове розганяється зрада про необхідність скасування ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ тощо в умовах обмежувальних заходів. Іншими словами, нам пропонують проміняти доброчесність на безпеку, але забувають попередити про те, що недоброчесна безпека не є безпекою», - зазначає Шаров.

Він нагадав, що у другій половині квітня керівництво Міністерства освіти і науки неодноразово наголошувало на дотриманні принципів забезпечення якості освіти та використання для цього інструментарію рівного та справедливого доступу до вищої освіти з дотриманням необхідних безпекових регламентів.

«Врешті, слід усвідомити, що неякісна вища освіта не дає нічого, крім папірця про вищу освіту. Одним з ключових факторів неякісності вищої освіти є неготовність і невмотивованість до навчання певної частини здобувачів освіти. ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ забезпечують доступ до вищої освіти більш підготовленим та вмотивованим вступникам. Чесність цих іспитів перевірена роками та визнана суспільством», - наголосив генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

За його словами, дотримання безпекових регламентів у пунктах тестування можна забезпечити набагато краще, ніж у хаосі вступних іспитів та поспішному відвідуванні вишів у різних регіонах країни.

«У самому гіршому випадку варто розуміти зв'язок: якщо принципово неможливо провести ЗНО, то і розпочати новий навчальний рік також неможливо з тих самих причин», - написав Олег Шаров.

Освіта.ua
04.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена Алексеенко
Нас не хочуть чути. Треба телефонувати на гарачю лінію Прєм"єру. Нас ігнорують. Чому мовчать батьки? Вот, коли стане питання про відрахування дитини з коледжу, вот тоді батьки почнуть скаржитись на адміністрацію навчального закладу. НІКОМУ МИ НЕПОТРІБНІ. А не буде нас, кому будуть потрібні ті директорати, які утворюються в міністерстві, як гриби після дощу. Крик души
Михайло Д.
Зно - це головне, життя дітей ніщо! Так сказав дід Сорос! Свято шануємо цей заповіт. Головне ще- аби знали всі студенти англійську, щоб не переучувати..
Олена
ЗНО відміняти не можна . Та потрібно зменшити час тестування , адже 3-5 год в масках виконувати завдання нереально. Невже так принципово писати всі завдання , щоб оцінити знання учня . На мою думку , написання творів з української і іноземної потрібно відмінити (і не потрібно передруковувати зошити)
Мирний
Для Олена: Не можна, не дай Бог.
Коментувати
Характерник
Відміняти Зно не можна!!! Повторюйте цю фразу 10 разів перед сном. Допоможе від бідності і короновірусу. Ця психоінформаційна установка повина переконати суспільство в проведенні реформ. Але це проста дурість . Дпа і Зно - різні речі. Зно при вступі. Один комплексний іспит. Школу треба рятувати- Дпа /зно доб‘є її. В школі реальне спілкування, діалог. Довіра до вчителя.
оленочка
ЗНО відміняти не треба. Треба відмінити ДПА , яке проводиться у формі ЗНО. Для 4 та 9 кл відмінили, а тут ні. Очевидно , що і працівники міносвіти не розуміють різниці між ЗНО та ДПА. А для всіх дуже знаючих, в основному батьків))),залучити їх до праці влітку, на пунктах ЗНО. Для цього ж багато розуму не треба, якийсь день, два посидять в аудиторіях з дітьми. Яке відношення школа має до вступу дітей в ВНЗ? Це прерогатива батьків, турбуватися про майбутнє дітей. Я думаю, розуміємо,що ЗНО - це вступ до вишів.
Александр
Для оленочка: Вы уважаемая, пишите бред. "Посидіти день, два...". Вы вообще имеете представление о процедуре ЗНО, к нему готовятся 1-2 месяца изучая нормативную базу, регламент проведения и сдают тесты которые позволяют принимать в нем участие!
Коментувати
Андрій
Відміняти ЗНО не можна. Це дійсно шанс для тих дітей, хто може вступити на бюджет. Але чи потрібно його здавати всім дітям, адже не всі будуть вчитися далі. Деяким дітям ще не потрібно, а вони повинні кудись їхати, займаючи місце в автобусі, маршрутці, в класі. Адже можна зробити так, щоб здавали тільки ті діти, кому це потрібно. А чому наше міністерство мовчить про те, як діти будуть добиратися із сільських районів до міста, де розпашований пунк здачі ЗНО? Говорите тільки про те, як діти будуть розміщені в класі. А де відстань у 1,5 м. в автобусі, а у вестибюлі, а перед входом у приміщення?. Шановні, подумайте про це! Можливо треба зробити більше пунктів здачі ЗНО, розмістивши їх у районних школах. 12, 13 років тому так і було. В кожному районі були пункти здачі ЗНО. І здавали діти, і ближче було, і не їхали по 3-4 години до міста . Не відвертайтеся від села, адже там теж вчаться діти!
Василий
https://petition.president.gov.ua/petition/89992 Ребята подпишите петицию на отмену зно !!!! Ну неужели не найдется еще 15000 голосов и есть шанс что отменят Зно Бакалавра , магистратура , дпа , крок м
Юрій
Для Василий: Вимагають відміни ЗНО ті, хто не знає таблицю множення до двадцяти і слово "корова" пише з м"яким знаком.
Андрій
@Василий Формулювання петиції НЕ КОРЕКТНЕ. Посилання на пандемію і скасування ДПА та ЗНО. Не у поточному навчальному році чи навіть у наступному, а просто ДПА і ЗНО. Тобто взагалі скасувати? Автор петиції зварив "борщ із м’яса і ґумових чобіт", поєднав непоєднуване в одному. Та ще й додав зміни у формі роботи МОН.
Коментувати
Правда та розум
А чому не можна цього року дати можливість людям поступити без ЗНО і влаштувати оцінювання в наступному? Це буде безпечно не тільки допоможе вирішити проблему вступу в цьому році, ай запобігти численим захворюванням.
Лідія
Для Правда та розум: Цікаво,як без ЗНО?Який бал брати?Чи може проводити вступні іспити в самих ВУЗах?А це хіба більш безпечно ніж ЗНО?
Ігор
Ні правди ні розуму, лише тупе бидляче бажання вступити за хабарі без ЗНО
Коментувати
Алла Василівна
А чому у Польщі можна вступати у вузи без ЗНО? Тому що їхня держава зацікавлена , щоб отримували вищу освіту якнайбільше громадян, а наших дітей готують на європейські плантації! Чому, дійсно, коли виникла така ситуація, учні випускних класів обмежені в отриманні якісного навчання, у них не буде ні останнього дзвоника, ні випуску, вони перебувають у стані невизначеності, що впливає на їхнє психічне та емоційне здоров’я, чому б, справді ,не піти назустріч цим дітям, і не скасувати ЗНО, тим більше, що в Україні у вишах недобори. Чи, в першу чергу, боремося з корупцією тут і зараз за рахунок цих дітей?!мені здається, що у нашій країні це така глобальна проблема, що ЗНО під час цієї вступної кампанії її ніяк не вирішить .
Аліна
Для Алла Василівна: тому ща у поляків не було і немає такого бажання брати хабарі за вступ як у наших керівників вузів
Коментувати
Александр Васильевич
Г-н Шаров, то Вы печетесь о здоровье студентов, призывая соблюдать "социальную дистанцию", даже в следующем учебном году. То ратуете за обязательное прохождение ВНО, даже в условиях всемирной пандемии. Почему студентам ВУЗов и ПТУ-шникам можно завершить учебный год дистанционно, даже получить дипломы бакалавров и магистров, а 11-ти классникам и студентам колледжей без ВНО - ни как нельзя? Знаю: за оценки ВНО кто ответственен? Правильно, - чиновники МОН. Только они могут "посодействовать" (читай: "нарисовать" высокие баллы) поступающим в ВУЗы детишкам (читай: бездарям, не способным учиться ни в ваком иностранном ВУЗе), у которых богатые и влиятельные родители. В нашей стране ничего не делается за "спасибо", только за б... . Вы поняли за что. До оценок же студентам ВУЗов (и ПТУ-шникам) чиновники МОН еще не добрались. Делайте выводы сами. Г_Н Шатров, в чем Ваша выгода?
Василь
Для Александр Васильевич: Не бреши гнидо, повернення до системи всупу без ЗНО як було при Кучмі хочуть ті що бажають вступів за хабарі. Дав 2000 баксів і студент, навіть з мінімальними заннями, а інколи і взагалі без знань, головне щоб бакси були
Коментувати
Правда Є .
ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ !! Потрібна найперша реформа— прибрати з Мону і навколо нього глухих до думки громадськості соросошкідників: шарова, стадного, новосад, фінікова,манзій, колтунця, гріневіч ,совсун, бабабака, квіта.
Ласло Гavel
Для Правда Є .: Для Александр Васильевич: Всіх на Варшаву.
Коментувати
Юлія
Вибачте, але таке відчуття,що прості освітяни та керівники розмовляють на різних мовах. У соціальних мережах і у відкритих листах освітяни просять звільнити від ДПА, учнів 11 класу,а не від ЗНО. Це ніяким чином не вплине на академічну доброчесність і дозволить вступити у вузи відповідно до рейтингу. Але це дасть випустити дітей зі школи у червні, а не чекати серпня, вересня.Дасть можливість студентам ІІ курсу технікумів, ліцеїв спокійно завершити ІІ курс теж у червні. На процедуру проведення ЗНО та об’єктивність оцінювання це ніяк не вплине.
Петро
Для Юлії....Не брешіть, як вчитель з 35 річним стажем категорично проти відміни ДПА, бо памятаю ті часи коли масово ліпили меНдалістів, а відколи ЗНО обєднали із ДПА меНдалісти зникли, і у великій кількості, Дпа із ЗНО не дозволяють штампувати їх.
наталья
А что дает медаль? Да ни чего.
Коментувати
123
Вот именно более подготовленным. Но не к учебе в ВУЗе и не к последующей работе, а подготовлены они именно к сдаче ЗНО - репетиторы их как "медведей на велосипеде" научили. А потом им в ВУЗах ох как трудно без нянек, которые разжевывают и в рот кладут, приходится.
правда глаза колет
А вот ещё интересно в 2015 году с Квитом встречался Пан Сорос и обсуждал много стратегически важных вопросов а потом мы увидели ДПА и ЗНО навязали всем,всякая хуета типа ЕФвв и ЕВИ.Пока Сорос не лез этого не было.
Оксана
Для правда глаза колет: А ще памятаємо як за Кучми вступали масово за доляри. Випускник ні бе ні ме, але батьки заплатили за чадо і він студент,а розумні діти із бідних сімей не могли вступити бо долярів не мали на хабарі
Коментувати
Віконт
Шариков опять всплыл со своей ересью?
правда глаза колет
Для Віконт: Ещё не раз мы будем его видеть и слышать.
Коментувати
правда глаза колет
Ну конечно,денег хочется всем, а МОН особенно.Вы что сколько лет подряд крутились такие деньги и тут вдруг они уплывут.Шаров так вообще, любые разумные доводы воспринимает как угрозу и атаки.Германия,Америка уже давно отказываются от тестов, а мы их повально внедряем!А вы знаете уже несколько поколений людей эти тесты уже успели оболванить!А лозунг МОН:»Денег да побольше»!Они будут свои деньги отстаивать и поверьте у них все получится!Все набивают себе липовые рейтинги и соцопросы про доверие к системе ЗНО.А сейчас коронавирус так что новых адекватных изменений в образовании и науке мы пока не увидим кроме бюрократов и набивающих Кормана чинуш.И все уже эту систему знают.С 2015 года как появился Квит потом Гриневич,Шаров,Совсун образование стало резко падать.Образование 5 лет назад и сейчас это две большых разницы и далеко не в нашу пользу.Я сдавала и ЗНО и Ефвв и еви не знаю что оно мне дало.С каждым годом тесты усложняются в 2019 году тесты были очень сложные и пороги высокие.
Олександр
Для правда глаза колет: Треба хоч трішки знати те про що ведете мову. А якщо в даному питанні ви повний профан, то краще помовчіть. Я замаюся репетиторством з математики. Ніхто Німеччині тести не відміняв. В минулому році двоє моїх учнів стали студентами Берлінського університету. За основу наших тестів, в свій час, були взяті німецькі тести. Але там виконують роботу одну годину, і завдань 15. Тобто значно менше ніж у нас. Схожі тести здають і в Пражську економічну академію, але значно складніші. В Кембрідж десь нашого рівня, на мою думку трішки простіші. В 2019 році сертифікаційна робота з математики була найпрстіша за весь час проведення ЗНО. Я знаю про що кажу. І ще раз прошу не молоти дурниць, якщо ви нуль в даному питанні.
Маня
Для Олександр: Вы точно профан!Тесты это уже прошлый век да их ещё не отменили но их неэффективность признают, лично общалась с представителями Германии и они говорят что ничего так не показывает знания как устный опрос.Поэтому развитые страны будут отменят тесты.Другое дело что в образование сейчас вмешивается политика причём во всем мире, конечно,болванская система подстраивается не под интеллект а под потребности рынка.Зачем грамотные люди?
Маня Пятак
Для Олександр:И чего это я должна молчать в демократической стране???Вы высказали своё мнение я своё.Ну конечно надо наехать, закрыть всем рты прям как чиновники с Мон.
Коментувати